Προς το περιεχόμενο

Διορθώνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πριν από 5 χρόνια είχε γίνει ένα ατυχηματάκι... Κάτι έκανε ο πρώην συγκάτοικός μου και έριξε κατά λάθος το τηλέφωνο (το ακουστικό) 8O στην κιθάρα μου (epiphone g400 cherry) και της έκανε μια ζημιά :evil: :evil: :evil: όπως βλέπετε και στη φωτογραφία παρακάτω (δε φαντάζεστε πως πόνεσα μόλις το είδα, john τι λες, έπρεπε να τον δείρω η όχι?). Δεν ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε πως είναι η ζημιά από τη φώτο (αν όχι, πείτε μου να ανεβάσω κι άλλες), έχει γρατζουνίσει το σώμα και έχει φύγει το φινίρισμα. Δεν φαίνεται πολύ μιας και όταν παίζω καλύπτεται από το δεξί μου χέρι αλλά είναι κρίμα να την έχω έτσι. Μπορώ να το διορθώσω με κάποιον τρόπο μόνος μου ή πηγαίνοντας την σε μάστορα και αν ναι πώς?

 

 

 

Resize%20of%20P8230251.JPG

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ωραια κιθαρα ειναι η κιθαρα που εχει και το χτυπηματακι της! :)

αν ειναι βαθουλωμα δυσκολο το βλεπω δυστυχως εχω και γω ενα μικρο στην δικια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω αλλοι ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να γινει ετσι η κιθαρα τους & εσυ παραπονιέσαι? :lol:

Αστην ησυχη παλικαρι μου & μαλιστα κοπανα την λιγο παραπανω να παρει χαρακτηρα,ξερεις τι λενε για τις "τσιλικες¨ κιθαρες ετσι δεν ειναι?

 

"για να μην εχει χτυπηματα και για να ειναι τοσο "καινουργια" παει να πει πως ειναι μαπα και κανεις δεν την ταλαιπωρησε αλλαζοντας την τη πιστη στο παιξιμο!" :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις πόσα χτυπήματα έχω στην κιθάρα θα με πυροβολούσες.Αλλά όπως είπε και ο gpiad έχει και τη χάρη του αυτό :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω αλλοι ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να γινει ετσι η κιθαρα τους & εσυ παραπονιέσαι? :lol:

 

Πάρε παράδειγμα αυτές τις κιθάρες.

Δεν παίζουν λιγότερο από σχεδόν 3 χιλιάρικα η καθεμία!!! Και πολλές κάνουν και τα διπλά μη σου πω...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως (γιατί το πιάσατε από τα μούτρα το παληκάρι :P ) αν σε πονάει τόσο πολύ διορθώνεται, στο μέτρο του δυνατού βέβαια:

 

χρώμα --> πολυεστέρας --> μαλακή αλοιφή --> αλοιφή γυαλίσματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή να μην την φτιάξει ρε παιδιά, να την χαλάσει περισσότερο καλύτερα.στην ησυχη παλικαρι μου & μαλιστα κοπανα την λιγο παραπανω να παρει χαρακτηρα,ξερεις τι λενε για τις "τσιλικες¨ κιθαρες ετσι δεν ειναι?

 

"για να μην εχει χτυπηματα και για να ειναι τοσο "καινουργια" παει να πει πως ειναι μαπα και κανεις δεν την ταλαιπωρησε αλλαζοντας την τη πιστη στο παιξιμο :?

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ είμαι της γνώμης να μήν την πειράξεις...

 

Να δείς εμένα πως φαίνονται τα χτυπήματα στο μαύρο μάτ...(Epiphone LP Gothic)Μετά όμως σκέφτηκα οτι την κιθάρα μου μπορώ να την αναγνωρίσω σε 200 ολόιδιες!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου