Προς το περιεχόμενο

Άμα χρησιμοποιεί και ο Paul αντίχειρα από πάνω...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 2ο βιντεάκι στον Καγμάκη πάντως αποδεικνύει αυτό που λένε όλες οι γιαγιάδες μας:

 

"Tone is in the fingers παιδακιμ.."

 

Στην αρχή που άκουγα το βίντεο χωρίς να βλέπω ήμουν σίγουρος ότι έπαιζε με ibanez και το gear του ..

 

Οχι ακριβως. Δεν δειχνει οτι "tone is in the fingers" απλα οτι αυτο που μετραει ειναι περισσοτερο η συνθεση. Το tone περναει σε δευτερη μοιρα. Οι Pantera ειναι κλασικο παραδειγμα προς αποφυγη οταν μιλαμε για τον ηχο τους παρολα αυτα εκαναν τοση καριερα.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβως. Δεν δειχνει οτι "tone is in the fingers" απλα οτι αυτο που μετραει ειναι περισσοτερο η συνθεση. Το tone περναει σε δευτερη μοιρα. Οι Pantera ειναι κλασικο παραδειγμα προς αποφυγη οταν μιλαμε για τον ηχο τους παρολα αυτα εκαναν τοση καριερα.

 

Όχι ακριβώς..

Αυτό που γράφω και εννοείται από την έκφραση είναι πως με ότι και να παίξει ο Gilbert, θα ακούγεται σαν gilbert και επίσης αν σε ένα live του gilbert πάω και του πάρω την κιθάρα από τα χέρια δε θα ακούγομαι καθόλου σαν αυτόν.

Δεν υπάρχει κάποια σύνθεση στο videaki, μιλάω καθαρά για τον ήχο ενός κιθαρίστα σε σχέση με το gear του, ασχέτως με αντικειμενικές/υποκειμενικές κριτικές για την ποιότητα του ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

 

Ωστόσο.....

 

 

Άρα μάλλον έχουμε καλή δικαιολογία  :D

Το δεξί του το έχεις δει καθολου?Μήπως επειδή εχει μακρυά δάχτυλα ειναι το πιο καθαρό και ακριβές δεξί που έχω ακούσει στη ζωή μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου