Προς το περιεχόμενο

Last Drive - Αντιρατσιστικό φεστιβάλ 2012


kostri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς το θρεντ είχε μουσικό αντικείμενο, όπως το περιγράφει ο bloody_sunday. Ήταν η καλύτερη συναυλία του καλοκαιριού για μένα και είπα να μοιραστώ αυτά τα βιντεάκια. Δεν περίμενα πως θα υπήρχαν πολιτικές τοποθετήσεις, καθώς δεν βρίσκω το συγκεκριμένο φεστιβάλ τόσο προβοκατόρικο ή πολιτικά ακραίο ή προσβλητικό (δεν έπαιξαν και στο "φεστιβάλ για την χαρά του να σκοτώνεις φώκιες"). Κατά τα άλλα, νομίζω πως η πολιτική μας άποψη δεν αφορά το φόρουμ.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

atreu73 πως μπορείς να περιμένεις από ένα φεστιβάλ να επιλύσει αυτόματα από μόνο του ένα τόσο σημαντικό θέμα; Ήμουν εκεί 2 μέρες και μπορώ να πω πως τέτοιες ενέργειες μόνο ως θετικές μπορούν να αξιολογηθούν, ενώ η προσέλευση του κόσμου (Έλληνες και μη) ήταν εντυπωσιακή. Τώρα το να κρίνεις το χρώμα των παρευρισκομένων του βίντεο, ή το να αναμένεις από την επόμενη μέρα του φεστιβάλ να χαμογελάνε μακάρια όσοι το έχουν ανάγκη, αυτό κι αν είναι υποκριτικό.

 

Ωραίοι οι Last Drive, που μόνο ως όνομα τους είχα ακούσει. Φαίνεται πως αυτό που κάνουν και το στηρίζουν, αλλά και το αποδίδουν πολύ καλά live. Είναι ιστορικό συγκρότημα το οποίο (κακώς όπως φαίνεται) αγνοούσα περισσότερα info εδώ:

 

http://el.wikipedia.org/wiki/The_Last_Drive

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι καλλιτέχναι.

 

Σε μια συνέντευξη (στο ούμπερ αρτ νομίζω) φαινόντουσαν λίγο σάπιοι σαν τύποι.

 

Αργή ομιλία,τίγκα στην κάπνα το δωμάτιο ενώ φράσεις όπως ''και καλα'' ,''ξέρεις'',''και έτσι'',''τέτοια φάση'' έβγαιναν από το στόμα τους ανά δέκα δευτερόλεπτα...ούτε η παρέα μου δεν μιλάει έτσι  8)

 

Τους πάω όμως γιατί κυνήγησαν επίμονα την αναγνώριση στο είδος τους και πέτυχαν ως ένα βαθμό.

 

Επειδη τυχαινει να τους γνωριζω προσωπικα μονο σαπιοι δεν ειναι.. ετσι μιλανε στην καθημερινοτητα τους,ειναι true 100% (δεν ειπες το αντιθετο,απλα το αναφερω) μακαρι κι αλλες μπαντες να αποτελουνταν απο τοσο ενεργα ατομα ("τρεχουν" κι αλλα ενδιαφεροντα μουσικα projects παραλληλα) και να κυνηγουσαν οχι την αναγνωριση οπως λες φιλε.. αλλα αυτα που πραγματικα γουσταρουν να κανουν.. να παιζουν μουσικη δηλαδη. Ειναι η μοναδικη ελληνικη μπαντα (αν δεν κανω λαθος) που εχει συναυλιακη και δισκογραφικη (χωρις να μου αρεσουν ολες οι κυκλοφοριες τους) παρουσια σε 3 δεκαετιες.. respect μονο και μονο γι αυτο και ποσο μαλλον για τον αγγλοφωνο στιχο ειδικα στα 80'ς που ελαχιστες μπαντες "το ειχαν" τοτε.. και επεμειναν σ'αυτο.. οπως οι Yell O Yell , οι Anti Troppau Council και οι Villa 21..

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου