Προς το περιεχόμενο

Τι έχει το wah μου?!?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ δεν έχω pedal board ούτε καν πεταλάκι αλλά έτσι όπως το σκέφτομαι δεν πρέπει το wah να παραμορφώνει τον ήδη βρόμικο ήχο και όχι το αντίθετο;

 

το wah τονίζει μια μπάντα συχνοτήτων και εξασθενεί τις υπόλοιπες (σε κάθε δεδομένη θέση). Έτσι, ανάλογα με τον ήχο που θέλεις να βγάλεις έχεις 2 επιλογές (σχετικά με τη θέση του μαζί με κάποιο drive) : είτε θα κάνει τη δουλειά του πάνω στον ήχο της κιθάρας και μετά αυτό το σήμα θα παραμορφώνεται είτε θα την κάνει πάνω σε ένα ήδη παραμορφωμένο σήμα.

 

Το παραμορφωμένο σήμα είναι πολύ πιο πλούσιο σε συχνότητες και έτσι αυτή η ενίσχυση και εξασθένιση συμβαίνει σε πολύ πιο έντονο βαθμό. Tα ακουστικά αποτελέσματα μπορείς να τα ακούσεις δοκιμάζοντας το wah πριν και μετά την παραμόρφωση.

 

Σχετικό βίδεο :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν έχει το wah σου, βάλτο ΠΡΙΝ απο τα drive σου και θα ακουστεί μια χαρά (όπως δηλαδη ουσιαστικά έκανες όταν το σύνδεσες στο βρώμικο κανάλι του ενισχυτή σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,εχω το ιδιο προβλημα με τον rockkid,μονο που εγω εχω το v847 και εχω προβλημα με το drive του ενισχυτη(bugera v22),αντιθετως με τα πεταλια δεν εχω κανενα προβλημα.Τι μπορει να φταει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,εχω το ιδιο προβλημα με τον rockkid,μονο που εγω εχω το v847 και εχω προβλημα με το drive του ενισχυτη(bugera v22),αντιθετως με τα πεταλια δεν εχω κανενα προβλημα.Τι μπορει να φταει?

 

μήπως βάζεις το wah στη λούπα του ενισχυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου