Προς το περιεχόμενο

χαλκόφυλλο, θωράκιση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ενδιαφέρεσαι για καμιά αγορά από ebay έχω να σου προτείνω ένα μαγαζάκι που ψώνισα πρόσφατα ολόκληρη κουλούρα χαλκόφυλλο.

 

 

 

Για ελλάντα ντεν ξέρει/ντεν απαντά...

Προτιμώ να το αγοράσω από δω γιατί βαριέμαι να περιμένω 2 βδομάδες να έρθει από ebay(ήδη περιμένω 1 βδομάδα κάτι τάστα)...αλλά για δώκε κάνα link να δούμε how much will it go the hair

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ αυτό εδώ πήρα, γύρω στα 20-25 ευρώ θα σου πάει με ταχυβρωμικά:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=150128442476&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=005

 

Έχει και πιό φαρδύ, αλλά αυτό είναι μιά χαρά. Είναι αυτοκόλλητο, λεπτό, γενικά πανεύκολο να περαστεί!

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σε ολες μου τις Strat το shielding/star grounding του guitarnuts και κανει δουλεια.

 

και το εχω δοκιμασει και με ...Texas Specialzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz........

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι ρε.Thank you.Μάλλον θα το τιμήσω το link σου Κώστα.Άντε να δούμε πόσο θα το τραβίξω το project...από τον Αύγουστο το παιδεύω...

ΥΓ:alderbody αυτό που λες είναι αυτό που έχει το link,ε;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το 1/10 του χιλιοοστού είναι και πάλι χοντρό (στη μετατροπή μου χρησιμοποίησα 0,12mm) αν βρείς λεπτότερο, βουρ!

Αν ο πειραιάς πέφτει μακριά, επί της Ερμού στο μοναστηράκι υπάρχει ένα εργαστήριο που πουλάει χαλκινά/ μπρούτζινα, εκεί θα βρείς το 0,12mm για αστεία τιμή (1-2 €)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φυλλο χαλκου ειχα παρει απο τον Warmoth με καποια παλιοτερη παραγγελια (αν και νομιζω οτι μου τον τσακωσε καλα ο Mr Paul...)

 

Εχει και ο Banzai στην EU.

 

Εχω ακομα ενα κομματι, αλλα και με ταινια αλουμινιου που ειχα παρει απο το Praktiker μια χαρα θωρακισα ενα οργανο.

 

Παντως με υπερβολικη θωρακιση (βλ. pickup cavities, pickup coils/covers) εισαγεται "χωρητικοτητα στη γη" (capacitance to ground) και κλεβει καποια "αερινα" πριμα.

 

Control cavity και jack route σε Strat ειναι μια χαρα. Παραπανω οχι (κατ'εμε).

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στον ΡΕΝΤΑ που έλεγε ο gpolic και πήρα ένα κομμάτι 60χ60 (3,5 ευρώ),αλλά είχε μόνο 0,12 και 0,15.Οπότε πήρα 0,12.Αν δεν την παλέψω θα πάρω την ταινία από το ebay να ξεμπερδέψω

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία είναι τεράστια ευκολία, ειδικά για κάποιον που δεν την έχει μεγάλη (την υπομονή).

Αν έμενες κοντά σου δάνειζα την κουλούρα κιόλας να κάνεις δουλειά σου, έτσι όπως την βλέπω φτάνει για 4-5 κιθάρες.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου