Προς το περιεχόμενο

Martin Guitars "Ι 'll follow the sun"


chord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο κι απο μένα, εξαιρετικό κομμάτι, πολύ καλό παίξιμο. Αυτό που λέμε "απλότητα" και στη σύνθεση και στο παίξιμο είναι και το πιο δύσκολο επίτευγμα ... Ευγε !

 

Η ολη προσπαθεια εγινε σ ενα home studio ενος ξαδερφου μ ενα μικροφωνο Shure (ουτε και ξερω μοντελο ).Ο λογος υπαρξης αυτου το κλιπακιου ειναι οτι ηθελα καποια στιγμη να εχω τις κιθαρες μου ηχογραφημενες.Επισης η επιλογη του κομματιου εγινε γιατι κατ'αρχην μ αρεσει (τι πρωτοτυπο!),αλλα και γιατι ειναι απλο και μικρο χωρις πολλα-πολλα κι ετσι δεν θα μας ετρωγε πολυ χρονο .Ετσι αφιερωσαμε περιπου ενα τριωρο,προβα δεν εγινε,

ενορχηστρωτικα εκανα οτι μου κατεβηκε επι τοπου,καναμε και μια υποτυπωδη μιξη κι οξω απ την πορτα ! ;D. Μετα παιδευτηκα αλλο τοσο για να το φτιαξω σαν κλιπακι γιατι ειμαι και ασχετος κι ετσι τολμω να παρουσιασω κατι για πρωτη φορα στο Noiz!Εννοειται κριτικη ευπροσδεκτη ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ όμορφα ενορχηστρωμένο  και παιγμένο :)

H Om 21 πρέπει  να είναι παρα πολύ καλή κιθάρα για fingerstyle (παρότι στα ηχειάκια του υπολογιστή μου δεν μπορεί να ακουστεί)

Με την κιθάρα αυτή μεγαλούργησε ένας από τους fingerstyle ήρωες μου, ο jacques Stotzem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφα ενορχηστρωμένο  και παιγμένο :)

H Om 21 πρέπει  να είναι παρα πολύ καλή κιθάρα για fingerstyle (παρότι στα ηχειάκια του υπολογιστή μου δεν μπορεί να ακουστεί)

Με την κιθάρα αυτή μεγαλούργησε ένας από τους fingerstyle ήρωες μου, ο jacques Stotzem.

 

Nαι ειναι οτι πρεπει για τετοια παιξιματα.Το μπρατσο της θελει λιγο συνηθεια γιατι ειναι λεπτο και λιγο φαρδυ μιας και η αποσταση των χορδων ειναι λιγακι μεγαλυτερη.Λοιπον οσο ζεις μαθαινεις που λενε!Εγω τον Jacques Stotzem δεν τον ηξερα και φυσικα εντυπωσιαστηκα!Ευχαριστω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από μένα φίλε Πάνο. Πολύ όμορφη εκτέλεση και καταπληκτικός ήχος!

 

Σε αυτό:

 

Ομως η επιλογη τους εγινε γιατι αυτος ηταν ο ακουστικος ηχος που εμαθα απο μικρος ακουγοντας ... Crosby Stills & Nash,Neil Young,Jim Croce,James Taylor και πολλους αλλους ... Χωρις να θελω να θιξω κανεναν αυτος ο ηχος απεχει χιλιομετρα απο αυτο που πολλοι νομιζουν ειναι η ακουστικη κιθαρα (Μαχαιριτσας,Πυξ Λαξ και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις!)

 

 

 

θα συμφωνήσω απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά πολλά μπράβο κι από μένα!! Καραγούσταρα ήχο Martin! Μπράβο και πάλι μπράβο και για τα παιξίματα και την ενορχήστρωση και όλα. Δουλειά επαγγελματικού επιπέδου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου