Προς το περιεχόμενο

Αγορα φτηνού vintage fender που να μην παιζει


jacob26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια ξερετε καποιο μερος στην Αθηνα (Μοναστηρακι ισως ) που να εχει vintage fender ενισχυτες , ενδιαφερομαι για οποιονδηποτε , αλλα αν γινοταν blackface/silverface deluxe reverb η αλλον αυτης της σειρας που να ειναι ελαφρυς , που να μην παιζουν και να τους δινουν ψηλο τζαμπα για αυτο το λογω ?

Αυτο που θελω να κανω ειναι να αγορασω εναν τετοιο για την καμπινα του κατα βαση και για οτι αλλο βρω μεσα του που να μην ειναι για πεταμα και μετα να αγορασω τα υπολοιπα υλικα που χρειαζονται για του δωσω ξανα ζωη .

Αν εχετε καμια ιδεα που μπορω να βρω κατι τετοιο παρακαλω πειτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε καμιά αγγελία με το τι ζητάς και κοίτα κι εδώ:

 

http://www.vibrato.gr/

 

μπορεί να ακούσει για κάτι και να σε ειδοποιήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος...δεκαετια διαλεξες,εδω και 15 χρονια τετοια πραγματα δεν υπαρχουν πλεον,παρε ενα time machine και γυρνα στο 1980... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Λαθος...δεκαετια διαλεξες,εδω και 15 χρονια τετοια πραγματα δεν υπαρχουν πλεον,παρε ενα time machine και γυρνα στο 1980... ;D

Αυτό κάναμε το '80-90... τώρα μόνο σε κανα πανηγύρι της Ανω-Κατω Κελαϊδίτσας αν χαλάσει κανένας... και ο "οργανοπαίχτης" δεν ξέρει τι έχει (δύσκολο) ή βαριέται να τον κουβαλήσει... αλλά και πάλι χλωμό το βλέπω.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως αυτό είναι ένα σύνηθες όνειρο που βλέπω, όταν έχω φάει το βράδυ λίγο παραπάνω και έχω ανήσυχο ύπνο.  ;D

 

Μπαίνω λέει σε μια υπόγα, in the middle of nowhere, και μέσα σε σκόνες και αράχνες βρίσκω κάτι ξεχασμένες fender του ’54 (stratocaster ντε)…..κάνα δύο broadcaster και μερικούς ενισχυτές από αυτούς που λες....τους μπλάκ φέις  ;D.

 

Λεπτομέρεια….δουλεύουν μια χαρά όλα…μέχρι και set –up έχουν οι κιθάρες (δικό μου όνειρο είναι , ό,τι γουστάρω βλέπω  ;D)….και ο ιδιοκτήτης/ πωλητής…απλά θέλει να τα ξεφορτωθεί.

 

Τα παίρνω όλα γύρω στα 200,00 € και μου λέει και ευχαριστώ… ;D

 

Αλλά είναι πολλά και δεν μπορώ να τα κουβαλήσω…και δεν βρίσκω μέσον…και εκεί πάντα ξυπνάω ιδρωμένος..  ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα  :( :(

Κοιταχτε επειδη το ειχα ψηλο ψαξει με diy (βασικα ο αδελφος μου τα φτιαχνει , εγω τα επιλεγω και μετα τα παιζω  8) ) , ψαξαμε οτι αν παρεις ενα κιτ απο το  mojo amps η το ceriatone , δεν ξερω αν τα ξερετε αυτα τα sites

 

http://www.mojotone.com/

 

http://www.ceriatone.com/

 

σου βγαινει κοντα στο χιλιαρικο σιγουρα , και το μεγαλυτερο κοστος ειναι λογω καμπινας , αυτο ειναι που ανεβαζει και τα μεταφορικα αλλα και το τελωνειο . Οποτε λες να δωσω ενα χιλιαρικο να παρω το κιτ που θα πρεπει να το φτιαξω και δεν το εχω ακουσει ποτε με τα αυτια μου η να παρω εναν hot rod dlx , blues dlx , deluxe reverb reissue να ειμαι καλυμενος και να τον πουλησω και πιο ευκολα αμα θελω .

Ας πουμε ειχαμε ψηθει πολυ για τον tweed pro που ολοι λενε τα καλυτερα αλλα δεν γινεται να τον δοκιμασεις μονο youtube και αν .

Για αυτο σκεφτηκαμε την παραπανω λυση , αλλα απο οτι φαινεται ναυαγησε .

Η μονη λυση για kits ειναι απο τον weber αλλα δεν ειναι καλα ποιοτικα με πολλα κινεζικα εξαρτηματα ( πυκνωτες , αντιστασεις κτλ ) , κινεζικα transformers και λαμπες και τα μεγαφωνα που εχει στα κιτ ειναι τα πιο μουφα που βγαζει ...

 

http://www.tedweber.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι φίλοι έχουν πετύχει λαμπάτους fender twin reverb 2X12 και bassman head στις αγγελίες σε καλές τιμές και σχετικά πρόσφατα. Μάλιστα λειτουργούσαν σχετικά καλά για τα χρόνια τους. Λίγη συντήρηση (1-2 πυκνωτές και λυχνίες) κι έπαιζαν άριστα.

Δεν είναι τσάμπα όπως ανέφερες αλλά είναι τα original fender μηχανήματα, είναι οικονομικότεροι από αρκετά κιτ και δε χρειάζονται τόση εργασία και κόπο για να παίξουν. Έχε τα μάτια σου 14 για ευκαιρίες στις αγγελίες (ψάξε και σε επαρχία, σε χρυσή ευκαιρία, σε άσχετα φόρουμ, όλα παίζουν).

Κι εγώ φτιάχνω λαμπάτα μηχανηματάκια από hobby αλλά πλέον δε συμφέρει οικονομικά να φτιάξεις μόνος κάτι που υπάρχει στην αγορά και μάλιστα σε καλοδιατηρημένο used. Ό,τι φτιάχνω είναι πλέον για τη δημιουργικότητα και την κατασκευή και όχι για να σώσω χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω λέει σε μια υπόγα, in the middle of nowhere, και μέσα σε σκόνες και αράχνες βρίσκω κάτι ξεχασμένες fender του ’54 (stratocaster ντε)…..κάνα δύο broadcaster και μερικούς ενισχυτές από αυτούς που λες....τους μπλάκ φέις  ;D.

 

Λεπτομέρεια….δουλεύουν μια χαρά όλα…μέχρι και set –up έχουν οι κιθάρες (δικό μου όνειρο είναι , ό,τι γουστάρω βλέπω  ;D)….και ο ιδιοκτήτης/ πωλητής…απλά θέλει να τα ξεφορτωθεί.

 

Τα παίρνω όλα γύρω στα 200,00 € και μου λέει και ευχαριστώ… ;D

;D ;D ;D ;D

 

Οφ τοπικ..

 

Aληθινη ιστορια... ;) :o

Πριν καποια χρονια ενας πολυ καλος φιλος (μουσικος)πιανει κουβεντα με τη γειτονισσα ετων 70φευγα της οποιας ο υιος συγχωρεθηκε πριν καποια χρονια και ο συζυγος πριν αλλα τοσα.. :-\

-Τι κα κυρα Μαριω?

-Τι να κανω παιδακι μ,πιεση,ρευματικα και δε μπορω ουτε το σπιτι να κοιταξω..εχει μαζευτει του κοσμου Η ΣΑΒΟΥΡΑ  ;) και δε μπορω να τη ξεφορτωθω...

-Ε να ρθω με κανα φιλο να τα βγαλουμε εξω και να φωναξουμε το Δημο.Τι σαβουρα?

-Ουτε ξερω τι ειναι.. ;D.

Του γιου μου πραματα απο τοτε που επαιζε με τους μουσικαντηδες.. :D

Αλλα ειναι ασηκωτα... 8) :-X

- ??? Για παμε να δουμε βρε κυρα  Μαριω.... :P

 

Μπαινει σ ενα δωματιο-αποθηκη και βλεπει μεσα ενα Τζαζ Μπας,εναν οραντζ μπασου κι εναν Σουπερ ριβερμπ... ;D 

 

-Αυτα ειναι? ;D

-Αυτα παιδακι μου...

 

Η συνεχεια αναμενομενη... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Παπαδόπουλος......

 

Ναι καλά….και αφού τα πήρατε….καθώς βγαίνατε , συναντήσατε 2 ξανθιές και 3 μελαχρινές και χαθήκατε στο λιοβασίλεμα…..

Αλλού ρε…….

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου