Προς το περιεχόμενο

Amplitube για live χρήση


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ενισχυτής περιμένει τον ήχο της κιθάρας(έχει σχεδιαστεί εννοώ) και το πάντρεμα με αυτό του λάπτοπ δεν έχει καλό αποτέλεσμα...

To είπα...γιαυτό προτεινα το (δοκιμασμένο) αυτοενισχυόμενο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Τέλος, το amplitube μου φάνηκε αρκετά βαρύτερο από το guitar rig οπότε δεν το έψαξα καν.

 

Έχω και τα 2,αλλά προτιμώ το amplitube γιατί είναι βαρύτερο :P Σίγουρα θα πειραματιστώ και θα δω εν τέλει τι θα κάνω.Έχω 2 πολύ σημαντικά (για συναισθηματικούς λόγους) lives σε αρκετά μεγάλο διάστημα από τώρα και θέλω να είμαι 100% προετοιμασμένος από θέμα ήχου!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 πολύ σημαντικά (για συναισθηματικούς λόγους) lives σε αρκετά μεγάλο διάστημα από τώρα και θέλω να είμαι 100% προετοιμασμένος από θέμα ήχου!

 

Άμα είναι καλό το μωρό που θες να ρίξεις χαλάλι ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άμα είναι καλό το μωρό που θες να ρίξεις χαλάλι ;D

 

Χαχαχαχαχαχα όχι ρε Μιχάλη,δεν παίζουμε κιθάρα για τα ''μωρά''!Το ένα live είναι για φιλανθρωπικούς σκοπούς και το άλλο είναι το live της αποφοίτησής μου από το Λύκειο! :D 8)  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σεβαστοί και οι δύο λόγοι των λάιβ αλλά:

 

δεν παίζουμε κιθάρα για τα ''μωρά''!

 

τι κεραμίδα ήταν αυτή που είπες? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι καλό το μωρό που θες να ρίξεις χαλάλι ;D

;Dαμα ειναι καμια μετρια νομιζω θα τη βγαλει και με το guitar rig,αμα ειναι κανα 10αρι θες amplitube 3+ ;D.

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις? Από τη δοκιμή ξέρω ότι η σύνδεση με κανονικό ενισχυτή βγάζει άσχημο ήχο

 

Παντως σοβαρα τωρα και γω το έχω απορία αυτο το θέμα.Δεν έχω δοκιμάσει ποτε live κατι τετοιο αλλα στο σπιτι παιζω με amplitube kai guitar rig και το συνδεω στο clean του ενισχυτή και ακουγεται τζαμι.Οταν το συνδεω κατευθείαν με μόνιτορ η ακουστικά ακουγεται πολύ ξερος ο ήχος,χωρις sutain kai ta loipa γνωστα τετοιου είδους software.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

σεβαστοί και οι δύο λόγοι των λάιβ αλλά:

 

τι κεραμίδα ήταν αυτή που είπες? ;D

 

Χαχαχαχα,είπα να το παίξω intellectual και καλλιτέχνης!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;Dαμα ειναι καμια μετρια νομιζω θα τη βγαλει και με το guitar rig,αμα ειναι κανα 10αρι θες amplitube 3+ ;D.

 

Παντως σοβαρα τωρα και γω το έχω απορία αυτο το θέμα.Δεν έχω δοκιμάσει ποτε live κατι τετοιο αλλα στο σπιτι παιζω με amplitube kai guitar rig και το συνδεω στο clean του ενισχυτή και ακουγεται τζαμι.Οταν το συνδεω κατευθείαν με μόνιτορ η ακουστικά ακουγεται πολύ ξερος ο ήχος,χωρις sutain kai ta loipa γνωστα τετοιου είδους software.

 

 

Άρα και εσύ προτείνεις να το περάσω όλο το σύστημα μέσα από clean κανάλι ενισχυτή εε; Ενδιαφέρον...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου