Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση ενός VSTi στο Cubase


zinobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε πώς μπορώ να ηχογραφήσω την εξοδο του VST INSTRUMENT σε ενα κανάλι Audio, Real time και όχι να το κάνω πρώτα export και μετά import ; Ποιά βήματα θα πρέπει να ακολουθήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό; Η ποιότητα του ήχου θα είναι ακριβώς η ίδια με το να κάνεις render σε ταχύτητα 1x και μετά να κάνεις import. Υπάρχει άλλος λόγος;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό; Η ποιότητα του ήχου θα είναι ακριβώς η ίδια με το να κάνεις render σε ταχύτητα 1x και μετά να κάνεις import. Υπάρχει άλλος λόγος;

 

Θα ήθελα να μου εξηγήσετε πώς θα το κάνω αυτό. Η κάρτα ήχου που έχω είναι η Μultiface.

Δεν θέλω να ασχολούμε με files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει δεν θέλω να ασχολούμαι με files ?.....

Πάμε πάλι απο την αρχή' date=' γιατί θες να το κάνεις αυτό ?[/quote']

 

Γιατί δεν θέλω να κάνω export kai input files στο cubase. Δεν θέλω να ονομάζω αρχεία και να ψάχνω που να τα σώσω και μετά να ψάχνω να τα βρώ για να τα κάνω import. Πιστεύω ότι η κάρτα ήχου που έχω δεν θα έχει κανένα πρόβλημα για για αυτό που θέλω να κάνω.

Από εσάς θέλω να μου πείτε αν γίνεται και πώς. 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το μόνο που χρειάζεται να κάνεις για να μην ψάχνεις αρχεία, είναι να δώσεις ενα ονοματάκι στο export και ταυτόχρονα κάτω - κάτω να τσεκάρεις τις επιλογές import to pool / import audio track ....

 

Μήπως δεν το είχες προσέξει αυτό ?

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέσεις τα locators εκεί που θές να αρχίζει και να τελειώνει το mixdown, στο παραθυράκι που εμφανίζεται όταν επιλέξεις να κάνεις export audio mixdown (file>export>audio mixdown) σου ζητάει να δώσεις όνομα και προορισμό για το mixdown.

Εκει δώσε ένα ονοματάκι, πές του η μορφή του αρχείου να είναι .wav ή .aiff, δώστου ένα προορισμό και λίγο χαμηλότερα στο ίδιο πάντα παράθυρο τίκαρε τις επιλογές import to pool & audio track.

Αμέσως μόλις ολοκληρωθεί το export ενα νέο Audio κανάλι θα δημιουργηθεί στο project σου που θα είναι το vst που έκανες audio, με το όνομα που του έχεις δώσει!

 

Εχεις πμ

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέσεις τα locators εκεί που θές να αρχίζει και να τελειώνει το mixdown' date=' στο παραθυράκι που εμφανίζεται όταν επιλέξεις να κάνεις export audio mixdown (file>export>audio mixdown) .....

Εχεις πμ

 

Δεν εννοώ αυτό ! Γι αυτό που ρώτησα αρχικά θέλω να μου απαντήσετε ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ !

Φτιάξε ένα καινούριο stereo audio track και δώστου input πχ το stereo input 2. Μιούταρε το και κάντο arm.

Τώρα πήγαινε στο Audio channel strip του vst και δώστου έξοδο πχ stereo out 2.

Πάτα record και βουαλά !

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου