Προς το περιεχόμενο

Blue Monday (cover)


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διασκευή στο Blue Monday των New Order... λίγο ακουστική, λίγο pop, λίγο electro και λίγο folk στο τέλος έτσι για το γαμώτο!! Κοπανήστε ελεύθερα...  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξκιούζ μι? Σόρι, αλλά δεν ακούγεται!

 

Καταρχάς, ΤΟΛΜΗΣΕΣ να αγγίξεις ένα κλασικό κομμάτι. ΑΙΣΧΟΣ. Ιερόσυλος και λίγα λέω.

Κατά δεύτερον, το... διασκεύασες ! Του άλλαξες τα φώτα. Δεν το επανεκτέλεσες πιστά. Διπλό αίσχος.

Τρίτον. Η παραγωγή ήταν επιεικώς άριστη. Εκνευριστικά καλή. Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ...

Τέταρτο και τελευταίο, η προφορά σου δεν παλευόταν. Ούτε ένα ελληνικό "τ" ή "λ" ή "ρ". Απαράδεκτο και ανθελληνικό θα προσέθετα.

 

Χαλάς την πιάτσα, νέος!  ;D ;D ;D

Είναι μοντέρνο, άρτιο, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!

 

(μόνο το "ελληνοπρεπές" θεματάκι στο τέλος δεν μου πολυκόλλησε. Κατά τ' άλλα, άφωνος!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητέ φίλε, με διαφορά το καλύτερο και πιο ευφάνταστο review που έχω πάρει ποτέ  ;D

 

Κλαίω απ'τα γέλια!!  ;D

 

Το ελληνοπρέπες θεματάκι στο τέλος ήταν μια δικιά μου προσθήκη για να μη με κυνηγάει η Χρυσή Αυγή ως ανθέλληνα ρε....  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώστον Κωνσταντίνο!

 

Αρτιότατο, μουσικότατο, με ωραίες ενορχηστρωτικές ιδέες. Θαυμάσια τα φωνητικά σου, πρώτα και... μη πρώτα. Διαφορετικός ήχος και ερμηνεία από άλλες σου παραγωγές (θετικόν, για να μη μανιερίζουμε). Ωραίο το φολκ-έθνικ κλείσιμο. Εξαιρετικά τα ελέκτρο κρουστά.

 

Μόνο μου σχόλιο ότι είναι πολύ τέλειο, υπέροχα κεντημένο (καλά μέχρι εδώ) αλλά είναι ένα τσικ άτονο. Λόγω, νομίζω, του ότι η αρχική ιδέα είναι πολύ upbeat, οπότε ρίχνοντας τέμπο θέλει πολύ γερό κράτημα για να μην πλαδαρέψει. Το έχεις καταφέρει αλλά θέλει ένα κλικ ακόμη κατά την ταπεινή μου.

(Στο τέλος γραπώνει το αυτί με την ανατρεπτική ενορχήστρωση. Ίσως μέχρι εκεί θέλει περισσότερη κλιμάκωση;)

 

Και πάλι να προσθέσω ότι είναι άλλο ένα τραγούδι σου πολύ άρτιο και στέκει ανετότατα ως έχει. Ενδεχομένως να γίνομαι διευθυντής σε διυλιστήριο κουνουπιών με τις παρατηρήσεις μου, αλλά... εσύ φταις που είσαι ανοιχτός στον διάλογο!

 

Υ.Γ.: Οι Nouvelle Vague είναι ένα αρκετά γνωστό σχήμα που διασκευάζει γνωστά τραγούδια. Νομίζω ότι έχεις ήδη αρκετό υλικό για κάτι αντίστοιχο, σε πιο ποπ ακουστικό ύφος. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολύ παιδιά για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις!!!

 

Ρε Sfaku... γαμώ το κερατό μου με τα αυτιά σου ρε συ... βιονικά είναι ;D

 

όταν κατάλαβα αυτό που λες ότι χρειαζόταν πιο γερό κράτημα για να μην πλαδαρέψει... ήταν λίγο αργά... τελικά, ίσως για αυτό να προσέθεσα και μία αναπάντεχη "εξαγωγή" (ίσως και λίγο άκομψη σε σχέση με το ύφος του αυθεντικού)

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Sfaku... γαμώ το κερατό μου με τα αυτιά σου ρε συ... βιονικά είναι ;D

Ρε συ η γυναίκα μου λέει ότι βαριακούω (και δεν έχει άδικο, έχω χάσει λίγες μεσαίες).  ;D

 

όταν κατάλαβα αυτό που λες ότι χρειαζόταν πιο γερό κράτημα για να μην πλαδαρέψει... ήταν λίγο αργά... τελικά, ίσως για αυτό να προσέθεσα και μία αναπάντεχη "εξαγωγή" (ίσως και λίγο άκομψη σε σχέση με το ύφος του αυθεντικού)

Ωραία ήταν η "έξοδος", και δημιουργική. Αυτό είναι ο ορισμός της διαχείρισης των "εμποδίων" με δημιουργικό τρόπο.

 

Να είσαι καλά και προχώρει έτσι! Και ευχαριστώ, όπως και κάθε μέλος του φόρουμ νομίζω, που μας εμπιστεύεσαι τα "παιδιά" σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου