Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για indie...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για practise εχω τον fender mustang 2,και πανω απο το 3 δεν τον βαζω(40watt συνολο).. και αληθεια, ισως ειναι το κομπλεξ που ειναι φτηνος και μοντελινγκ, αλλιως, ουτε που θα σκεφτομουν να παω σε κατι καλυτερο.. εχω την απορια, γιατι παρα 2-3 φορες που επαιξα με ξενο, δεν εχω χαρει λαμπατο... αλλα ο mustang, ειναι για τα λεφτα του, αξιοπρεπεστατος...επισης,  το σκεφτομαι σοβαρα για blues junior, αλλα ειχα διαβασει καποιες ασχημες κριτικες εδω στο φορουμ, και με εβαλαν σε σκεψεις... ο vox, ο vr, ειναι πανεμορφος εξωτερικα, και μου αρεσει οπως ακουγεται... για λανευ, σκεφτομουν το head, με τη 12αρα καμπινα, πανεμορφος και αυτος!!!

 

οι οποιες τι λεγανε?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συγνώμη αλλά αν μπορείς να αποκτήσεις απο οικονομικής απόψεως τον vox ac30 τι άλλο θέλεις? (ειδικά για τη μουσική που λες...) ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά αν μπορείς να αποκτήσεις απο οικονομικής απόψεως τον vox ac30 τι άλλο θέλεις? (ειδικά για τη μουσική που λες...) ;D

 

σου ξεφυγαν δυο γραμματα... ;D

 

vox ac-15/30 vr

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gb/vox_ac30vr.htm

 

αντι για εναν AC30 παιρνεις 4μιση vr.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμ....

ιβρίδιο....΄καλύτερη τσέπη χειρότερος ήχος...οκ αποσύρω το αρχικό μου ποστ.

σε αυτά τα λεφτά κοίτα για blues junior και σία....θα σε ενημερώσουν οι γνώστες...εγώ είμαι άλλης σχολής (engl-blackstar κτλπ)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ blues Junior εδώ και καποια χρόνια και δεν τον αλλάζω γιατι:

1) Τον βρίσκω φοβερά ευέλικτο ηχητικά.

2) Ηχογραφείται εύκολα αποδίδοντας πολύ καλά και σφιχτά καθαρά όσο και crunchy αλλα και πολύ καλούς lead ήχους

3) Τον βρισκεις μεταχειρισμένο στα 400 ευρώ και σχετικά εύκολα.

4) Το βασικότερο... ειναι ελαφρύς και μικρός σε όγκο, χωράει εύκολα στο αμάξι μαζί με 2 κιθάρες και μια μεγάλη πεταλιέρα, αναλόγια, ρούχα κλπ χωρις να στερεί τους χώρους του αυτοκινήτου για επιβάτες.

5) Βολεύει πολύ τους ηχολήπτες γιατι δεν ξεκουφαίνεις πάνω στη σκηνή έχοντας τη δυνατότητα να πάρεις πολύ καλό ήχο σε χαμηλή στάθμη.

6) Με έχει βολέψει τόσο, για συχνές πρόβες/ηχογραφήσεις/live που έχει βάλει τον bassman μου στο ράφι.

 

ΟΛΑ τα παραπάνω μπορείς να τα εχεις και με τον Vox ac15 και τον 15αρη της Laney.

 

απλά διαλέγεις με βάση το γούστο σου και την τσέπη σου.

 

Υπάρχει εδω μέσα ένα θέμα που ο skatzos  και ο μεγαλέξανδρος είχαν κάνει συγκριση στον bj και τον ac15.

 

your call

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειχα διαβασει για τον blues junior πως, δεν αξιζει λογω ηχου... θα τ βρειτε σε καποια ποστς, τελος παντων, και εγω για τον fenderako λεω, αν και ακομα σκεφτομαι για τον vht. τον εχει ενας φιλος και του εχει αφησει εξαιρετικη αποψη... τωρα για ac-15 & ac-30, ειχα ξεξερωσει που ειχε πει ο superfunk πως ειναι μετριοτατοι ενισχυτες... και λεω, κατι θα ξερει παραπανω, και λεφτα σιιιγουρα δν παιζουν για το holy grail τον handwired.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειχα διαβασει για τον blues junior πως, δεν αξιζει λογω ηχου... θα τ βρειτε σε καποια ποστς, τελος παντων, και εγω για τον fenderako λεω, αν και ακομα σκεφτομαι για τον vht. τον εχει ενας φιλος και του εχει αφησει εξαιρετικη αποψη... τωρα για ac-15 & ac-30, ειχα ξεξερωσει που ειχε πει ο superfunk πως ειναι μετριοτατοι ενισχυτες... και λεω, κατι θα ξερει παραπανω, και λεφτα σιιιγουρα δν παιζουν για το holy grail τον handwired.. :P

 

για να μην παρεξηγιομαστε ειχα πει για τους φτηνους cx οχι για τους HW.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Εγω παντως φιλε εχω τον vox AC30CC1 . Η σειρα αυτη  (Custom Classic )εχει αντικατασταθει απο τηn σημερινη AC Custom . Τον συγκεκριμενο τον ειχα παρει επειδη ειχε ενα 12αρι για να κουβαλιεται πιο ευκολα , αν και ετσι ειναι σχετικα βαρυς . Παντως τον εχω τωρα 4-5 χρονια και εχει κανει αρκετα live , και δεν βγαλε ποτε προβλημα . Εχει φαει αρκετο αμαξι , και μια φορα ειχε φαει μεχρι και βροχη (λιγη μεχρι να φτασω στο αμαξι ) και δεν επαθε τιποτα . Προσφατα του αλλαξα λαμπες και ειδα πως αυτες που ηδη ειχε δεν ηταν τιποτα κινεζικες της πλακας , αλλα electro-harmonix και sovtek !!

Eπισης μετα απο συμβουλες του Superfunk , εβαλα και το Eminence the Tonker , και εχει και αρκετο ογκο και headroom , κατι που αναζητουσα .

  Αν μπορεις να βρες καποιον τετοιον τσεκαρε τον .

  Αλλιως αν εχεις χρηματα για εναν blues junior , δες και τον τωρινο Vox AC15C1 , κανει 20 ευρω ακριβοτερα , αλλα εχει απο τη μανα του το Greenback που ειναι ποιοτικο μεγαφωνο και αν δεν σου αρεσει πουλιεται ευκολα για να παρεις αλλο , ενω ο Βlues Junior εχει ενα eminence που αλλοι λενε ειναι καλο , αλλοι δεν ακουγεται . Επισης ο blues junior ειναι με el84 λαμπες (κατι που συνηθιζεται σε vox-type ενιχυτες ) και οχι fender .

 

Παντα τα αυτια σου ο τελικος κριτης !!

 

Υσ: Μην νομιζεις οτι οι Vox παιζουν μονο britpop . Eχουν πολυ ωραια καθαρα και παιχτες αλλων στυλ οπως ο Snowy White (blues , στη σολο καριερα του  )  και ο John Scofield (η αλλιως ο Θεος !! ) σε Jazz-fusion .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου