Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Στο Home Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ακριβώς τα ίδια προβλήματα είχα και εγώ παλιά, δηλαδή έιχα ανοιχτό ένα κομμάτι και .....οτανε το σύμπαν....βέβαια εμένα είχε θέμα μάλλον όλο το πισι το οποιο οταν το εφτιαξα απο την αρχη λύθηκαν όλα, με την ίδια κάρτα ήχου..Ρε συ μήπως κάτι δεν είναι συμβατο με την καρτα ήχου σου? Δεν ξέρω,ας αναλαβουν οι τεχνικοι....εγω κηπουρός είμαι...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, πάμε στα hardcore...  ;D

 

 

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

 

 

Ξεκίνα τη μελέτη...  ;D

 

tip: Πριν ξεκινήσεις να την ψάχνεις, απενεργοποίησε (αν εχεις) την κάρτα ασύρματου δικτύου, γιατί 9/10 αυτή φταίει. Αν δε παίζει ή αν δε δουλέψει αυτό, ρίχτο στο διάβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή.Άνοιξε το project που σου δημιουργεί πρόβλημα και πάτα το play να παίξει το κομμάτι.Καθώς παίζει δες την cpu usage,αμά είναι πάνω από 75-80% βρήκες το πρόβλημα σου.

Έγω είχα ίδιο επεξεργαστή με σένα και μια πολύ φτηνή καρτά ήχου και αν έβαζα σε κομμάτι πάνω από 6 tracks άρχιζαν τα κολλήματα και τα προβλήματα με το latency.

Τώρα όμως που έβαλα τετραπύρηνο επεξεργαστή (intel core i5-2500K) ,κι ενώ έχω την ίδια φτηνή κάρτα,μπορώ να έχω ανοιχτά 20 tracks ,το καθένα με 2 plugins, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το πρόβλημα είναι πως για να αλλάξεις επεξεργαστή είναι πιθανο να χρειαστείς και μια καινούρια μητρική για να "ταιριάζουν".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο υπολογιστής σου είναι μπουρδ*λο, και αυτή να πάρεις...

 

 

http://www.thomann.de/gr/prismsound_orpheus.htm

 

 

... πάλι προβλήματα θα έχεις.

 

A K Ρ Ι Β Ω Σ...

Αυτό λέω απο την αρχή της συζήτησης. Αν ο επεξεργαστής έχει πρόβλημα ότι μνήμη και να βάλεις δεν μπορει να την επεξεργαστεί. Εγω θα το έστηνα απο την αρχή άλλη μια. Αν δεν δούλευε (που κάποτε δεν μου δούλευε) θα έκανα και παλι το ίδιο που έκανα. Μια asus μητρική, έναν ΚΑΛΟ INTEL επεξεργαστή, SOLID STATE δίσκο (θα πάθεις σοκ με τις ταχύτητες που δουλεύει) μπολικη μνήμη, windows xp και έφυγες. Εγώ πλέον τρέχω ότι πρότζεκτ θέλω με όσα plugins θέλω και πρόγραμμα για μάστεριν (λέμε τώρα...) να τρέχει ταυτόχρονα σαν plug in  στο μαστερ και δεν εχει κολλησει ποτε.Α και δεν είμαι κηπουρός, απλά είναι η ατάκα (λογιστής είμαι) μιάς που είναι ένα απο τα χόμπι μου ο κήπος και ο μπαχτσές μου...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου