Προς το περιεχόμενο

Σχετικά budget monitors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω monitors για το home studio μου...

Το budget μου είναι 100-150 ευρώ.

Τώρα 10 πάνω - 10 κάτω, δεν θα τα χαλάσουμε.

Επίσης γνωρίζω και κατανοώ ότι με αυτά τα χρήματα δεν θα αγοράσω τα τέλεια ηχεία που δεν θα peakάρουν ποτέ, θα παίζουν άψογα όλες τις συχνότητες και άλλες ουτοπίες...

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να κάνω μια αξιοπρεπή αγορά και να μην μετανιώσω τα λεφτά που έδωσα.

Θέλω δηλαδή ένα σχετικά decent αποτέλεσμα -στο κάτω κάτω ούτε επαγγελματίας είμαι, ούτε τρελά έμπειρος user-  :)...

Προτείνετε μου λοιπόν καμία καλή αγορά...

 

Έχω ψιλοδεί τα M-Audio AV40...Λένε τίποτα?

Τα ESI NeAr τα 8-ιντσα?

Τα ΒΧ-5Α πάλι της M-Audio? ???

 

Αν έχει σημασία λίγο το είδος, ενδιαφέρομαι να είναι περισσότερο αποδοτικά σε new wave-alternative πράγματα...(παίζω και αρκετά math-rock/core/metal) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τα ΒΧ-5Α πάλι της M-Audio? ???

 

Είναι πάνω από το μπάτζετ σου αυτά πάντως, εκτός και αν εννοείς 100-150ε το ένα ηχείο όχι το ζευγάρι.

Πάντως τα έχω εγώ αυτά ωραία είναι δε λέω, αλλά έχουν λίγο έντονα μπάσα (σε σημείο που να με ενοχλεί) και δεν έχω καταλήξει αν είναι καλό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι κάπου είχα δει τα BX-5A κάπου στα 180 Ευρώ, αλλά ίσως κάνω και λάθος...

 

Όπως και να 'χει, τι προτάσεις έχετε?

Ψάχνω reviews γενικά αλλά οι απόψεις διίστανται πέρα δώθε...

Λέτε να πάρω τα AV-40? ???

Αξίζουν τα λεφτά τους?

Θέλω να έχω ένα κάποιο Low End αλλά εντάξει, μην είναι και τίγκα στα μπάσα το αποτέλεσμα!  :P

Όσον αφορά τη διάμετρο τους? Να πάρω 4-ιντσα και είμαι ΟΚ, ή να κοιτάξω παραπάνω ίντσες? Παίζουν κάτι ESI 8-ιντσα...

Υπάρχει κανένας λόγος για έναν Home Studio user, ή οι πολλές ίντσες είναι για μεγαλύτερες studio εφαρμογές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου