Προς το περιεχόμενο

Συλλογή ΔΩΡΕΑΝ κυματομορφών για τα σαμπλερ μας !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας βρήκα αυτή τη συλλογή η οποία αποτελείται από κύματα ενός κύκλου όπως τα λέει.Αυτό σημαίνει ότι είναι τόσο μικρά τα δείγματα που δεν μπορούν να τα παίξουν άλλα εργαλεία πέρα από τα σαμπλερ.Κατέβασα τη συλλογή να την δοκιμάσω και έπαθα πλάκα! Τα κύματα αυτά ακούγονται ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ (εκτός και αν ο εκπληκτικός ήχος οφείλεται στο σαμπλερ που χρησιμοποιώ) και σε μέγεθος τα περισσότερα δεν ξεπερνούν το 1.50Kbyte (ναί,κιλομπάιτ) !!!

Αν ασχολείστε με δημιουργία ήχων και θέλετε νέες κυματομορφές κορυφαίας ακουστότητας  ;D ρίξτε μια αυτιά στο πακέτο.Περιέχει πάνω από 2.000 τέτοιες κυματομορφές!  ;)

 

http://www.adventurekid.se/akrt/waveforms/adventure-kid-waveforms/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μεγάλος κόπος η απάντηση στην ερώτηση πως λειτουργούν ή έστω μια παραπομπή ή έστω τι να γράψω στο Google για να μου λυθούν οι απορίες ;;

Ευχαριστώ!  :D

Everybody lies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει ότι είναι τόσο μικρά τα δείγματα που δεν μπορούν να τα παίξουν άλλα εργαλεία πέρα από τα σαμπλερ.

 

Να μια περίεργη περιγραφή ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μεγάλος κόπος η απάντηση στην ερώτηση πως λειτουργούν ή έστω μια παραπομπή ή έστω τι να γράψω στο Google για να μου λυθούν οι απορίες ;;

Ευχαριστώ!  :D

 

Μπορείς να γράψεις one cycle waveforms μπάς και σου βγάλει κάτι που να εξηγεί,δεν το έψαξα.Αν θέλεις να τα ακούσεις όμως μπορείς να τα βάλεις μέσα σε κάποιο sound editor και να ενεργοποιήσεις την λειτουργία loop κατεβάζοντας το τέμπο σε χαμηλά επίπεδα εάν το τρέχει γρήγορα το αρχείο και δεν καταλαβαίνεις τί ακούς ! Ή μπορείς να τα περάσεις σε κάποιο software sampler και να τα ακούσεις από εκεί.

Εγώ τα δοκιμάζω απευθείας στο sampler του πλήκτρου μου και ο ήχος είναι (δίχως επεξεργασία) ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ !!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου