Προς το περιεχόμενο

Φορητό/ατομικό μίνι PA μόνο για ομιλία;


Akeraio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να είμαι δίκαιος απέναντι στον audiokostas (κι ας μου επιτίθεται αναίτια), διαβάζοντας τα post συνειδητοποίησα ότι αυτό με τη ντουντούκα είναι όντως χιουμοριστικό και δε δείχνει κακοπροαίρετο σε καμμία περίπτωση. Μετά τσαντίστηκε όμως! Ζητώ συγνώμη από οποιονδήποτε μπορεί να έθιξα, έγινε γιατί θίχτηκα κ εγώ. SF: Θέλω ασύρματο μικρόφωνο γιατί αν έχει κανα sm58 ο Νικολάκης θα κάνει κι άλλους συνειρμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλω ασύρματο μικρόφωνο

Έτσι από περιέργεια...ποιός θα πληρώσει για την όλη εγκατάσταση? Το Υπουργείο Παιδείας? ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός σου είπε για έλλειψη ικανοτήτων ("φυσικών" κιόλας), ανάγκη για απόσπαση και θέματα προσωπικότητας;

Εσύ. Όταν δεν μπορεί να κάνει όχι απλώς το αυτονόητο αλλά και από την πλευρά μου το δικαιωματικά απαιτητό.

 

Στην τελική, άσχετα αν είναι αρεστό, για μένα αυτό που μετράει είναι αν το παιδί μου λαμβάνει αυτά που είναι υποχρεωμένο το σχολείο -είτε δημόσιο είτε ιδιωτικό - να του δίνει μέσω των λειτουργών του.

 

Αν η κοπελιά δεν μπορεί να επιβληθεί στα παιδιά είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να λύσει η ίδια. Με τη βοήθεια διευθυντή / γονέων αλλά πρώτα από την ίδια.

 

Άν δεν μπορεί να μιλήσει σε νορμάλ επίπεδα, μπορεί (και πρέπει) να απευθυνθεί σε ειδικούς για ασκήσεις φωνητικής ορθοφωνίας ή λογοθεραπείας.

 

Όμως αγαπητέ από την στιγμή που απευθύνεσαι σε ανοιχτό forum (το οποίο λοιδωρείς και μέμφεσαι εν παραλλήλω) να είσαι έτοιμος για οιαδήποτε κόσμια γνώμη.

 

Αν σε ενοχλεί το χιούμορ, πάλι, μάλλον απευθύνθηκες σε λάθος φόρουμ.

 

Σου εξήγησαν τις επιφυλάξεις τους άνθρωποι με πολυετή πείρα στον αντίστοιχο χώρο και καλό θα ήταν να τους ακούσει(ς).

 

Αν δεν αντιλαμβάνεσαι το αστείο της υπόθεσης (αλλά και υποτιμητικό για την ίδια) να χρειάζεται ΡΑ για να διδάξει μία τάξη παιδιών και δεν θες να ακούσεις κάτι παραπάνω, πάρε το Behringer, δώστο στη κοπέλα (μεγειά της και να δούμε πόσο και αν θα το χρησιμοποιήσει) και άσε μας να εκφραζόμαστε κατά το δοκούν (στα πλαίσια των κανονισμών).

 

διαβάζοντας τα post συνειδητοποίησα ότι αυτό με τη ντουντούκα είναι όντως χιουμοριστικό και δε δείχνει κακοπροαίρετο σε καμμία περίπτωση.

Είδες λοιπόν ότι εσύ δεν διαβάζεις τα post ?  ;)

 

Καλή τύχη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έτσι από περιέργεια...ποιός θα πληρώσει για την όλη εγκατάσταση? Το Υπουργείο Παιδείας? ;) ;D

 

To όλο θέμα μου θύμισε αυτό που βίωσα όταν καθιερώθηκε η «ψηφιακή καταγραφή,  αποθήκευση και διάθεση πρακτικών συνεδριάσεων των Πολυμελών Πρωτοδικείων της χώρας».

Pure Fun ;D ;D ;D ;D , να βλέπεις την επί 20+ χρόνια «συμπεθερά» γραμματέα της έδρα σε ρόλο Butch Vig (με ακουστικά)…. ;D ;D ;D ;D και τον /την πρόεδρο να «υποδεικνύει»: «στο μικρόφωνο παρακαλώ».

 

Αλλά εκεί πλέρωνε το υπουργείο Δικαιοσύνης….και έχομεν  AKG…αμ πώς.  ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά εκεί πλέρωνε το υπουργείο Δικαιοσύνης….και έχομεν  AKG…αμ πώς.    

 

 

Καλα και ο Τσαουσεσκου με Sennheiser md 441 μιλαγε  & η χωρα δεν ειχε λεφτα ουτε για σαπουνι.... ;D  

 

ceausescu.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλα και ο Τσαουσεσκου με Sennheiser md 441 μιλαγε  & η χωρα δεν ειχε λεφτα ουτε για σαπουνι.... ;D  

 

 

;D ;D ;D

Έλα ρε συ, δεν στοίχισε πολύ το έργο..

 

Κωδικός Έργου 299867

Αρ. Πρωτοκόλλου Υποβολής 7403

Ημ/νία Υποβολής 23/08/2010

ΔικαιούχοςΥ ΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ

Φορέας Πρότασης ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ, ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ

Αρχικός Προϋπολογισμός 11.337.007,8 €

Χρηματοδότηση ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΕΤΠΑ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To όλο θέμα μου θύμισε αυτό που βίωσα όταν καθιερώθηκε η «ψηφιακή καταγραφή,  αποθήκευση και διάθεση πρακτικών συνεδριάσεων των Πολυμελών Πρωτοδικείων της χώρας».

 

Ξάδελφός μου δικηγόρος μου έλεγε πριν περίπου 8 χρόνια (όταν του το συζήτησα) πως κάτι τέτοιοι ήταν αδιανόητο για τα ελληνικά δικαστήρια, χαίρομαι λοιπόν πολύ που καθιερώθηκε.

 

οφφ τόπικ αλλά εσύ φταις!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

οφφ τόπικ αλλά εσύ φταις!  ;D

 

Το ξέρω  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικός Προϋπολογισμός 11.337.007,8 €

 

μαζι τα φαγαμε.... ;D ;D

 

Ρε συ 12 εκ ευρω δεν κανουν ουτε τα Abbey Road Studios.... ;D (με το κτιριο μαζι....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ audiokostas,

 

Επιμένω ότι από πουθενά δεν προκύπτει θέμα δυσκολίας να επιβληθεί, ανικανότητάς της ή κάποιας άλλης ανεπάρκειας- εγώ δεν είπα τέτοιο πράγμα. Μάλλον θεωρείς ανεπάρκεια το ότι θέλει να μην κουράζει τις φωνητικές χορδές της; Αν ναι, τουλάχιστον κατάλαβα τί εννοείς (αν και διαφωνώ).

 

Κατά τη γνώμη μου έχεις άδικο σε όσα λες, αλλά ειλικρινά δε θέλω να γίνομαι κακός και παραπονιάρης, στο κάτω-κάτω την απάντηση που ήθελα την πήρα από το forum (το οποίο το σέβομαι και ποτέ δε λοιδόρησα, μη με αδικείς). Διαφωνούμε κάθετα αλλά δεν πειράζει και πολύ! Σε ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου στη συζήτηση κι ελπίζω να συνεχίσουμε να τα λέμε έστω και διαφωνώντας όπως τώρα.

 

Σέβομαι το forum απολύτως, θεωρώ ότι ουδέποτε το λοιδόρησα, ουδέποτε το "εμέμφθην", αντιθέτως το ευχαριστώ για τη φιλοξενία (και την ανοχή βέβαια).

 

Α, απ' την τσέπη της θα είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου