Προς το περιεχόμενο

Απογοήτευση απο ανταλλαγή κιθάρας


nickkk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαστε στην 3η σελιδα και παμε για την 4η και ακομα δεν ξερουμε για τι κιθαρες μιλαμε. Και για να γινω και λιγο κακος πιστευω οτι ο ΟΡ συμπεριφερεται σαν τον κλασικο Ελληναρα, ποτε δε φταιει ο ιδιος και παντα ριχνει το φταιξιμο στον αλλον. Κ

 

Nαι, έχουμε ζητήσει ν ακούσουμε τι μοντέλα ήταν και τίποτα ακόμη... Λύσεις έχουμε δώσει μερικές και θα μπορούσαμε να δώσουμε πολύ πιο συγκεκριμένες με λίγες πληροφορίες παραπάνω, αλλά μάλλον δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Το ζητούμενο είναι να παραπονεθούμε για την "άτιμη την τύχη"...

Πάντως το μήνυμα είναι: "όχι ανταλλαγές κιθάρας χωρίς δοκιμή, δε σ εξασφαλίζει τίποτα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχάς είσαι τυχερός....που πήρες και κιθάρα...

Πριν ένα χρόνο ένας φίλος έδινε για ανταλλαγή μια ibanez custom κάτι δεν θυμάμαι..

Βρίσκει λοιπόν ένα παιδί στις αγγελίες που αντάλλαζε μια fender κάτι με αυτή του φίλου..Πολύ καλό deal φαινότανε

Προχωράνε λοιπόν και ανταλλάζουνε φώτο των οργάνων και επικοινωνία απ το skype

όλα καλά και ο φίλος αποφασίζει να ανέβει σύνορα με τα Σκόπια που βρισκόταν ο άλλος,Έλληνας επιχειρηματίας,για την ανταλλαγή

Η fender παιδιά ήτανε μαιμού...Αν δεν πήγαινε ο φίλος θα έχανε μια κιθάρα 1000 ευρώ...

όπως φάνηκε στη πορεία ο συγκεκριμένος κύριος είχε και άλλες κιθάρες μαιμού στις αγγελίες...

Οπότε φίλε είσαι πολύ τυχερός που πήρες καν όργανο...

Το καλύτερο είναι αυτό που είπε ο mustafank...Άτομα με πρόσωπο...

Πρόσφατα αγόρασα ένα όργανο από ένα φίλο που δεν γνωρίζω εδώ μέσα..το παιδί μου το έστειλε με ΚΤΕΛ το όργανο Χωρίς να του καταθέσω τα λεφτά στο λογαριασμό..εννοείτε ότι πήρε τα λεφτά του και 100 ευχαριστώ από μένα..

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωράνε λοιπόν και ανταλλάζουνε φώτο των οργάνων και επικοινωνία απ το skype

όλα καλά και ο φίλος αποφασίζει να ανέβει σύνορα με τα Σκόπια που βρισκόταν ο άλλος,Έλληνας επιχειρηματίας,για την ανταλλαγή

 

Πάλι αυτός από τα Σκόπια..Έλεος...

Ολόκληρο μαγαζί με κιθάρες θα έχει ανοίξει πια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι αυτός από τα Σκόπια..Έλεος...

Ολόκληρο μαγαζί με κιθάρες θα έχει ανοίξει πια..

 

 

Πλάκα πλάκα έχει μαγαζί!... Υπάρχουν ακόμη fake κιθάρες σε ελληνικά μαγαζιά (σε όλη την επικράτεια), γι αυτό τα μάτια σας 14!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα έχει μαγαζί!... Υπάρχουν ακόμη fake κιθάρες σε ελληνικά μαγαζιά (σε όλη την επικράτεια), γι αυτό τα μάτια σας 14!

Πως θα τις αναγνωρίσουμε;  ???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς είσαι τυχερός....που πήρες και κιθάρα...

Πριν ένα χρόνο ένας φίλος έδινε για ανταλλαγή μια ibanez custom κάτι δεν θυμάμαι..

Βρίσκει λοιπόν ένα παιδί στις αγγελίες που αντάλλαζε μια fender κάτι με αυτή του φίλου..Πολύ καλό deal φαινότανε

Προχωράνε λοιπόν και ανταλλάζουνε φώτο των οργάνων και επικοινωνία απ το skype

όλα καλά και ο φίλος αποφασίζει να ανέβει σύνορα με τα Σκόπια που βρισκόταν ο άλλος,Έλληνας επιχειρηματίας,για την ανταλλαγή

Η fender παιδιά ήτανε μαιμού...Αν δεν πήγαινε ο φίλος θα έχανε μια κιθάρα 1000 ευρώ...

όπως φάνηκε στη πορεία ο συγκεκριμένος κύριος είχε και άλλες κιθάρες μαιμού στις αγγελίες...

Οπότε φίλε είσαι πολύ τυχερός που πήρες καν όργανο...

Το καλύτερο είναι αυτό που είπε ο mustafank...Άτομα με πρόσωπο...

Πρόσφατα αγόρασα ένα όργανο από ένα φίλο που δεν γνωρίζω εδώ μέσα..το παιδί μου το έστειλε με ΚΤΕΛ το όργανο Χωρίς να του καταθέσω τα λεφτά στο λογαριασμό..εννοείτε ότι πήρε τα λεφτά του και 100 ευχαριστώ από μένα..

καλα ουτε αυτο ειναι λυση ασχετα αν σε βολεψε...το εχω κανει κ εγω και εχω βρεθει κ στις 2 πλευρες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω τον δικηγορο του διαβολου με κινδυνο να παρεξηγηθω και να με βρισετε, αν ο καθενας δεν λαμβανει τα ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ μετρα προστασιας του εαυτου του, τι του φταιει ο αλλος μετα?

Μεγαλε πιαστηκες κοτσος απο δικια σου βλακεια, τι να κανουμε δεν φταις εσυ αλλα ετσι ειναι ο κοσμος, ας προσεχες...

 

Σε λιγο θα πατησεις και στα λινκ (σε διαφορα site) που σου εξασφαλιζουν πρασινη καρτα διαβιωσης στην Αμερικη...

 

Εχω μιλησει με πολλα ατομα ανα την Ελλαδα, εχω ανταλλαξει, εχω αγορασει, εχω ταξιδεψει και ΠΟΤΕ δεν ειχα παραπονο, και ΠΟΤΕ δεν ειχαν απο μενα!

 

Λιγο να σου κοβει θελει!

 

Αντε και εχω να πουλησω μια Gibson στην Νιγηρια...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πως θα τις αναγνωρίσουμε;  ???

 

Με διάβασμα... Πολύ διάβασμα και κατσαβίδι  ;D

 

Πρέπει να ξέρεις απ' έξω και ανακατωτά και την παραμικρή λεπτομέρεια του οργάνου. Να μπεις στα σχετικά sites που σου δείχνουν τις ρέπλικες- πχ στα Ibanez related θα βρεις threads που παρουσιάζουν τις ρέπλικες του τάδε μοντέλου και επισημαίνουν τις διαφορές με το ορίτζιναλ.

 

Το ίδιο για Gibson, Fender,για vintage όργανα κ.ο.κ.

 

 

Μόλις ξέρεις τι πρέπει να δεις στο εξωτερικό του οργάνου, σειρά παίρνει το εσωτερικό. Μπορεί η ρέπλικα απ έξω να είναι προσεγμένη μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας, αλλά μέσα σφραγίδες, υπογραφές, wiring, pots κλπ δύσκολα αντιγράφονται  ;) Όχι ότι είναι ακατόρθωτο, αλλά οι κινέζοι ακόμα δεν έχουν φτάσει σε αυτό τον βαθμό  ;D

 

     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ουτε αυτο ειναι λυση ασχετα αν σε βολεψε...το εχω κανει κ εγω και εχω βρεθει κ στις 2 πλευρες!

Ναι αλλά και οι 2 έχουμε πρόσωπο στο Forum...γράφουμε απαντούμε και γενικά ξέρουμε ότι δεν είμαστε Μούφες...Εκεί έρχεται και η βαθμολογία συναλλαγών που για μένα είναι ότι καλύτερο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου