Προς το περιεχόμενο

The destroear - Whats going on


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Νέο τραγούδι, ηχογραφημένο πάλι στο noisebox. Πάλι έπαιξα όλα τα οργανα.

Μουσική και στίχοι απο εμένα και τον sonic mew, και στα φωνητικά βοήθησε πάλι η κατερίνα.

 

Enjoy.

whats_going_on.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ ωραίο το κομμάτι, με έκανε να κουνηθώ!  ;D

Η εισαγωγή ήταν φοβερή όπως και τα ρεφραίν.

 

Ένα πράγμα μόνο να επισημάνω που μπορεί και να μου φάνηκε βέβαια. Στην αρχή που μπαίνουν τα λόγια, μήπως καθυστερούν ελάχιστα σε σχέση με τη μουσική;

 

Και πάλι μπράβο!!!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο!

Θα συμφωνησω με τον blue οτι οι φωνες ισως θα ηθελαν να ναι πιο "εξω".

Δεν παυει ομως να ναι παρα πολυ καλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σας ρε παιδιά, τα σπάτε.

Πάρα πολύ ωραίο είναι το κομμάτι σας.

Όχι απλά καλό, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!

Προσέξτε λίγο την παραγωγή (έχουν δίκιο Blue και gvour) μόνο, και ... σκίζει!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και αυτό! Θα κάνει καλό σετάκι με το πρώτο! Καλή συγκομιδή εύχομαι!  :)

 

Δεν ξέρω αν είναι στα ακούσματά σου και αν έχεις τέτοιες αναφορές, πάντως υπάρχουν '60s και γκαράζ απόηχοι σε αυτό το κομμάτι σου. Ενδιαφέρον στοιχείο. Μέχρι και λίγο Animals μου θύμισε.

 

Επίσης η φωνή σου μου θυμίζει λίγο τον τραγουδιστή των last drive. Για καλό το λέω αυτό.

 

Η μουσική σου έχει συναισθηματικό αντίκτυπο στον ακροατή. Όπως πρέπει δηλαδή!

 

Αν πρέπει να πω κάτι είναι ότι αφού μόνος σου καταφέρνεις και ακούγεσαι σαν μπάντα, πού να έπαιζες και με μπάντα. Ίσως πρέπει να το βάλεις σαν έναν απώτερο -και όχι βιαστικό- στόχο γιατί το είδος που παίζεις ακούγεται ιδανικά από ένα δεμένο σύνολο. Είναι άλλο το κοκτέιλ "ενέργειας" που εκλύουν 4-5 μουσικοί μαζί που παίζουν λιτό, συναισθηματικό ροκενρόλ, από την ενέργεια και αίσθηση που βγάζει ένας δυνατός multiinstrumentalist που τα παίζει όλα ο ίδιος.

 

Αυτό το λέω παρότι οι εκτελέσεις που ακούμε είναι σαν να έχουν παιχτεί από μπάντα. Αλλά αυτό το "σαν" ίσως να είναι η απόσταση από το ροκενρόλ μεγαλείο!  :D Χμ, μικρή μοιάζει...

 

Εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να στη σπάσω, αυτό που κάνεις είναι πολύ ωραίο και ζουμερό, απλώς μεταφέρω προβληματισμούς μου για την περίπτωση που σε αφορούν, γιατί παρά τη γλύκα της κατ' ιδίαν τραγουδοποιίας, τώρα τελευταία προβληματίζομαι σχετικά με τα όρια του concept "ένας που τα κάνει όλα". Φυσικά εσύ αυτό το κάνεις πολύ καλά.

 

Καλή συνέχεια! (άντε και με δίσκο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά.

Στην αρχή που μπαίνουν τα λόγια, μήπως καθυστερούν ελάχιστα σε σχέση με τη μουσική;

Δεν ξέρω, ίσως να είμαι κάπως πλαδαρός στην ερμηνία

 

πολύ ωραίο :)

 

θέματα μίξης έχει, κυρίως η φωνή είναι χαμηλά.

 

Ας μην κατηγορήσουμε όμως τον ηχολήπτη για αυτό. Έκανε ότι μπορούσε δεδομένο ότι έιχε κάποιον (δλδ εμένα) να τον πρήζει να χαμηλώσει-κρύψει την φωνή (λόγω γενικότερης ανασφάλαειας για την ερμηνεία και την προφορά )

 

Δεν ξέρω αν είναι στα ακούσματά σου και αν έχεις τέτοιες αναφορές, πάντως υπάρχουν '60s και γκαράζ απόηχοι σε αυτό το κομμάτι σου. Ενδιαφέρον στοιχείο. Μέχρι και λίγο Animals μου θύμισε.

 

 

Χαίρομαι που το παρατήρησες και έπεσες μέσα. Ναι έχω πολλά ακούσματα απο την εποχή αυτή, και γενικά προσπαθώ να εντάσω τέτοια στοιχεία στα τραγούδια μου. Και garage αλλά και γενικότερα της εποχής. Οπότε αυτό επιρρεάζει την επιλογή των ηχοχρωμάτων (και στις κιθάρες αλλά και στα πλήκτρα με το mellotron κτλ - θα φανεί αυτό και σε επόμενα tracks που θα γράψω) Σιγουρα όμως δεν πάω να αντιγράψω την εποχή. Σκόπός είναι να βγαίνουν τα κομμάτια σύγχρονα αλλα με αναφορές.

 

Από την άλλη πιστεύω ότι το ακατέργαστο παίξιμό μου, δίνει έναν garage χαρακτήρα, δλδ ας πούμε ότι μου βγαίνει φυσικά, γιατι δεν είμαι καλός και μελετημένος οργανοπαίχτης.

 

Αν πρέπει να πω κάτι είναι ότι αφού μόνος σου καταφέρνεις και ακούγεσαι σαν μπάντα, πού να έπαιζες και με μπάντα. Ίσως πρέπει να το βάλεις σαν έναν απώτερο -και όχι βιαστικό- στόχο γιατί το είδος που παίζεις ακούγεται ιδανικά από ένα δεμένο σύνολο. Είναι άλλο το κοκτέιλ "ενέργειας" που εκλύουν 4-5 μουσικοί μαζί που παίζουν λιτό, συναισθηματικό ροκενρόλ, από την ενέργεια και αίσθηση που βγάζει ένας δυνατός multiinstrumentalist που τα παίζει όλα ο ίδιος.

 

 

Ναι αυτό που λες ισχύει. Το ξέρω το αντιλαμβάνομαι, και φυσικά είναι μέσα στα σχέδια μου να στησω μια μπάντα γύρω απο αυτό το project. Απλά στην παρούσα φάση, έχοντας αρκετό υλικό, και μη έχοντας άτομα, είπα να κάνω κάτι μόνος μου για να δώσω και την κατεύθυνση. Έχω παίξει σε διαφορες μπαντούλες (που συχνα απαρτίζονταν απο ίδια άτομα) ολα τα όργανα που παίζω κι εδώ (εκτός απο τη φωνή), και σε συνδιασμό με το ψώνιο μου να ενορχηστρώνω ένα τραγούδι και να το αντιμετωπίζω συνολικά, ένιωσα την αυτοπεποίθηση να μπώ σε αυτήν την διαδικασία.

Όμως το να στήσω μπάντα είναι στα σχέδια μου, έχουν βρεθεί και κάποια άτομα, μένει να δούμε αν θα μπορούν να λειτουργήσουν μέσα σε αυτό. Άλλα στο μεταξύ θα εξακολουθήσω να είμαι ψώνιο :P :P :P

 

Εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να στη σπάσω, αυτό που κάνεις είναι πολύ ωραίο και ζουμερό, απλώς μεταφέρω προβληματισμούς μου για την περίπτωση που σε αφορούν, γιατί παρά τη γλύκα της κατ' ιδίαν τραγουδοποιίας, τώρα τελευταία προβληματίζομαι σχετικά με τα όρια του concept "ένας που τα κάνει όλα". Φυσικά εσύ αυτό το κάνεις πολύ καλά.

 

Συμφωνώ στους περιορισμούς, απλα όμως είναι φορές που προτιμάς το περιορισμένο "όραμα" σου απο "εμπνευσμένα" ξένα στοιχεία. Δλδ δεν θέλω να μπουν άτομα που δεν θα είναι κοντά στο στυλ μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

here we are,

Έφτιαξα και μια facebook page,  μπορείται να την επισκεφθείται και να κάνετε και like, if you like it!!!

 

https://www.facebook.com/destroear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε sergei.  :D

 

Αυτές οι μαυρίλες με δόση τσαντίλας είναι από τα αγαπημένα μου είδη...στα'χω ξαναπει νομίζω  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου