Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως φαίνεται πως είσαστε ανύπαντροι.... :(

Σε τι θα μας αλλάξει ο γάμος δηλαδή; ;D

 

"Αυτά όλα τα παλιά τα χρησιμοποιείς? Να τα βάλεις σε κουτιά και να τα πας στην αποθήκη"

"Κι άλλα καλώδια?"

"Τέτοια δεν έχεις κι άλλη ίδια?"

"Και ο ξάδερφός μου (που θα πάει Λύκειο του χρόνου) ξέρει κιθάρα"

"ΠΙΟ ΣΙΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"

 

 

Χαχαχαχα δεν παίζεσαι λλλέμε....

 

(ελπίζω να μη μου κοπεί το γέλιο απότομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και να συμπληρώσω υπενθυμίζοντας, ότι πέραν των ΑΜΕΣΩΝ αναφορών στην κιθάρα, οι οποίες ορθότατα προαναφέρθηκαν, είναι και οι ΕΜΜΕΣΕΣ (και ίσως οι πιο "μελιστάλακτες")

Παραθέτω:

 

"Αν καθάριζες το γραφείο σου όπως την κιθάρα σου, δεν θα χρειαζόμουν 2 ώρες να το καθαρίσω εγώ."

 

(αν τύχει -προς Θεού- και δεν ακούσεις κάτι που σου είπε) "Ρε μωρό μου, δεν με ακούς; Εμ, τόσο δυνατά που παίζεις πού να με ακούσεις εμένα (με ύφος κουταβο-παραπονιάρικο"

 

"Τί τις θες 2 οθόνες για ένα κομπιούτερ;" (Μια ερώτηση-παγίδα που θα περάσει από την επεξήγηση (μωρό μου όταν κάνω μείξεις χρειάζεται η δεύτερη), στην χωροταξική διευθέτηση (μα τόσο χώρο πιάνει και την χρησιμοποιείς λιγότερο από την άλλη), και τέλος στον παραλογισμό (μήπως να αγοράζαμε ένα μεγαλύτερο γραφεί από τον Κούρτη;;;; Να το πάρουμε σε σκούρο χρώμα του ξύλου, και μετά να πάρουμε και ένα άλλο χαλί που να πηγαίνει, αλλά μετά δεν θα κολλάει με το φωτιστικό, άρα να το αλλάξουμε κι αυτό κ.ο.κ.)

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D Τελικά τίποτα δεν είναι ο γάμος...γι'αυτα είμαστε προετοιμασμένοι και απ'τις μαναδες  ;D

 

(με τη διαφορά ότι εκεί πληρώνει άλλος  8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είμαι τυχερός.

Πρόσφατα είπα στην γυναίκα για μια ματ λεςπολ που λιγουρεύομαι και μου είπε το εξής:

 

"Και γιατί δεν την αγοράζεις;"

 

............

 

Το πρόβλημα είναι πως της αρέσει περισσότερο η λεςπολ από την ανάλογη ματ σε ταυράκι.

Εντάξει, δεν μπορείς να τα'χεις όλα...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση slide μπάσσου στο ''Hey You'' (παιγμένο από τον Gilmour) απέδειξε γιατί ο Waters δεν ήταν μπασίστας αλλά συνθέτης και απλός κιθαρίστας....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μπάσο παίζει ο Waters, απλά δεν είναι του στυλ "είμαι τρελλλό ποζέρι, κοιτάτε τι κάνω με το όργανό μου (!)"!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ Κωστή, μα αν κατάλαβες το ίδιο ακριβώς λέμε.....Εμμέσως εγώ....Εννοείται ότι μια χαρά παίζει.....Δεν τίθεται θέμα....Το slide δεν παίχτηκε από τον Gilmour επειδή δεν μπορούσε ο Waters αλλά γιατί με τα slide σΤους Floyd ασχολείτο ο Gilmour....γΝΏΜΗ ΜΟΥ...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αιρετική αλήθεια:

Ο kwstas79 δεν ανεβάζει κλιπ του thunderbird του, επειδή είναι μάπα!

 

 

 

δεν ειναι μαπα το μπασο, απλα ο kwstas79 ειναι μπουζουξης. το μπασο ανηκει στην  ιντερνετικη του περσονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μαπα το μπασο, απλα ο kwstas79 ειναι μπουζουξης. το μπασο ανηκει στην  ιντερνετικη του περσονα.

 

λες; λες να σκάει μύτη με εξάχορδο στα μπουζουξίδικα τα Σάββατα και να μας δουλεύει όλους;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου