Προς το περιεχόμενο

Gibson USA factory tour


zappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε βαφές νίτρου ένας μήνας χρειάζεται μόνο και μόνο για να στεγνώσει το όργανο πριν γυαλιστεί.(Οικονομακης enigma guitars)...κ ως γνωστον η gibson δεν χρησιμοποιει πολυεστερες κ πολυουρεθανες,αλλα νιτρο....

Πολύ σωστά τα λες οι βαφές νίτρου χρειάζονται πάνω απο μήνα για να στεγνώσουν και να μπορέσεις με το τρίψιμο -buffing να πάρεις τη γιαλυστερή επιφάνεια, γύρω στο 23λ. λέει οτι οι κιθάρες στη βαφή περνάνε 4 έως (διόρθωση) 6 μέρες για το γιαλυστερό και κανα δύο μέρες για το μάτ , εξ ού και η χαμηλότερη τιμή στα μάτ χρώματα :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Πάντως ακόμη δεν είμαι εξοικειωμένος με την ιδέα να βλέπω γυναίκα στην γραμμή παραγωγής μιας ηλεκτρικής κιθάρας και μάλιστα σε μεγάλη ηλικία..

 

Αν έβλεπα την κυρά Σούλα την 60άρα γειτόνισσα μου,να φεύγει κάθε πρωί με καπελάκι Gibson για να πάει στο "εργοστάσιο" θα μου φαινόταν το ίδιο κουλό όσο και ότι ο Γιωργάκης παραδίδει μαθήματα οικονομίας κια πολιτικής στο Harvard..

 

 

Μπορει ο Geoffrey να παραδιδει οτι βλακια του καπνισει...

 

..αλλα ειναι μεγαλη η συνεισφορά της γυναικας σε αυτο που λεμε ηλεκτρικη κιθαρα...οι handwired τοπ οφ δε λάειν 7ενδερ...γυναικες κανουν τα wirings...γιατι εχουν τρελλη υπομονη με τετοια πραγματα..και κανουν πολυ πιο ποιοτική δουλειά...

 

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αυτό το 'πιασα. Εννοώ από το 14:20 ως το 14:25, μόλις βγαίνει η ταστιέρα από την πρέσσα. Κάτι κάνει πάνω στα τάστα...

 

Το εργαλείο σφυροκόπτης τάστων πάντως, κορυφή.

 

Δοκιμαζει με ενα λεπτο φιλερ αν καποιο ταστο προεξεχει και δεν καθησε τερμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξύλο με τα κυβικά(φτηνό), μαγνήτες με την οκά, ταστιέρες γιαλαντζί, τρύπες παντού, κάθετη παραγωγή και ξυλοκούρδισμα ουδέν! Και δεν πιάνεις έναν από τους αρκετούς δικούς μας μάστορες να σου φτιάξει μια αληθινή, στο χέρι και να σου περισέψει και κάνα χιλιάρικο για ενισχυτή; Αισχροκέρδεια made in usa! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα στελιο, εκει θα ειναι βαρετα, κανεις το ιδιο πραγμα ολη μερα. το θεμα ειναι να εισαι το παιδι για τις δουλειες σε κανενα custom shop.

 

Kαι δεν νομίζω οι δικοί μας οι μαστόροι να αρνηθούνε τέτοια βοήθεια. Εκτός και αν φοβούνται μήπως τους κλέψεις το vibe ή το modjo    ;D ;D ;D      .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kαι δεν νομίζω οι δικοί μας οι μαστόροι να αρνηθούνε τέτοια βοήθεια. Εκτός και αν φοβούνται μήπως τους κλέψεις κάνα σκαρπέλο το vibe ή το ρούτερ το modjo    ;D ;D ;D      .

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στην Ιαπωνία (όταν μελετούσα στο Πανεπιστήμιο case studies παραγωγής) , στα εργοστάσια αυτοκινήτων/μοτό (ίσως και αλλού), το εργοστάσιο δίνει το δικαίωμα χρήσης μέρος των εργαστηρίων στους εργαζομένους τα ΣΚ, για να υλοποιούν τα δικά τους project.

 

Η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα των ευρεσιτεχνιών που υλοποιούνται στους χώρους της. ;) ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου