Προς το περιεχόμενο

Gibson USA factory tour


zappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω. Έτσι νιώθω. Μπορώ?

 

 

 

αιλεφθερα φιλως  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Waterfall-k:

Προφανώς δεν έχεις με τι να ασχοληθείς, το καταλαβαίνω. Πρέπει να ασχολείσαι μαζί μου όμως?

Προφανως και δεν καταλαβαινεις. Και βγαζεις ασχετα συμπερασματα. Και στο καπακι νομιζεις οτι ασχολουμαστε και μαζι σου. Οπως νομιζεις οτι η κιθαρα σου ειναι handmade. Πολλα νομιζεις. Και δεν εχεις πεσει ουτε σε ενα μεσα. Θα σου προτεινα να μην εξαπτεσαι χωρις λογο και να απολαυσεις την εργοστασιακη σου κιθαρα.

 

xmas_tree.gif--> xylokopos.gif-->  painting_a_guitar.gif-->  xylourgos.gif-->  gui.png-->rock_guitar.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν καταλαβαινεις. Και βγαζεις ασχετα συμπερασματα. Και στο καπακι νομιζεις οτι ασχολουμαστε και μαζι σου. Οπως νομιζεις οτι η κιθαρα σου ειναι handmade. Πολλα νομιζεις. Και δεν εχεις πεσει ουτε σε ενα μεσα. Θα σου προτεινα να μην εξαπτεσαι χωρις λογο και να απολαυσεις την εργοστασιακη σου κιθαρα.

 

xmas_tree.gif--> xylokopos.gif-->  painting_a_guitar.gif-->  xylourgos.gif-->  gui.png-->rock_guitar.gif

 

Πότε δεν έγραψα ότι η gibson είναι χειροποίητη . Πρέπει να μάθεις 1. Να διαβάζεις και 2. Να απαντάς ευγενικά και να μη τσαντιζεις τον κόσμο με ειρωνείες. Προφανώς και δεν έπιασες το πνεύμα αυτών που έγραψα. Τι να κάνουμε τώρα, θα πρέπει να από ζητάμε και άδεια για να γράψουμε αυτό που σκεφτόμαστε; δε συμφωνείς. Ξεπέρασε το και ασχολείσου με κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε δεν έγραψα ότι η gibson είναι χειροποίητη. Πρέπει να μάθεις 1. Να διαβάζεις...

Σωστα.

Εγραψες "Ρε μαμώτο, όταν βλέπω τέτοια βίντεο χάνεται όλη η μαγεία. Ξέρεις, όταν νομίζεις ότι η κιθάρα σου έχει φτιαχτεί με από έναν μαραγκό..."

γι αυτο και ποσταρα

"Γιατι να νομιζει καποιος κατι τετοιο για την (μαζικης παραγωγης) κιθαρα του?"

Οποτε, εσυ μαθε να διαβαζεις για να καταλαβαινεις τι γραφουμε.

 

Και ερχεσαι στο καπακι και απαντας "Όλοι γνωρίζουμε αλλά και πάλι..."

Και σου απαντω "Δεν θα βγαλουμε ακρη, αστο".

Αλλα εσυ δεν το αφησες, προφανως ειχες ορεξη για ανουσιο μπλα μπλα.

 

Προφανώς και δεν έπιασες το πνεύμα αυτών που έγραψα.

Οχι δεν το επιασα. Γι αυτο και ρωτησα. Ουτε ο Superfunk το επιασε, γι αυτο και ρωτησε κι αυτος. Κανεις δεν καταλαβε το "νοημα" αυτων που εγραψες, αλλα οι υπολοιποι απλα δεν μπηκαν στον κοπο να ρωτησουν.

 

Τι να κάνουμε τώρα, θα πρέπει να ζητάμε και άδεια για να γράψουμε αυτό που σκεφτόμαστε;

Ακριβως αυτο. Δεν θα (σου) ζητησουμε την αδεια για να γραψουμε αυτο που σκεφτομαστε.

 

Ξεπέρασε το και ασχολείσου με κάτι άλλο.

Εσυ ξεπερασε το μεγαλε! Εγω σου εχω γραψει ηδη απο το δευτερο ποστ μου οτι "Δεν θα βγαλουμε ακρη, αστο" κι εσυ συνεχιζεις με ποστ του τυπου "Ειλικρινα απορω με τα κολληματα που τραβατε μερικοι".

Και μας την λες κι απο πανω οτι "τσαντιζουμε τον κοσμο με ειρωνειες".

 

Ποσα θες για να μας τρελανεις ρε Otto μεσημεριατικα? eyeroll.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πριν δυο χρόνια είχα παραγγείλει ένα τρίχρονο μπουζούκι απο γνωστό κατασκευαστή, δυο φορές τον μήνα τον επισκεπτόμουν για να δω και να φωτογραφίσω την εξέλιξη. Έχω φωτογραφίες ακόμη και του κορμού, του παλίσανδρου.

Παρόλα αυτά εντυπωσιάστηκα απο το εργοστάσιο, περίμενα λιγότερη ανθρώπινη συμμετοχή.

Δηλώνω επίσης ότι η traditional που είχα απο το συγκεκριμένο εργοστάσιο, ήταν εξαιρετική.

Τώρα έχω μια R8 και εκτιμώ ότι η ανθρώπινη συμμετοχή ειναι η ίδια, ίσως να αφιερώνουν λίγο περισσότερο χρόνο στον τελικό έλεγχο...

Το μόνο που με ξενέρωσε ειναι τα ´συνθετικά ´ υλικά στην ταστιερα :-\

 

Κανένας δε κατάλαβε. ....

 

Σου λέω δε πήρες πρέφα από αυτό που έγραψα.  Σκέψου το σαν fast food. Πως παρασκευάζονται οι πρώτες ύλες και τι γεύση έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου ξαναγραψω "Αστο" θα ειναι πλεονασμος? Και θα το αφησεις αυτη τη φορα, να ασχοληθουμε με κατι αλλο οπως λες κι εσυ, ή θα μιλαμε γι αυτο ως το βραδυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου