Προς το περιεχόμενο

Σκυλάδικα (και άλλα πολλά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι το πρόβλημα με τη μουσική στις μέρες μας' date=' ειδικά στο ροκ, δεν υπάρχει πια "fun value", όλο σοβαρότητα και κλαψομ#$%ίαση....

 

Που είναι ο αντίστοιχος σήμερα Alice να τραγουδάει για μοδάτους γονείς, όμορφους μπάτσους, πίπες μεγάλα πέη και πηδήματα, που είναι οι αντίστοιχοι μοτλευ να τραγουδάνε για γκόμενες, που οι μειντεν να κάνουν πλακίτσες και να γράφουν διασκεδαστικά κομμάτια για σειρες και ταινίες που τους αρέσανε, που οι WASP στα λαιβ να βγάζουν φωτιά απο τις π@#τσες τους στο φακ λαικ ε μπηστ...

Κάποτε υπήρχαν ένα σωρο μπάντες που δεν παίρναν τους εαυτούς τους στα σοβαρά, γράφανε έξυπνους χιουμοριστικούς στίχους, και πουλάγανε καθαρο στυλ χαβαλέ και μάτσο συμπεριφορά. Ειδικά οι στίχοι του Cooper ήταν απλώς αξεπέραστοι, πανέξυπνοι ειρωνικοί και αστείοι. Οι μπαντες θέλανε απλώς να ποζερίσουνε, να πορωθούνε με τα όργανα τους (μουσικά και άλλα) να κάνουν φιγούρα. Τώρα το πιο διασκεδαστικό που μπορείς να πετύχεις είναι τίποτα blink ή sum41... Μόνο το σκυλάδικο μας έμεινε...

είμαι ψαγμένος[/quote']

 

blink ή sum41...Τι αηδιες..Ολο τα ιδια και τα ιδια.Πιο βαρετη μουσικη

απο αυτο το ειδος post-rock-bop-flip-flop δεν εχω ξανακουσει.ΒΑΡΕΤΗ

μεχρι αηδιας.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

blink ή sum41...Τι αηδιες..Ολο τα ιδια και τα ιδια.Πιο βαρετη μουσικηαπο αυτο το ειδος post-rock-bop-flip-flop δεν εχω ξανακουσει.ΒΑΡΕΤΗ μεχρι αηδιας.

Δεν παίζουν μουσική, υποτίθεται οτι είναι κάτι σαν panx poutana.... αλλά μούφες δεν λένε μία ακόμα και για να γελάσεις...

 

 

--

είμαι ψαγμένος

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλωροι και δηθεν.Αυτο ειναι για μενα.Συγχορδιες του δεκαλεπτου.

Στιχοι -και καλα- πολιτικοποιημενοι και ψαγμενοι για κατι χαζοπιτσιρικια

Αμερικανακια που νομιζουν πως στην Ελλαδα φοραμε ακομα χιτωνες...

:lol:

Κι εγω ειμαι ψαγμενος! χα χα χα ειμαι και μαλαπερδας :idea:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζουν μουσική' date=' υποτίθεται οτι είναι κάτι σαν panx poutana.... [/quote']

 

Ρε συ arpegios, προ κάτι αιώνων σου είχα στείλει έναν δίσκο των Panx Poutana...Έφτασε ποτέ ή έχω κάνει μ@λ@κί@;;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως παίδες, η φίλη μας η Fender έχει βγάλει εδώ και χρόνια μια κιθαρούλα που φέρει την υπογραφή του Tom DeLonge, κιθαρίστα των Blink-182 και αν δεν απατώμαι signature μοντέλο της Fender έχει και ο μπασίστας του ίδιου συγκροτήματος, Mark Hoppus! Α, νάτο και το μπασάκι!

 

Έτσι, επειδή τα παιδιά ξεσκίζουν...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζουν μουσική' date=' υποτίθεται οτι είναι κάτι σαν panx poutana.... [/quote']

 

Ρε συ arpegios, προ κάτι αιώνων σου είχα στείλει έναν δίσκο των Panx Poutana...Έφτασε ποτέ ή έχω κάνει μ@λ@κί@;;

 

Δεν έφτασε ποτέ :lol: Έπρεπε να στείλεις ένα πμ ρε συ οτι τον έστειλες, για να καταλάβεις μέχρι πριν μια βδομάδα σε περίμενα κι έψαχνα στο νετ, μέχρι που είδα στη σελίδα τους οτι έχουν ανεβάσει τορεντ για τους δίσκους τους στο blue-whitegt, οπότε και τα κατέβασα όλα. Μου αρέσει που η παραγωγή σε κάθε κομμάτι είναι εμπνευσμένη κι απο κάποια επιτυχία της εποχής :) δεν μου άρεσε η φωνή όμως

 

 

--

είμαι ψαγμένος

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλωροι και δηθεν.Αυτο ειναι για μενα.Συγχορδιες του δεκαλεπτου.

Στιχοι -και καλα- πολιτικοποιημενοι και ψαγμενοι για κατι χαζοπιτσιρικια

Αμερικανακια που νομιζουν πως στην Ελλαδα φοραμε ακομα χιτωνες...

:lol:

 

Κάτσε ρε συ, όχι, έχεις μπερδευτεί.... λοιπόν:

Δήθεν είναι πιστεύω... οι συγχορδίες του δεκάλεπτου είναι του στυλ που παίζουνε, και δεν εξυπηρετούν άλλο σκοπό απο το να δώσουν ένα "έυκολο" πιασάρικο ρεφραιν, οπότε δεν θα τους κρίνουμε πάνω σε αυτό. Οι στίχοι ΔΕΝ είναι "πολιτικοποιημενοι και ψαγμενοι" υποτίθεται οτι είναι αντιδραστικοί και αστείοι... αλλά, ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα... οτι είναι δηθεν και δεν είναι ούτε αντιδραστικοί ούτε αστείοι...

 

--

είμαι ψαγμένος

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω επίσης και για την signature Gibson του Delonge.....

 

Είμαι Fan των Blink' date=' πώς να το κρύψωμεν άλλωστε...; :oops:[/quote']

 

Πω πω ρε γαμώτο, όχι μόνο είναι κρίμα κι άδικο να έχει ο DeLonge signature κιθάρες από Fender και Gibson (γιατί σιγά τον κιθαρίστα εδώ που τα λέμε) αλλά είναι και χάλια η Gibson του!

 

Σκάφος με τέτοιο σκατουλί χρώμα και racing stripe; ΑΙΣΧΟΣ! :twisted:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε γαμώτο' date=' όχι μόνο είναι κρίμα κι άδικο να έχει ο DeLonge signature κιθάρες από Fender και Gibson (γιατί σιγά τον κιθαρίστα εδώ που τα λέμε) αλλά είναι και χάλια η Gibson του!

 

Σκάφος με τέτοιο σκατουλί χρώμα και racing stripe; ΑΙΣΧΟΣ! :twisted:[/quote']

 

 

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA...

.......................XA! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου