Προς το περιεχόμενο

"Μουσικός Είναι: " προσθεστε - σχολιαστε κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οφφ τοπίκ

 

 

Όταν δούλευα στα πανηγύρια και τα σκυλάδικα ....[/b]  :D

 

κρίμα να μη σε έχω γνωρίσει τότε...

και τώρα να σε έχω καταχωρίσει ως bluesman    ::)

 

 

 

όν τοπίκ.

 

 

 

 

 

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που δεν είμαι ΜΟΥΣΙΚΟΣ, το αντιπαρέρχομαι δηλώνω ΕΓΧΟΡΔΟΠΑΙΚΤΗΣ      ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τώρα να σε έχω καταχωρίσει ως bluesman     ::)

...είσαι τελικά...άλλαντάλλων.... ;D οι πραγματικοί bluesman δεν κάνουν τόσο φασαρία όσο ο Νέστορας! 8) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την ένσταση ότι το θέμα δεν έχει περιεχόμενο (ενώ καθημερινά γίνονται άπειρες χαβαλο-συζητήσεις), παραβλέποντας το ότι ο έρμος ο spimav μπήκε τουλάχιστον στον κόπο να σπάσει την ανομβρία θεμάτων και σχολίων με ένα νέο ποστ, λίγο διαφορετικό από τα συνηθισμένα, τη θεωρώ αβάσιμη.

 

 

Φυσικά κάποια πράγματα της λίστας δίνουν πάσα για ωραίες χαλαρές συζητήσεις και η στάση πχ του trolley ήταν άσχημη.Δυστυχώς κάποιες φορές γνωστοί συμφορουμίτες αγνοούν το κειμενάκι που υπάρχει όταν ανοίγεις το noiz.Αν σε κάποιον φαίνονται μπούρδες τα λεγόμενα κάποιου άλλου ας μην τα σχολιάζει καν ή αν θέλει ας τα κρίνει με φειδώ..αλλιώς οι προσβολές μόνο εκνευρισμό φέρνουν στην οικογένεια του forum.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε δικό μου σπίτι μένω απλά πάω στην μάνα μου συχνά...ασχολούμαι επαγγελματικά με την μουσική οπότε από εκεί είναι τα έσοδα μου...τέλος πάντων είχα μια χιουμοριστική διάθεση επι του θέματος η οποία μάλλον χάθηκε.

 

υπαρχει λυση στο προβλημα σου,την εφαρμοζω αλλωστε με επιτυχια και ΕΓΩ... ;D

 

Θα πηγαινεις στη μανα σου μονο την Πρωτοχρονια και (αν δεν λειπεις.. ;D) τη Δευτερα του Πασχα... ;D

 

Όταν δούλευα στα πανηγύρια και τα σκυλάδικα η μητέρα μου είχε συνεχή γκρίνια για την συνολική πορεία μου, για το τι θα γίνω στη ζωή μου, τι θα πει η κοινωνία, αν κοιμάμαι κλπ. Όταν έριξα τις εισπράξεις στο κρεββάτι, ο πατέρας μου αναφώνησε: Άσε το παιδί Χριστίνα, αφού κοιμάται το μεσημέρι.  :D

 

που να δεις την αντιδραση του πατερα μου οταν τον πηρα τηλεφωνο απο την  Νεα Υορκη και του ειπα οτι δεν χρειαζεται πια να μου στελνει εμβασματα για το νοικι και τα εξοδα μου.... ;D (ας ειναι καλα τα ελληνικα "μαγαζια" της ΝΥ)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά κάποια πράγματα της λίστας δίνουν πάσα για ωραίες χαλαρές συζητήσεις και η στάση πχ του trolley ήταν άσχημη.

 

Ο trolley εξέφρασε την άποψή του για το αρχικό ποστ, μην κάνοντας καμία νύξη για το πρόσωπο που έγραψε το ποστ (για τον οποίο Σπύρο, άλλωστε έχω πληροφορίες - μέσω κοινού γνωστού - ότι είναι εξαιρετικός τύπος). Δεν υπάρχει τίποτε "άσχημο" σε αυτό, εκτός ίσως από το λάθος (που όλοι κάνουμε κατά καιρούς) να νομίζουμε ότι τα ποστ μας είμαστε εμείς (δεν είμαστε) ή ότι έχουμε το ταλέντο του Χέμινγουαίη και ότι πάντα γράφουμε αριστουργήματα (δεν το έχουμε).

 

Άλλοι, επίσης εξέφρασαν την άποψή τους για το αρχικό πόστ, και ήταν απαξιωτική (από τοποθετήσεις που εξηγούν ότι όλοι οι σουρεαλιστικοί ορισμοί που δίνονται για τον μουσικό δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα, έως την ευθεία πιθανολόγηση ότι γράφτηκε υπό την επήρρεια αλκοόλ), εν' τούτοις η Διεύθυνση έκρινε ότι πρέπει να "την πει" σε μένα.

 

Η άποψη που διατυπώνεις ότι "αν κάτι μας φαίνεται μπούρδα ας μη το σχολιάζουμε" είναι άσχετη με οτιδήποτε αντιλαμβάνεται η σύμπασα ανθρωπότητα ως φόρουμ συζητήσεων. Αν στόχος αυτού του ιντερνετικού θεσμού ήταν αυτό που προτείνεις, απλώς θα βαθμολογούσαμε τα ποστ, ούτε quote θα μπορούσαμε να τα κάνουμε, ούτε θα μπορούσαμε να είχαμε πάνω από ένα ποστ σε κάθε νήμα συζητήσεων.

 

Σε γενικές γραμμές, δέχομαι υποδείξεις να βγάλω τα παπούτσια μου όταν επισκέπτομαι σπίτι με καθαρά χαλιά ή πάτωμα. Υποδείξεις ύφους και περιεχομένου από συμπράτοντες σε αυτό το ιντερνετικό "Ράδιο Αρβύλα" που λειτουργεί υπό το προπέτασμα της μουσικής κοινότητας δεν δέχομαι. Η - τίγκα στα εσωτερικά "αστεία" - πλάκα που γίνεται κάθε μέρα εδώ μέσα, κάποια στιγμή πρέπει να κατονομαστεί σαν αυτό που πραγματικά είναι.

 

Περισσότερη Δημοκρατία... από Δευτέρα.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η - τίγκα στα εσωτερικά "αστεία" - πλάκα που γίνεται κάθε μέρα εδώ μέσα, κάποια στιγμή πρέπει να κατονομαστεί σαν αυτό που πραγματικά είναι.

...καταγγέλθηκε ΚΑΙ αυτό το μνημόνιο... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η - τίγκα στα εσωτερικά "αστεία" - πλάκα που γίνεται κάθε μέρα εδώ μέσα, κάποια στιγμή πρέπει να κατονομαστεί σαν αυτό που πραγματικά είναι.

Πέστα φίλε. Πέστα.

Μαχαίρι στο κόκκαλο, όλα στον ήλιο, πλήρης διαφάνεια, μηδενική ανοχή, τα πράγματα με τ'όνομά τους. Κάποιος πρέπει να τα πει αυτά κάποια στιγμή σ' αυτόν τον τόπο.

 

Ή μήπως ταχε πει;

 

Και θα τα ξαναπεί. Όταν έρθει η ώρα.

 

Που να γυρίζει;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως είμαστε το πιο ετοιμοπόλεμο και ενεργό forum! Οποιαδήποτε στιγμή μπορούμε να αρχίσουμε τσακωμό για οτιδήποτε!

Superfunk δεν είναι άσχημη η πρόταση σου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου