Προς το περιεχόμενο

Ρύθμιση trussrod - take 2


panix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BTW,

 

απο το thread του superfunk αφαιρέθηκαν τα σχόλιά μου... νομίζω δικαιούμαι να ζητήσω το ίδιο και στο δικό μου thread, δηλ να αφαιρεθούν όλα τα άσχετα με το θέμα σχόλια!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων τους mods!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε συ Panix μας τα επρηξες!

 

έχετε τον τρόπο σας πάντως να φέρνετε νέο κόσμο στο φόρουμ  ;D και μοναδικός θα έλεγα  ;D Η φιλικότητα που συνάντησα εδώ θα έπρεπε να αποτελέσει σημείο αναφοράς για πολλά φόρα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ολόκληρες 180 μοίρες αριστερόστροφα, σε όποιον προκαλέσουν βλάβη, να έρθει το παληκάρι, να του πάρω όχι μόνο καινούργια SG, αλλά και σπίτι, και εξοχικό, αμάξι και ότι άλλο γουστάρει.

 

μια και διαβάζεις βιβλία όπως λές, δεν μπορεί να μην είδες ποτέ σου αυτό:

 

How Far Do I Turn The Truss Rod Nut?

 

Start by making small adjustments, say 1/8th of a turn.

On some instruments this may result in a noticeable change in relief, in others it may not.

 

το να δίνεις έτσι αφθαίρετα συμβουλή σε κάποιον να κάνει το TR της κιθάρας του σούβλα μόνο και μόνο για να αποδείξεις τη θεωρία σου, αν μη τι άλλο είναι επικίνδυνο.

 

Επειδή όπως φαίνεται δεν διαβάζεις προσεκτικά (το παρατήρησαν κι άλλοι πριν απο μένα), αν δεις λέω οτι ενδέχεται να προκαλέσει βλάβη.

 

Κι αν με τις παπαριές που λές (sorry δεν κρατήθηκα) γίνει ζημιά στην εκάστοτε SG, τότε ενδέχεται (βάσει της αξίας της SG) να αναγκαστείς τελικά να πουλήσεις και σπίτι και εξοχικό για να πάς να κρυφτείς κάπου μακριά μην τύχει και σε βρεί ο ιδιοκτήτης...

 

 

 

και μετα σου φταίει το noiz και η φιλικότητα των μελών του...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου