Προς το περιεχόμενο

Ποιο οργανο/synth εχει καλο πιανο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Πάντως, αν μπορούσα να πάρω κάποιο όργανο αυτή τη στιγμή, θα έπαιρνα αυτό !

Ποιό είναι αυτό;  ;D

 

Καλα αν ειναι να παιρνεις αναποδες με ολους τους "ειδικους" εδω μεσα, να μη σε κραταμε αλλο.

Έλα ντε  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Οσο για το off topic.. το πιανο που παιζει ο Rudes ειναι σιγουρα του G8?

Ευχαριστώ, κάπου μου είναι γνωστή αυτή η χροιά των Fantom :)

 

Δε θυμαμαι να ακουγοταν ετσι το δικο μου..

Πάρα πολλές φορές, δεν αρκεί μόνο το όργανο - μόνο ο ήχος.

Πρέπει να παίξεις τον ήχο. Να παίξεις ως πιανίστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο...πολλες φορες χανουμε την ουσια..παρολα αυτα το συγκεκριμενο video μου κανει στα αυτια πιο πολυ σε ηχο yamaha..η ισως παλιοτερου fantom...και οχι του g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα μη το ψαχνεις, Roland ειναι απλα λογικα θα το εχει πειραξει λιγο. Μη περιμενεις να ακουσεις ακριβως τον ιδιο ηχο μεσα απο το youtube, ιδιαιτερα αν μιλαμε για ηχο πιανου και αυτος ο ηχος ανηκει σε ενα απο τα synths του Mr Rudes. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο...πολλες φορες χανουμε την ουσια..

+1000

 

παρολα αυτα το συγκεκριμενο video μου κανει στα αυτια πιο πολυ σε ηχο yamaha..η ισως παλιοτερου fantom...και οχι του g.

Εσύ το λες αυτό;  ;D

Τότε, αν θυμάμαι καλά, δεν σου είχα κάνει convert τα πιάνα;

 

Καλα τωρα μη το ψαχνεις, Roland ειναι απλα λογικα θα το εχει πειραξει λιγο. Μη περιμενεις να ακουσεις ακριβως τον ιδιο ηχο μεσα απο το youtube, ιδιαιτερα αν μιλαμε για ηχο πιανου και αυτος ο ηχος ανηκει σε ενα απο τα synths του Mr Rudes. 8)

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως ο συγκεκριμενος σε ολα τα οργανα που χρησιμοποιει.. εχει το ιδιο ηχητικο αποτελεσμα...κατι που δηλωνει πως με το καταλληλο editing ολα μπορουν να κανουν τα ιδια πραγματα..η απλα παιζει με samples και καθε φορα εχει στο stage το οργανο που του εχουν κανει δωρο και προμοταρει.Παντως το g δεν εχει με τπτ τοσο καλο πιανο... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μηνες ολοκληρους υπηρχε ενα πεδεμα με το g...το δικο σας convert τελικα ηταν πολυ καλυτερο απο τα εργοστασιακα presets...τωρα αν το στειλατε και στο rudes...χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι μηνες ολοκληρους υπηρχε ενα πεδεμα με το g...το δικο σας convert τελικα ηταν πολυ καλυτερο απο τα εργοστασιακα presets...τωρα αν το στειλατε και στο rudes...χαχαχα

Αυτός δεν έχει ανάγκη, ξέρει  ;)

 

...κατι που δηλωνει πως με το καταλληλο editing ολα μπορουν να κανουν τα ιδια πραγματα...

Ανάλογα το μηχάνημα, ηχητικά κατά πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό > 90%.

 

...Παντως το g δεν εχει με τπτ τοσο καλο πιανο... :)

Καλά μην παίρνεις κι όρκο  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα επειδη το ειχα ψαξει πολυ τοτε..δεν μπορω να φανταστω με ποιο τροπο θα βγει τετοιο αποτελεσμα..ομολογω οτι  αυτος ο ηχος μαρεσει..αλλα παρολα αυτα δε μου κανει να εχει απλα αλλαγες στο eq η κατι τετοιο..ειναι σαν να ειναι καλυτερα τα δειγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου