Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

1) Δεν έχω Telecaster, δεν παίζω country, δεν φαντασιώνομαι την προβατίνα μου με ζαρτιέρες (επαναλάβατε τρεις ημερισίως)!

2) Το να ακούς έναν λευκό να παίζει blues είναι τόσο ενδιαφέρον όσο και το να ακούς έναν γιαπωνέζο να παίζει rock. (Nαι, συμπεριλαμβάνω και τον SRV).

3) H Jazz είναι το τελευταίο καταφύγιο κάθε ατάλαντου.

4) Η απάντηση στο garage και στο rockabilly δώθηκε το 1969: "Sticky Fingers".

5) H απάντηση στο Heavy Metal δώθηκε το 1991: "Nevermind".

6) H Gothic είναι για πολλά γέλια αλλά οι Gothούδες μου βγάζουν κάτι το πρόστυχο...

7) Είναι πιο έντιμο να λες ότι σ' αρέσει ο Χριστοδουλόπουλος (που είναι και φωνάρα) παρά ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου (που γράφει τραγούδια για τους καημούς των Β.Π).

8) Ο πιο μάγκας απ' όλους είναι ο Καρβέλας. Με τα τραγούδια του "Je t' aime" έκανε ότι και οι αδερφοί Κοέν στο "O brother where art thou". Aπέδειξε ότι το επίπεδο αυτής της χώρας είναι τόσο χαμηλό που μπορεί να την φτύνει κατάμουτρα και εκείνη θα τον αποθεώνει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

8) Ο πιο μάγκας απ' όλους είναι ο Καρβέλας. Με τα τραγούδια του "Je t' aime" έκανε ότι και οι αδερφοί Κοέν στο "O brother where art thou". Aπέδειξε ότι το επίπεδο αυτής της χώρας είναι τόσο χαμηλό που μπορεί να την φτύνει κατάμουτρα και εκείνη θα τον αποθεώνει!!!!

 

Εύγε νέε μου, είσαι από τους λίγους που έπιασε το νόημα...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Γιατί μου πήρες το άβαταρ? εεεεεεε?????????? Να βρεις δικό σου!!!! :lol: :lol:

Το αβαταρ το πήρα από ένα les paul forum πριν δυο μήνες. Αν εσύ το έχεις περισσότερο καιρό let me know.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν έχω Telecaster, δεν παίζω country, δεν φαντασιώνομαι την προβατίνα μου με ζαρτιέρες (επαναλάβατε τρεις ημερισίως)!

 

εννοεις οτι δεν φαντασιωνεσαι την ΑΓΕΛΑΔΑ σου με ζαρτιερες (οι country men ειναι συνηθως γελαδαρηδες...) :lol: Παντως η τελε δεν παιζει μονο country ισα-ισα εκτος ΟΛΩΝ των αλλων παιζει ΚΑΙ country..

 

 

2) Το να ακούς έναν λευκό να παίζει blues είναι τόσο ενδιαφέρον όσο και το να ακούς έναν γιαπωνέζο να παίζει rock. (Nαι, συμπεριλαμβάνω και τον SRV).

 

θες να πεις εναν γιαπωνεζο που κανει ΧΑΡΑΚΙΡΙ :lol: Δεν καταλαβαινω γιατι να ΜΗΝ συμπεριλαβεις και τον SRV ? την ιδια ΥΠΝΗΛΙΑ αποπνεει... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν έχω Telecaster' date=' δεν παίζω country, δεν φαντασιώνομαι την προβατίνα μου με ζαρτιέρες (επαναλάβατε τρεις ημερισίως)! [/quote']

 

εννοεις οτι δεν φαντασιωνεσαι την ΑΓΕΛΑΔΑ σου με ζαρτιερες (οι country men ειναι συνηθως γελαδαρηδες...) :lol: Παντως η τελε δεν παιζει μονο country ισα-ισα εκτος ΟΛΩΝ των αλλων παιζει ΚΑΙ country..

 

 

 

θες να πεις εναν γιαπωνεζο που κανει ΧΑΡΑΚΙΡΙ :lol: Δεν καταλαβαινω γιατι να ΜΗΝ συμπεριλαβεις και τον SRV ? την ιδια ΥΠΝΗΛΙΑ αποπνεει... :lol:

 

 

Ελπιζω να μην το εννοεις και απαιτω να ανακαλεσεις. Δεν εχεις στοιχεια οτι φαντασιωνομαστε τις γελαδες μας. Η να δεχτω οτι ισχυει αλλα ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΦΟΡΕΣ, ξερεις, οταν ειμαστε μονοι μας μετα απο μια δυσκολη μερα στη φαρμα. Αλλα για τις ζαρτιερες τουλαχιστον δεν εχεις αποδειξεις.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) H Jazz είναι το τελευταίο καταφύγιο κάθε ατάλαντου.

8O 8O 8O 8O Αυτοι που εχουν ταλεντο δηλ.που βρισκουν καταφυγιο?Στη Rock?χεχε να σαι καλα μου εφτιαξες τη διαθεση! :lol: :lol: 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου πήρες το άβαταρ? εεεεεεε?????????? Να βρεις δικό σου!!!! :lol: :lol:

Το αβαταρ το πήρα από ένα les paul forum πριν δυο μήνες. Αν εσύ το έχεις περισσότερο καιρό let me know.

 

Ξεκόλα.....τι λετ γιου νόου!! Είναι Γ@Μ@ΤΟ!!!! μου τό στειλε ένα φιλαράκι την Πέμτη. Πάντως είναι πολύ Ωραίο!!!!! :P :P :P :P

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου