Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για Distortion pedal.


aggelosmor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερουμε κανέναν που να κάνει αυτή τη δουλειά Θεσ/κη? Μένω Καβάλα, οπότε σε καμία εξορμηση προς τα κει να το έφτιαχνα το θέμα. Το έχω που το έχω...μην κάθεται...

 

Και μόνος μπορείς να το κάνεις ή να δείξεις το παρακάτω σε φίλο που ξέρει από κολλητήρι και λίγα ηλεκτρονικά:

http://www.instructables.com/id/How-to-convert-your-DS-1-to-Keeley-All-seeing-eye-/?ALLSTEPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα ελεγα το MXR 78 Badass, χωρις να το εχω δοκιμασει, βλεποντας διαφορα reviews απο youtube μου εκανε εντυπωση ο ογκωδης Marshall ηχος του σε σχεση με την τιμη του.Θεωρειτε distorsion αλλα πιστευω κανει (περισσοτερο) για overdrive.Αν το εχει δοκιμασει κανεις ας μας πει εντυπωσεις.

O νακας φερνει mxr και εχω δοκιμασει το mxr + και το distortion III . Το πρωτο χαλι μαυρο..το δευτερο αρκετα μετριο. Το 78 badass απο οτι εχω ακουσει ομως στο youtube δεν το βαζω καν στα overdrive αλλα στα fuzz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνος μπορείς να το κάνεις ή να δείξεις το παρακάτω σε φίλο που ξέρει από κολλητήρι και λίγα ηλεκτρονικά:

http://www.instructables.com/id/How-to-convert-your-DS-1-to-Keeley-All-seeing-eye-/?ALLSTEPS

 

Δυστυχώς μου φαίνονται κινέζικα... ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να πάρεις πρώτα ένα καλό λαμπάτο ενισχυτη αν θες καλό ήχο, αλλά αφού θες συμβουλή μόνο για το πετάλι ακου: Με αυτά που λες, "θέλω od για να παιζω blackmore και μετα να το γυριζω σε opeth κ σια" είναι σαν να μας περιγράφεις το blackstar dual. Εχει εκπληκτικό ήχο, και  θα σου κάνει όλη τη δουλειά. Είναι ακριβούτσικο αλλά το παντρευεσαι. Εγώ έχω το μονό και μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο γκάζι που είχα ποτε. Είναι σχεδόν ίδιο με το γκάζι που θα πάρεις απο εναν ενισχυτή blackstar, οπότε αξίζει! Με κλειστά τα μάτια. Και καποιος το έδινε στις αγγελιες 150 γιούρια αλλα σιγά μην το έχει ακόμη...

 

Μια ερωτηση φιλε μου. μιας και δεν πολυ ασχολουμε με πεταλια. το blackstar ht dual εχει λαμπα η οποια πρεπει καθε τοσο να την αλλαζεις? η το αγοραζεις και τελος..αυτο ηταν , δεν ασχολεισαι αλλο; (ελπιζω να μην γελας τωρα αν εκανα χαζη ερωτηση :P :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση φιλε μου. μιας και δεν πολυ ασχολουμε με πεταλια. το blackstar ht dual εχει λαμπα η οποια πρεπει καθε τοσο να την αλλαζεις? η το αγοραζεις και τελος..αυτο ηταν , δεν ασχολεισαι αλλο; (ελπιζω να μην γελας τωρα αν εκανα χαζη ερωτηση :P :P )

Λάμπα είναι, κάποια στιγμή θα καεί κι αυτή.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση φιλε μου. μιας και δεν πολυ ασχολουμε με πεταλια. το blackstar ht dual εχει λαμπα η οποια πρεπει καθε τοσο να την αλλαζεις? η το αγοραζεις και τελος..αυτο ηταν , δεν ασχολεισαι αλλο; (ελπιζω να μην γελας τωρα αν εκανα χαζη ερωτηση :P :P )

ΙΣΩΣ χρειαστει μετα απο 3-6 χρονια και να χαλασεις το ΠΟΛΥ 10 ευρω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάθουν εξωγενή βλάβη, ακόμη και μετά από 50 χρόνια... χλωμό. Έχω λαμπάτο echo του '61 με αυθεντικές λάμπες εκείνης της εποχής που δεν αλλάχθηκαν ποτέ, και με τις περισσότερες να ακούγονται θαυμάσια. Οι προενισχύτριες, σε πλήρη αντίθεση αντίθεση με τις τελικές, διαρκούν για πάρα πολλά χρόνια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου