Προς το περιεχόμενο

Film Music


Giannis_M

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα.

Με έναν φίλο μου έχουμε αναλάβει την σύνθεση και παραγωγή μουσικής για ένα ντοκυμαντέρ το οποίο πραγματεύεται τις ελληνοκυπριακές και τουρκοκυπριακές κοινότητες του Λονδίνου.

Παραθέτω ένα δείγμα από το soundtrack και περιμένω τις απόψεις σας για να δούμε τι μπορούμε να βελτιώσουμε.

Ευχαριστώ πολύ

Track_3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Λίγο αργά η απαντηση γιατί τώρα το είδα.

Δεν είμαι ειδήμων σε αυτό το στυλ κινηματογραφικής μουσικής, αλλά όπως τα άκουσα μου φάνηκε πολύ καλό!

Δεν ξέρω βέβαια τί εικόνες συνοδεύει.

Απλώς να προσέξετε στα σημεία που έχει τα φωνητικά και τα αυτοσχεδιαστικά τμήματα, να μην πέφτουν πάνω σε ομιλίες..

Γιατί θα γίνει λίγο μπέρδεμα..

Ειδικά δε, αν στα σημεία των φωνητικών αφηγείται κάποια γυναίκα που είναι στο ίδιο εύρος φωνής, αυτό θα πρέπει να αποφεύγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.

Το συγκεκριμενο κομματι χρησιμοποιηθηκε για την εισαγωγη του ντοκυμαντερ, επομενως τα φωνητικα δεν πεφτανε πανω σε ομιλιες η δεν αποσπουσανε τοσο πολυ την προσοχη του ακροατη.

Να 'σαι καλα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι φίλε, μπράβο!

Μου άρεσαν πολύ οι μελωδίες και ο ήχος των κιθαρών. Μου δημιούργησε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα ακούγοντάς το.

Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν τα τύμπανα. Πολύ μοντέρνα/ηλεκτρονικά μου ακούστηκαν. Προσωπικά θα προτιμούσα κάποιον πιο "vintage" ήχο, θα ταίριαζε καλύτερα νομίζω.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου