Προς το περιεχόμενο

Φορητό/ατομικό μίνι PA μόνο για ομιλία;


Akeraio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω μεσα μπαινουμε να κερδισει ο καθενας απο εμας απο την εμπειρια του αλλου.

Αυτη ειναι και η αξια ενος forum.

Στην μουσικη, εχω ελαχιστη και ερασιτεχνικη εμπειρια, οποτε δεν εχω μεγαλο λογο, εως καθολου.

 

Στην εκπαιδευση εκτος της προσωπικης μου εμπειριας σε δυσκολο και απαιτητικο εργασιακο περιβαλλον (ιδιωτικο σχολειο) επι 20ετιας, εχω και μεγαλο παιδαγωγικο περιγυρο, κοινως εχω γνωρισει καθε καρυδιας καρυδι εκπαιδευτικο.

Βεβαιως λεω την γνωμη μου, κανεις δεν ειναι αλανθαστος, μπορει να κανω και λαθος.

 

Δεν εχω καμια προθεση να θιξω κανεναν, αν το εκανα καταλαθος, ζητω συγνωμη, αν θες την αποψη μου για αυτο που ποσταρες, ειναι αυτα που ειπα παραπανω.

 

Η ησυχια απο τα παιδια ειναι κατι που κατακταται απο τον εκπαιδευτικο με την συνολικη προσωπικοτητα του και συμπεριφορα, οπως πολυ σωστα ειπωθηκε πριν.

Κανενα τεχνικο μεσο δεν μπορει να σε βοηθησει.

 

Δεν εχει καμια σχεση η την αυξηση της εντασης της φωνης του εκπαιδευτικου σε συνεχομενη βαση, με την επιβολη ησυχιας. Εχω γνωρισει συναδερφους που ο συνεχης τους αγωνας να φωναζουν πιο πολυ απο τα παιδια για να επιβληθουν, τους εχει στειλε σε ολες τις ειδικοτητες γιατρων....

 

Επισης εκπαιδευτικος που θα εμφανισει μικροφωνο μεσα σε ταξη, αυτοματως να ξερεις οτι την εχασε την ταξη. Ειδικα σε γυμνασιο-λυκειο. Χωρια η καζουρα απο τα παιδια. Αυτη τουλαχιστον ειναι η γνωμη μου.

 

Τωρα αν καποιος σε μια ησυχη ταξη, απλα χρειαζεσαι μικροφωνο για να κανει συντηρηση φωνης, λαθος επαγγελμα κανει.

 

Ολα αυτα φιλικα και παντα σε προσπαθεια να βοηθησω και σε καμια περιπτωση να θιξω κανεναν. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης εκπαιδευτικος που θα εμφανισει μικροφωνο μεσα σε ταξη, αυτοματως να ξερεις οτι την εχασε την ταξη.

 

Χωρίς να υπερασπίζομαι την επιλογή της χρήσης μικροφώνου, πιστεύεις πως ως αυτή τη στιγμή την "έχει" την τάξη;

 

Ρητορική η ερώτηση.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να υπερασπίζομαι την επιλογή της χρήσης μικροφώνου, πιστεύεις πως ως αυτή τη στιγμή την "έχει" την τάξη;

 

Ρητορική η ερώτηση.  ;)

 

 

Δε το γνωριζω (μπορω να υποθεσω στο μυαλο μου).

Παντως αν την εχει, θα την χασει και αν δε την εχει, δε θα την κερδισει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ΡΑ δεν προσπαθεί να κερδίσει την τάξη αλλά να μη χάσει τη φωνή της.

 

Η γυναίκα έχει φτάσει στο αμήν κι εμείς της κάνουμε κήρυγμα πίσω από το πληκτρολόγιο.

 

Λες να μην ξέρει πόσο ανορθόδοξο είναι αυτό που σκέφτεται να κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οτι ουτε με το PA θα κερδισει τη φωνη της.

Πολυ το κουρασαμε παντως.

I rest my case.

Ευχομαι καλη επιτυχια στο εγχειρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε πώς θα το θελα να μουν πάλι μαθητής και να χα τη συγκεκριμένη καθηγήτρια.. Η ώρα του παιδιού!! :D

 

Μικροφωνική δε χρησιμοποιούν ούτε σε αμφιθέατρα σχολών που λόγω αριθμού φοιτητών γίνεται το χάος! Θα χρησιμοποιήσει η καθηγήτρια σχολείου?

 

Το γιατί η ιδέα της μικροφωνικής είναι καταδικασμένη σε αποτυχία, συνοψίζεται στα εξής που ήδη ειπώθηκαν:

 

- Τα παιδιά δε θα έχουν δει πιο γελοίο θέαμα στη ζωή τους.. Και σίγουρα θα είναι αφορμή για τρελή καζούρα στην καθηγήτρια.. "Το καινούριο του Βολάνη ρίχτε" και τέτοια...

- Μαζί με την ένταση της φωνής της καθηγήτριας θα αυξηθεί και η ένταση της φωνής των παιδιών. Αυτόματα.

- Ο αχταρμάς ήχων -και κυρίως η φωνή της καθηγήτριας- θα ακούγονται και στις άλλες τάξεις.. Μαζί με τα παιδιά, θα έχει να αντιμετωπίσει και τους/τις συναδέλφους...

 

Η λύση κατά τη γνώμη μου είναι να φέρει στα πρώτα θρανεία τους μαθητές που ενδιαφέρονται για το μάθημα (αλήθεια, τι διδάσκει?) και στα πίσω να αφήσει τους φασαριόζους.. Αν ακόμα ενοχλούν, να τους στέλνει έξω, καλύτερα χωρίς απουσία.. Αυτά βέβαια πριν φέρει μικρόφωνο στην τάξη, μετά κανείς δε θα θέλει να χάσει τέτοιο μάθημα! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να τα ξαναπώ μια τελευταία φορά, μιας και πολλοί δε διαβάζουν καν ολόκληρα τα posts, απλώς απαντάνε με "χιούμορ" αλλά χωρίς διάθεση για βοήθεια για να ανεβάζουν το μετρητή μηνυμάτων στα αριστερά.

ΔΕ θέλει να καλύπτει τις φωνές των παιδιών, ΔΕ θα βάλει ολόκληρη μικροφωνική κι έτσι ΔΕ θα ενοχλείται κανείς εξωταξικός, ΔΕΝ είναι ούτε μπορεί να γίνει γελοία, ΔΕΝ αγωνίζεται να κερδίσει/να μη χάσει μαθητές. Απλώς θα μιλάει λίγο πιο ξεκούραστα λόγω της πολύ μικρής ενισχυσούλας που θα της προσφέρει το ΠΟΛΥ μικρό κ φορητό συστηματάκι πχ της Beringher  με τα €88. Οι υπόλοιποι ανορθόγραφοι καθηγηταράδες χιουμορίστες παρακαλούνται να μη συνεχίσουν να διευρύνουν την off-topic ζημιά, έχω πάρει την απάντηση που ήθελα απ'την αρχή.

Γίνομαι δηκτικός γιατί κάποια posts ξεκίνησαν να δαγκώνουν πρώτα και μάλιστα εντελώς απρόκλητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να τα ξαναπώ μια τελευταία φορά, μιας και πολλοί δε διαβάζουν καν ολόκληρα τα posts, απλώς απαντάνε με "χιούμορ" αλλά χωρίς διάθεση για βοήθεια για να ανεβάζουν το μετρητή μηνυμάτων στα αριστερά.

ΔΕ θέλει να καλύπτει τις φωνές των παιδιών, ΔΕ θα βάλει ολόκληρη μικροφωνική κι έτσι ΔΕ θα ενοχλείται κανείς εξωταξικός, ΔΕΝ είναι ούτε μπορεί να γίνει γελοία, ΔΕΝ αγωνίζεται να κερδίσει/να μη χάσει μαθητές. Απλώς θα μιλάει λίγο πιο ξεκούραστα λόγω της πολύ μικρής ενισχυσούλας που θα της προσφέρει το ΠΟΛΥ μικρό κ φορητό συστηματάκι πχ της Beringher  με τα €88. Οι υπόλοιποι ανορθόγραφοι καθηγηταράδες χιουμορίστες παρακαλούνται να μη συνεχίσουν να διευρύνουν την off-topic ζημιά, έχω πάρει την απάντηση που ήθελα απ'την αρχή.

Γίνομαι δηκτικός γιατί κάποια posts ξεκίνησαν να δαγκώνουν πρώτα και μάλιστα εντελώς απρόκλητα.

Άκου αγαπητέ για να τελειώνουμε.

Η φίλη σου/γνωστή σου είναι δασκάλα παιδιών.

Αν δεν έχει την προσωπικότητα ή τις φυσικές ικανότητες να πληροί τις μίνιμουμ προϋποθέσεις για να ασκεί τα καθήκοντά της, κακώς συνεχίζει και είναι στη θέση της.

Νομίζω ότι η υπηρεσία μπορεί να την αποσπάσει σε άλλη θέση και να αναλάβει κάποιος/κάποια που μπορεί και θέλει.

 

Και τα παραπάνω στα λέω, χωρίς κανένα ίχνος χιούμορ, ως πελάτης/εργοδότης (γονιός) και όχι ως συνάδελφος καθηγητής ή φιλαράκος μουσικός ή σύμβουλος ηχητικών εγκαταστάσεων.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινες απολύτως κατανοητός αλλά δε βλέπω πού κολλάει το post σου. Ποιός σου είπε για έλλειψη ικανοτήτων ("φυσικών" κιόλας), ανάγκη για απόσπαση και θέματα προσωπικότητας; Από πού συμπεραίνεις ότι έχει τέτοια προβλήματα; Δεν προκύπτει από πουθενά τίποτα τέτοιο! Είσαι off-topic φίλε εργοδότη/γονιέ, δε ζήτησα τη γνώμη σου. Από φιλαράκο-μουσικό ή σύμβουλο ηχητικών εγκαταστάσεων τη ζήτησα. Βεβαίως δεν έχω την απαίτηση να μη συμμετάσχεις στη συζήτηση, αλλά όταν λες άσχετα νομίζω ότι νομιμοποιούμαι να το επισημάνω. Όσο για το "κανένα ίχνος χιούμορ" που ανέφερες, συμφωνώ απολύτως, το έθιξα κι εγώ νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ba_ey01.jpg

 

-Λοιπον παιδακια σημερα θα μιλησουμε για τον Θεοδωρο Κολοκοτρωνη...

 

-Νικολακη σταματα να κοιτας τα βυζια μου και βαλε μου λιγο reverb ακομα..

 

;D  

 

Ρε μαμωτο ολα σε λαθος εποχη τα εκανα,ακομα και τη φοιτηση στο Σχολειο... ;D

 

Εμεις ειχαμε ενα κανιβαλλο καθηγητη που μας εσπαγε χαρακες απο βακελιτη στα χερια οταν καναμε φασαρια και γενηκαμε ανθρωποι... ;D.Που να βγαλεις κιχ στην ταξη..

 

Τωρα τα κακομαθημενα θελουν τη μιση Electro Voice στην ταξη για να μαθουν την αλφαβητα... ;D

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου