Προς το περιεχόμενο

"Μουσικός Είναι: " προσθεστε - σχολιαστε κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ SEX PISTOLS  ;D

Σίγουρα...ειδικά όταν πλάκωσαν να κάνουν διαφημίσεις ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το τι μου λέτε εσείς τα ακούω βερεσέ! ;D όποτε παίρνουν την μάνα μου τηλ.και την ρωτάνε τι κάνει ο γιός σου τους λέει ''κάθεται'' άσχετα αν άσχολούμαι τα τελευταία χρόνια επαγγελματικά με την μουσική επένδυση και την σύνθεση. Αφού δεν έγινα δάσκαλος μουσικής σε σχολείο και δεν με βλέπει να έχω ωράριο κάθομαι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O σύγχρονος γονιός ελέγχει εκκαθαριστικό, ε9, καταθέσεις εξωτερικού και βέβαια αν υπάρχει αγάπη, όλα ξεπερνιώνται.

 

ΥΓ. Προσπαθώ να ξυπνήσω τον ΓΙΓΑΝΤΑ που κοιμάται ;D

Δεν κοιμάται. Κάνει αναλήψεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι μου λέτε εσείς τα ακούω βερεσέ! ;D όποτε παίρνουν την μάνα μου τηλ.και την ρωτάνε τι κάνει ο γιός σου τους λέει ''κάθεται'' άσχετα αν άσχολούμαι τα τελευταία χρόνια επαγγελματικά με την μουσική επένδυση και την σύνθεση. Αφού δεν έγινα δάσκαλος μουσικής σε σχολείο και δεν με βλέπει να έχω ωράριο κάθομαι! :P

Βρε συ μη χολοσκάς. Κι εμείς βερεσέ σ' ακούμε.

Αμα σε χαλάει η γκρίνια της μάνας σου και τα κονομάς από τη μουσική, πάνε πιάσε δικό σου σπίτι.

Εκτός κι αν θες (και εσύ) "και γαλάτα και μαλάτα και θηλυκά τ' αρνιά" που λέγε κι η μάνα μου.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετα αν άσχολούμαι τα τελευταία χρόνια επαγγελματικά με την μουσική επένδυση και την σύνθεση.

Λεφτά βγάζεις?...Αλλιώς έχουν δίκιο γι αυτά που λένε στη μάνα σου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά βγάζεις?...Αλλιώς έχουν δίκιο γι αυτά που λένε στη μάνα σου...

 

τι τον ρωτας τον ανθρωπο?αν εβγαζε λεφτα θα καθοτανε με τη μανα του?... ;D

 

εκτος κι αν ειναι Greek mamakias... ;D και δεν μπορει χωρις τα κεφτεδακια της... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το αν το θέμα του συμφορουμίτη spimav είναι άξιο συζήτησης ή όχι, νομίζω ότι δεν υπάρχει μία γενική απάντηση, αλλά η απάντηση του καθενός ξεχωριστά.

 

Άλλος μπορεί να το βρίσκει αερολογικό και να μη θέλει να συζητήσει, άλλος μπορεί να θέλει να συζητήσει σοβαρά και άλλος κάνοντας πλάκα. Και όποιος δεν θέλει να απαντήσει, απλώς δεν απαντά.

 

Την ένσταση ότι το θέμα δεν έχει περιεχόμενο (ενώ καθημερινά γίνονται άπειρες χαβαλο-συζητήσεις), παραβλέποντας το ότι ο έρμος ο spimav μπήκε τουλάχιστον στον κόπο να σπάσει την ανομβρία θεμάτων και σχολίων με ένα νέο ποστ, λίγο διαφορετικό από τα συνηθισμένα, τη θεωρώ αβάσιμη.

 

Προσωπικά το βρίσκω ενδιαφέρον σαν μια προσπάθεια να αφορίσουμε (παρά να ορίσουμε) περί του τι εστί μουσικός. Έχω πολλές ενστάσεις, αλλά η ερώτησή μου προς τον spimav είναι αν θεωρεί ότι μουσικός είναι μόνο αυτός που συγκεντρώνει όλα αυτά τα στοιχεία ή κάποια από αυτά.

 

Δίνω ένα παράδειγμα. Το perfect pitch είναι ένα σπουδαίο όπλο αλλά το έχουν και πολλοί κακόγουστοι μουσικοί, οπότε πόσο πρέπει να θεωρείται απαραίτητο προσόν αν ο άλλος ακούει τις καμπάνες και τις κόρνες για dictée;

 

8.  Αυτος που ξερει την νοτα της κορνας του αυτοκινητου του

Ναι. Παύση.

Κορυφαία ατάκα ομολογώ ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δικό μου σπίτι μένω απλά πάω στην μάνα μου συχνά...ασχολούμαι επαγγελματικά με την μουσική οπότε από εκεί είναι τα έσοδα μου...τέλος πάντων είχα μια χιουμοριστική διάθεση επι του θέματος η οποία μάλλον χάθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δούλευα στα πανηγύρια και τα σκυλάδικα η μητέρα μου είχε συνεχή γκρίνια για την συνολική πορεία μου, για το τι θα γίνω στη ζωή μου, τι θα πει η κοινωνία, αν κοιμάμαι κλπ. Όταν έριξα τις εισπράξεις στο κρεββάτι, ο πατέρας μου αναφώνησε: Άσε το παιδί Χριστίνα, αφού κοιμάται το μεσημέρι.  :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα πει η κοινωνία,

Aυτό όμως δεν το γλύτωσες...όπως και ΤΟ σκάνδαλο που θα αποκαλύψω εν ευθέτω χρόνω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου