Προς το περιεχόμενο

Last Drive - Αντιρατσιστικό φεστιβάλ 2012


kostri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τα καλυτερα τους live.. και με πολυ καλο ηχο.. altenative σιγουρα οχι, εχουν μαλακωσει τον ηχο λιγο στα καινουρια ναι..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίοι καλλιτέχναι.

 

Σε μια συνέντευξη (στο ούμπερ αρτ νομίζω) φαινόντουσαν λίγο σάπιοι σαν τύποι.

 

Αργή ομιλία,τίγκα στην κάπνα το δωμάτιο ενώ φράσεις όπως ''και καλα'' ,''ξέρεις'',''και έτσι'',''τέτοια φάση'' έβγαιναν από το στόμα τους ανά δέκα δευτερόλεπτα...ούτε η παρέα μου δεν μιλάει έτσι  8)

 

Τους πάω όμως γιατί κυνήγησαν επίμονα την αναγνώριση στο είδος τους και πέτυχαν ως ένα βαθμό.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι αλλά όταν ακούω για αντιρατσιστικά φεστιβάλ   Και σώστε τα δάση του Αμαζονίου αισθάνομαι μια ανυπέρβλητη φαγούρα. Είμαι σίγουρος ότι ο Πακιστανός που ζει σε παγκάκι επωφελείται και ένα ικανοποιημένο και μακάριο χαμόγελο σχηματίζεται στα χείλη του όταν οι last ride παίζουν σε αντιρασιστικά φεστιβάλ. 

Πάντωσ αν συζητούσαμε σε παρέα και ο φίλος μου με εξέπληττε με μια σοβαροφάνεια για το δήθεν κρίσιμο της υπόθεσης  θα του απαντούσα απλά με την ίδια περισπούδαστη πολιτικά ορθή δόνηση ότι ναι τώρα μπορεί να πάει να αναπαραχθεί.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να πούμε ότι δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το τι νομίζεις σχετικά με τα αντιρατσιστικά φεστιβάλ σε αυτό το θρεντ. Ίσως να μπορούσες να το συζητούσες σε άλλο θέμα επί αυτού (αν επιτρεπόταν η πολιτική συζήτηση στο φόρουμ), αλλά όχι εδώ που δεν έχει καμία θέση/σχέση μια τέτοια περισπούδαστη "άποψη". Όσον αφορά στο άλλο, ελπίζω να έχουν απομείνει παρέες που να σε ανέχονται με τέτοια τρολιάρικη συμπεριφορά. Εγώ θα σε αντιμετώπιζα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που δηλώνεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος για προσωπικές αντιπαραθέσεις. Κάθε άποψη σεβαστή. Στο κάτω - κάτω ο atreu73 δεν είπε κάτι ρατσιστικό και κατακριτέο. Απλά αμφιβάλει για το θετικό αποτέλεσμα αυτών των ενεργειών προς αυτούς που αφορά. Τους μετανάστες. Γιατί όχι;

 

Ας μη πάει παραπέρα το θέμα προς αυτή την κατεύθυνση σας παρακαλώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε άποψη είναι σεβαστή στο δικό της σχετικό θρεντ, όταν δεν κάνει hijack άλλα, και όταν δεν παρουσιάζεται με ζαμανφουτικό & επιθετικό ύφος μεγατόνων. Αν θέλει να συζητήσει για κάτι τέτοιο, ας ανοίξει ένα άλλο θρεντ για τους μετανάστες κι ας γίνει εκεί ο χαμός (ως μαθηματικά βέβαιο ενδεχόμενο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κατα πόσο συνειδητοποιημένος κόσμος πηγαίνει εκεί, για τον σκοπό που κουβαλάει ο βαρύγδουπος τίτλος του φεστιβάλ, είναι άλλο θέμα. Εγώ αυτό κατάλαβα απο τον atreu73. Αλλά οι ρατσιστικές κουβέντες και τα hate topics δεν επιτρέπονται, οπότε της κακομοίρας δεν θα γίνει. Τέτοιο θέμα δεν θα ανοίξει. Τελεία και παύλα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ το εξέλαβα ως θρεντ για μια συναυλία των Last Drive, μια παλιά και κλασσική ελληνική μπάντα την οποίους εκτιμώ, παρακολουθώ και ψιλοακούω απ'τις αρχές των 90s, και για τίποτε άλλο. Καλή ή κακή η συναυλία? Καλή ή κακή μπάντα (πια) oι Last Drive? Το "έχουν" ακόμη ή είναι καιρός να αποσυρθούν? Τους είδα τις γιορτές που μας πέρασαν σε sold out εμφάνιση στην Αθήνα και ήταν φανταστικοί. Από τη μέση του σόου κι έπειτα the whole place was on fire (συγγνώμη για την αγγλικούρα αλλά δεν μου βγαίνει αλλιώς). Πάντως δεν είναι δικό μου το θρεντ, και δεν πολυκόπτομαι να κοντραριστώ για αυτό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο bloody sunday θα μου επιτρέψεις να έχω την γνώμη μου για την υποκρισία ή όχι κάποιου φεστιβάλ και γενικώς την ελευθερία να την εκφράσω σε ένα νήμα με τίτλο αντιρατσιστικό φεστιβάλ ε;

Λυπάμαι και πάλι που δεν συμφωνούμε όλοι σε όλα ακόμα ίσως και σε ζητήματα αισθητικής αλλά έτσι είναι η ζωή.

Λυπάμαι επίσης που δεν γίνεται να είμαστε όλοι παλιοί καλοί φίλοι αλλά σίγουρα μπορούμε να σταματήσουμε να προσβάλουμε δίχως λόγο ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε. Ε; Τι λες;

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου