Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα πως να μου φανει; Αφου το λες ...

Βαστα να μην διαφωνησει ο Ριβαλντο αν τυχει και διαβαζει κανας γνωστος του το ποστ σου :-)

Χμμμ... Σε ελέυθερη μετάφραση αυτό μου ακούγεται: "Λέγε ότι θέλεις από τη στιγμή που δεν θίγεις προσωπικά εμένα ή κάποιο πολύ κοντινό μου πρόσωπο, όλα δεκτά είναι".

Εν ολίγοις, αν πούμε κάτι που απλά είναι παραλογισμός γιατί δεν έχει κανένα μα κανένα λογικό επιχείρημα να στηριχθεί, μπορούμε να το περάσουμε ως "άποψη" λες; Ωραίος ρε φίλε, να σου δώσουμε τη θέση του Ρουσσόπουλου, έχεις να δώσεις ωραίες απαντήσεις κι εσύ... 8)

 

Υ.Γ. Μην κάνεις άλλο ειρωνικό χιουμοράκι, δεν σου βγαίνει καλά... :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1. Δεν ήταν τα ναρκωτικά που έδιναν έμπνευση στους Φλόυντ.

 

2. Όταν λες στον ηχολήπτη "Βάλε μου βάθος στη φωνή", αυτός δεν γυρνάει κανένα κουμπί, απλά σε ρωτάει "εντάξει τώρα?"..μια δυο θα βαρεθείς και θα πεις εντάξει.

 

3. Οι πιο πολλοί που προτιμούν τα nord για τους lead ήχους δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά τους από ένα λ.χ. V-synth (συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου)

 

4. Τα πλήκτρα μπορούν να μιμηθούν την κιθάρα περισσότερο απ'όσο νομίζουν οι κιθαρίστες και λιγότερο απ'όσο νομίζουν οι πληκτράδες.

 

5. Το αντίθετο δεν ισχύει.

 

6. Ο Rudess είναι θεός, αλλά και ο Lord είναι το άγιο πνεύμα.

 

7. Δεν ξεκινησαν όλοι να ακούνε μέταλ από τους Iron Maiden

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Σε ελέυθερη μετάφραση αυτό μου ακούγεται: "Λέγε ότι θέλεις από τη στιγμή που δεν θίγεις προσωπικά εμένα ή κάποιο πολύ κοντινό μου πρόσωπο' date=' όλα δεκτά είναι".

Υ.Γ. Μην κάνεις άλλο ειρωνικό χιουμοράκι, δεν σου βγαίνει καλά... :roll:[/quote']

 

Οντως αν δεν θιγεις προσωπικα εμενα η καποιον κοντινο μου ανθρωπο δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην (μου) λες οτι θελεις. Οσο για τον Ριβαλντο, δεν ειναι κοντινος μου, αν δεν θιγεται αυτος με αυτα που γραφετε, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Αν οντως θιχτηκες απο κατι που ειπα εγω (ξερω γω εισαι μεταλας και το πηρες προσωπικα η εισαι πιτσιρικας και πιστεψες οτι αληθεια θα σας απαγορευσω με νομο να μιλατε η αλλαξες μαγνητες και επειδη εμενα δεν μου αρεσει σε πηρε ο πονος, η σου αρεσε ο Πολ Μακαρντει και νιωθεις οτι επειδη δεν μου αρεσει και εμενα εχασε 3 ποντους υψος η πας στα σκυλαδικα αλλα δεν θελεις να σε θεωρω σκυλα) σου ζητω συγνωμη αλλα κακως εδωσες μεγαλυτερη αξια στα λεγομενα μου απο οση ειχαν.

 

Θυμιζω και παλι το σκοπο του συγκεκριμενου post. Αιρετικες αποψεις, αλφαβηταρια με εντολες, οι Πυξ Λαξ δεν εκεινο, οι Ρολιγκ Στοουνς το αλλο, οι Γκιμπσον ετσι κλπ... Take it easy, nothing personal, no offence κλπ και ολα θα πανε καλα...

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν ήταν τα ναρκωτικά που έδιναν έμπνευση στους Φλόυντ.

+1000

 

2. Όταν λες στον ηχολήπτη "Βάλε μου βάθος στη φωνή"' date=' αυτός δεν γυρνάει κανένα κουμπί, απλά σε ρωτάει "εντάξει τώρα?"..μια δυο θα βαρεθείς και θα πεις εντάξει.[/quote']

+10

 

3. Οι πιο πολλοί που προτιμούν τα nord για τους lead ήχους δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά τους από ένα λ.χ. V-synth (συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου)

+5

 

4. Τα πλήκτρα μπορούν να μιμηθούν την κιθάρα περισσότερο απ'όσο νομίζουν οι κιθαρίστες και λιγότερο απ'όσο νομίζουν οι πληκτράδες.

+500

 

5. Το αντίθετο δεν ισχύει.

+1000

 

6. Ο Rudess είναι θεός' date=' αλλά και ο Lord είναι το άγιο πνεύμα.[/quote']

+10

 

7. Δεν ξεκινησαν όλοι να ακούνε μέταλ από τους Iron Maiden

+1,5

 

TOTAL SCORE: +2526,5

 

Καλά τα πήγε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αιρετικη αποψη ακομα:

 

Η παραγωγη χομπιστικης ροκ μουσικης στην Ελλαδα πεθανε με την ελευση των ροφηματων τυπου Κοκοτσινο, Φρεντολινο, Τσοκο σοτς, φραουλιτισιμο, καπουτσινατο κλπ.

 

Δεν μπορει να εχει δοκιμασει καποιος αυτα τα πραγματα με τα 10 καλαμακια, τις 20 ομπρελιτσες και τα 15 κουταλακια ζαχαρη και μετα να πηγαινει να τζαμαρει με τους φιλους του που εχουν επισης πιει λαιτ βανιλισιμο και τσικουλατοκρεμολινο μηδεν τοις εκατο...

 

(προλαβαινω: οχι δεν μπορω να το δικαιολογησω με ατρανταχτα επιχειρηματα. Ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη. Πιστευω οτι κολλαει το στομα απο την πολυ βανιλια, ζαχαρη, καραμελα και εμποδιζει το ροκ γκρουβ... Αν παρολα αυτα καποιος ροκας ειναι του φρεντοκοκολινο και εχει αντιθετη αποψη, σεβαστη, ας συνεχισει να πινει φρεντολατο οσο θελει, μην εχουμε και αλλα flames).

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αν δεν θιγεις προσωπικα εμενα η καποιον κοντινο μου ανθρωπο δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην (μου) λες οτι θελεις. Οσο για τον Ριβαλντο' date=' δεν ειναι κοντινος μου, αν δεν θιγεται αυτος, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Αν οντως θιχτηκες απο κατι που ειπα εγω (ξερω γω εισαι μεταλας και το πηρες προσωπικα η εισαι πιτσιρικας και πιστεψες οτι αληθεια θα σας απαγορευσω με νομο να μιλατε η αλλαξες μαγνητες και επειδη εμενα δεν μου αρεσει σε πηρε ο πονος, η σου αρεσε ο Πολ Μακαρντει και νιωθεις οτι επειδη δεν μου αρεσει και εμενα εχασε 3 ποντους υψος, σου ζητω συγνωμη αλλα κακως εδωσες μεγαλυτερη αξια στα λεγομενα μου απο οση ειχαν).

 

Θυμιζω και παλι το σκοπο του συγκεκριμενου post. Αιρετικες αποψεις, αλφαβηταρια με εντολες, οι Πυξ Λαξ δεν εκεινο, οι Ρολιγκ Στοουνς το αλλο, οι Γκιμπσον ετσι κλπ... Take it easy, nothing personal, no offence κλπ και ολα θα πανε καλα...[/quote']

Φίλε μου, δεν με έθιξες προσωπικά γιατί πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου πιτσιρικά, μέταλ ακούω μια φορά το τρίμηνο, δεν παίζω κιθάρα, δεν είμαι μπατζανάκης του McCartney, τίποτα.

Απλά θέλω να σου πω ότι όσο κι αν το θέμα αυτού του thread είναι η ελεύθερη έκφραση των προσωπικών μας απόψεων, εσύ το παράκανες. Το αποκορύφωμα βέβαια ήταν το σημείο 8, "όποιος διαφωνεί με τα παραπάνω κάνει λάθος". Όχι ρε φίλε, αυτό δεν γίνεται να το λες ούτε γι' αστείο (αν και εγώ νομίζω ότι το είπες σοβαρότατα). Στην τελικά, πες όποια παλαβομάρα θέλεις αλλά άσε το post όπου ανασκευάζεις δήθεν για να μας κάνεις τη χάρη. Ούτε και με αυτό γέλασα γιατί σου είπα και πριν ότι δεν είναι η αδυναμία μου το ειρωνικό στυλάκι.

 

Τέσπα, ελπίζω να κατάλαβες ότι τα παραπάνω στα λέω για να δεις ότι τελικά δεν είναι ούτε απόψεις, ούτε καν αστεία τα όσα έγραψες (όπως σωστά είπε πιο πριν ο Harilatron). Εντούτοις, αν εσένα σου αρέσουν και σε εκφράζουν, δικαίωμά σου είναι και δεν μπορώ να σου πω και τίποτα. Εννοείται ότι δεν έχω παρεξηγηθεί, ούτε και πρόκειται να τσακωθούμε γι' αυτό το πράγμα βέβαια... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ας πούμε αμα έχει πιεί ενα μπουκαλι bourbon και μια εξαδα guinness "να ούμε" πάει και τζαμάρει like a pro....:lol:

 

Ε κοιταξε. ΕΙναι δοκιμασμενη συνταγη ανα τους αιωνες. Παντα το οινοπνευμα βοηθαγε. Βεβαια στους σημερινους καιρους του πολιτικα ορθου ισως να πρεπει να τζαμαρει αποκλειστικα με απαχο γιοπλε 0 λιπαρα. Ασε που ο,τι λαθος κανεις μετα απο ξυδια τα χρεωνεις στο αλκοολ. Ενω με τα κοκο-τσινο ποιον να κατηγορησεις;

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως αν δεν θιγεις προσωπικα εμενα η καποιον κοντινο μου ανθρωπο δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην (μου) λες οτι θελεις. Οσο για τον Ριβαλντο' date=' δεν ειναι κοντινος μου, αν δεν θιγεται αυτος, εμενα δεν μου πεφτει λογος. Αν οντως θιχτηκες απο κατι που ειπα εγω (ξερω γω εισαι μεταλας και το πηρες προσωπικα η εισαι πιτσιρικας και πιστεψες οτι αληθεια θα σας απαγορευσω με νομο να μιλατε η αλλαξες μαγνητες και επειδη εμενα δεν μου αρεσει σε πηρε ο πονος, η σου αρεσε ο Πολ Μακαρντει και νιωθεις οτι επειδη δεν μου αρεσει και εμενα εχασε 3 ποντους υψος, σου ζητω συγνωμη αλλα κακως εδωσες μεγαλυτερη αξια στα λεγομενα μου απο οση ειχαν).

 

Θυμιζω και παλι το σκοπο του συγκεκριμενου post. Αιρετικες αποψεις, αλφαβηταρια με εντολες, οι Πυξ Λαξ δεν εκεινο, οι Ρολιγκ Στοουνς το αλλο, οι Γκιμπσον ετσι κλπ... Take it easy, nothing personal, no offence κλπ και ολα θα πανε καλα...[/quote']

Φίλε μου, δεν με έθιξες προσωπικά γιατί πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου πιτσιρικά, μέταλ ακούω μια φορά το τρίμηνο, δεν παίζω κιθάρα, δεν είμαι μπατζανάκης του McCartney, τίποτα.

Απλά θέλω να σου πω ότι όσο κι αν το θέμα αυτού του thread είναι η ελεύθερη έκφραση των προσωπικών μας απόψεων, εσύ το παράκανες. Το αποκορύφωμα βέβαια ήταν το σημείο 8, "όποιος διαφωνεί με τα παραπάνω κάνει λάθος". Όχι ρε φίλε, αυτό δεν γίνεται να το λες ούτε γι' αστείο (αν και εγώ νομίζω ότι το είπες σοβαρότατα). Στην τελικά, πες όποια παλαβομάρα θέλεις αλλά άσε το post όπου ανασκευάζεις δήθεν για να μας κάνεις τη χάρη. Ούτε και με αυτό γέλασα γιατί σου είπα και πριν ότι δεν είναι η αδυναμία μου το ειρωνικό στυλάκι.

 

Τέσπα, ελπίζω να κατάλαβες ότι τα παραπάνω στα λέω για να δεις ότι τελικά δεν είναι ούτε απόψεις, ούτε καν αστεία τα όσα έγραψες (όπως σωστά είπε πιο πριν ο Harilatron). Εντούτοις, αν εσένα σου αρέσουν και σε εκφράζουν, δικαίωμά σου είναι και δεν μπορώ να σου πω και τίποτα. Εννοείται ότι δεν έχω παρεξηγηθεί, ούτε και πρόκειται να τσακωθούμε γι' αυτό το πράγμα βέβαια... :wink:

 

Ωραια. Αλλωστε η αισθηση του χιουμορ ειναι προσωπικο ζητημα και περι ορεξεως που λενε κολοκυθοπιτα. Χαιρομαι που δεν εξελιχθηκε σε flame. Οσο για το περιβοητο 8 μου που στην εσπασε, εχω γραψει και λιγο μετα ενα 8.5 που λεει οτι "οποιος συμφωνει μαζι μου κανει λαθος". Οποτε οποιο και απο τα δυο και να κοιταγες χαμενος θα ημουν :-)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιρετικη αποψη νο 193:

 

Οποιος παιζει κατω απο το 14 ταστο παιζει μπαγλαμα. Τα 21 ταστα αποτελουν φυσικο οριο (οπως η ταχυτητα του φωτος).

Οι πιο πολλοι μεταλλαδες που βλεπουμε στις τηλεορασεις να ειναι ετσι θλιμμενες φατσες και να αφηνουν τα μαλια τους μακρια και να ουρλιαζουν ειναι λογω πενθους. Κανεις ανθρωπος δεν μπορει να εχει σαν δουλεια να παιζει εκει κατω μια ζωη και να ειναι χαρουμενος. Αργα η γρηγορα του την βαραει.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου