Προς το περιεχόμενο

Καποιες αιρετικες αληθειες γυρω απο τη μουσικη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι θα μας αλλάξει ο γάμος δηλαδή; ;D

 

Μια μικρή ανθολογία απ' αυτά που ακούω τελευταία:

 

  • "Στο σπίτι που θα μένουμε μαζί δεν θα μπει τέτοια κιθάρα." (για Fender Stratocaster)
  • "Αυτό γιατί δεν το βάζεις σε καμία αποθήκη; Παλαιοπωλείο θα γίνουμε!" (για vintage Fender Pro Reverb)
  • "Οι κιθάρες που φτιάχνουν οι Κορεάτες είναι σαν έπιπλα και είναι εντελώς κιτς με αυτά τα χρυσά"
  • "Πάρε αυτήν, να υπάρχει και ένα πραγματικό μουσικό όργανο στο σπίτι." (για ****** **-***)

 

Κατάλαβες τώρα;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το pick-up φτιαχτηκε για ακουμε δισκους κ οχι για να ανεβαινουμε πανω του και να μας περιστρεφει γυρω γυρω......

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι θα μας αλλάξει ο γάμος δηλαδή; ;D

 

Μια μικρή ανθολογία απ' αυτά που ακούω τελευταία:

 

  • "Στο σπίτι που θα μένουμε μαζί δεν θα μπει τέτοια κιθάρα." (για Fender Stratocaster)
  • "Αυτό γιατί δεν το βάζεις σε καμία αποθήκη; Παλαιοπωλείο θα γίνουμε!" (για vintage Fender Pro Reverb)
  • "Οι κιθάρες που φτιάχνουν οι Κορεάτες είναι σαν έπιπλα και είναι εντελώς κιτς με αυτά τα χρυσά"
  • "Πάρε αυτήν, να υπάρχει και ένα πραγματικό μουσικό όργανο στο σπίτι." (για ****** **-***)

 

Κατάλαβες τώρα;

 

 

 

 

καλα..τον ...SUHR ή τον TOM ANDERSON παντρευτηκες εσυ??? :) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα..τον ...SUHR ή τον TOM ANDERSON παντρευτηκες εσυ??? :) ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Όχι ρε συ. Απλά κάποια στιγμή της είχα δείξει τα βασικά (τι είναι solidbody, τι είναι σκάφος και τέτοια) και τώρα υπάρχει άποψη για όλα... Πάντως για τους Κορεάτες έχει κάποιο μικρό δίκιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Moderator

Πολύ αιρετικό σε βλέπω FatalK. Χρόνια είχα ν' ακούσω κάτι τόσο πρωτοποριακό/αιρετικό όπως π.χ. αναφορά στην ανωτερότητα των αναλογικών εφφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... πόσο μάλλον σε ένα πεταλάκι που καταπιέζει τα τζιτζίκια που κρύβει μέσα του (εντάξει, δεν είναι και Μetal Zone αλλά είναι στο μεταίχμιο).

 

 

ΣΣ. Εννοείται ότι όταν λέω για τα "τζιτζίκια που κρύβει μέσα του", εννοώ στον ήχο. Αναλογικό είναι. Kι εμένα ορισμένα από τα πιο αγαπημένα μου εφφέ είναι ψηφιακά. Ορισμένα όμως όχι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε παιδιά και εμένα μου αρέσει η ψηφιακίλα αλλά τελευταία (δύο χρόνια τώρα) έχω πάει και σε μονοπάτια ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ.. 8)..όχι όμως υπερβολές ούτε στη μία ομάδα εφέ ούτε στην άλλη. ;)..

 

Απλά ρε harilatre και bloody ένοιωσα την ανάγκη να εκφράσω αυτό πιο πάνω για ένα από τα πιο καλά πετάλια αναλογικά που έχουν βγει ποτέ...(γνώμη μου).. 8).

 

Πώς με βρίσκετε ρε παιδί μου; (πως λέει και ο Κλυνν) ;) :D ;D

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα στο πω αλλιώς ΜοιραίεΚάπα: αν ποστάριζες "Εlectroharmonix Deluxe Memory Man = ANAΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑΑΑΑΑΑΑΑ", θα το καταλάβαινα (και μέχρι ενός βαθμού θα το συμμεριζόμουν κιόλας), αλλά με το... DS1 δυσκολεύομαι να σε καταλάβω (πόσο μάλλον αν είναι σε στοκ μορφή κι όχι αναβαθμισμένο από Keeley και σία).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις ένα δίκιο ματωμένη_Κυριακή. :-\..αλλά δε ξέρω ρε παιδί μου, με καλύπτει πολύ. :-\ ;)..

θα μπορούσα να σου πω ΗΤ/BOOST της BLACKSTAR = ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑ. ;) :D..(σ.σ. τρομερό πετάλι για τους λάτρεις του είδους...) 8)

 

αλλά είπα για το DS-1 γιατί το πήρα πρόσφατα και έχω τρελαθεί... 8)

τι λες σε αυτά;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου