Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν μου δουλευει το tone στο Precission?


black_sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που πήγαινε στην τροφοδοσία των 9V δεν μπορείς να το κάνεις κάτι, ασ'το κενό. Λειτουργεί καθαρά ως διακόπτης όταν έχεις μπαταρία και active κύκλωμα.

 

Αν θέλεις να βάλεις και τον J με δικά του volume & tone θα πρέπει να ακολουθήσεις άλλο wiring.

Δες εδώ ένα Jazz '62 wiring με stacked pots, εσύ απλά θα χρησιμοποιήσεις ξεχωριστά ποτενσιόμετρα.

 

62JazzBassWiringDiagram.jpg

 

H διαφορά είναι στον τρόπο που συνδέεις τους μαγνήτες στα volume! Κατά τα άλλα ακολουθείς τον ίδιο τρόπο όπως το κλασικό wiring.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ακολουθησα το σχεδιαγραμμα του 62 jazz και νομιζω κάτι έκανα , όμως ο  j μαγνήτης παίζει πολύ χαμηλά σε ένταση υπάρχει περίπτωση να φταίει  το pot που είναι 500ari περιμένω ενα cts (τα υπολοιπα ειναι cts 250 ) απλά το σύνδεσα δοκιμαστικα αυτό είναι και το σχέδιο αν μπορεί να το τσεκάρει κανεις  που νιώθει απο τέτοια κάθισα και το έκανα μόνος μου δεν ξέρω άν έκανα καμιά μπαρούφα πάλι  ::)

 

noiz2mmmm.thumb.jpg.7b5421def268b974c958b54fb6b94b16.jpg

noizmm.jpg.62d6fc079907290829299d6ba7060434.jpg

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου