Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικό ''βουητό'' στο setup μου. Τη γνώμη σας παρακαλώ..


G.K.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπάρχει ΚΑΜΊΑ συσκευή (στυλ UPS ή οτιδήποτε) που θα μπορούσε να καθαρίσει το ρεύμα από θορύβους κτλ?

 

νομίζω είχα δει μερικά πολύπριζα που ανέφεραν πως περιέχουν φίλτρα που εξαφανίζουν τέτοιους θορύβους, ειδικά για χρήση με συσκευές ήχου...δεν κάνουν τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει ΚΑΜΊΑ συσκευή (στυλ UPS ή οτιδήποτε) που θα μπορούσε να καθαρίσει το ρεύμα από θορύβους κτλ?

 

νομίζω είχα δει μερικά πολύπριζα που ανέφεραν πως περιέχουν φίλτρα που εξαφανίζουν τέτοιους θορύβους, ειδικά για χρήση με συσκευές ήχου...δεν κάνουν τίποτα?

 

Aν υπάρχει κάτι τέτοιο θα είναι πολύ ενδιαφέρον  :D αλλά και σε προσιτή τιμή 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο λογικό βήμα είναι να επανασυνδέσω το pedalboard μου και να το δοκιμάσω αυτούσιο σε άλλο χώρο, έχετε δίκιο.

Αν υπάρχει πρόβλημα με τη ΔΕΗ τότε μάλλον θα αρχίσω να εξετάζω άλλες λύσεις...

Βεβαια δε σας φαίνε ται περίεργο που με τον ενισχυτή μόνο ή και το Plexitone ο θόρυβος εξαφανίζεται ως δια μαγείας..?

Τοσο επιλεκ τικο ρεύμα έχουν στη ΔΕΗ να προτιμά μόνο τα Carl Martin προϊόντα?  :-)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά και σε προσιτή τιμή 

αυτό το κόβω λιγάκι δύσκολο αν θέλουμε να κάνει δουλειά αλλά ας μιλήσουν οι ειδικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κόβω λιγάκι δύσκολο αν θέλουμε να κάνει δουλειά αλλά ας μιλήσουν οι ειδικοί

 

Και γω έτσι νομίζω αλλά είπα μπας και  :( θα δούμε αν γνωρίζει κάποιος να μας πει και που ξέρεις μπορεί να είμαστε τυχεροί και να έχει κα καμιά λογική τιμή  :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο για τα wah αλλά εδώ ο φίλος λέει ότι τα δοκίμασε ένα ένα και βγάζει πάλι θόρυβο.

 

Δε διευκρινίζει όμως αν όταν τα δοκίμαζε εξακολουθούσε να τροφοδοτεί το WAH, με το multi plug καλώδιο που προφανώς χρησιμοποιεί, ή απευθείας με το one spot.

 

Το one spot μπορεί να τροφοδοτήσει αρκετά πετάλια χωρίς πρόβλημα, αρκεί κάποιο απ'αυτά τα πετάλια να μην είναι WAH,το οποίο όταν τροφοδοτηθεί με multi plug μαζί με άλλα πετάλια,βγάζει θόρυβο τις περισσότερες φορές.

 

Αυτό λοιπόν που πρότεινα πιο πρίν,είναι να του δώσει ρεύμα με άλλο τροφοδοτικό ή μπαταρία,έχοντας μεγάλη πιθανότητα να σταματήσει ο θόρυβος, μιας και το δίκτυο δεν δείχνει να έχει πρόβλημα, αφου συνδέοντας τη κιθάρα απ'ευθείας στο "plexi" και τον ενισχυτή δεν είχε θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου