Προς το περιεχόμενο

1820m problem


vlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή αν συγκρίνεις άλλο κομμάτι με το δικό σου πριν κάνεις bounce είναι όλα καλα; Πραγματικά είναι περίεργο αυτο... το αποθηκεύεις σωστα; (Με το ozone κάνεις μάστερ; δεν έχει σχέση.. έτσι ρώτησα)

 

Μετά το μαστερ που κάνεις αν ανοίξεις το wav η κυματομορφή είναι στα επίπεδα του limiting που έκανες; Ανέβασε να ακούσουμε κάτι. Πολύ περίεργο πρόβλημα.. άλλα να ακούς πρίν και άλλα μετά μέσα στο ίδιο sofware :?

Αν δεν κάνεις καθόλου μαστερ, και κάνεις bounce τα track σου σε ένα στερεοφωνικό ακούς το ίδιο πρίν και μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι χωρις να πειραξω κατι στις ρυθμισεις μου στο ozone συγκεκριμενα. την ωρα του bounce ακουω κατι πολυ καΘαρο και δυνατο και μετα παιζω το audio apo cd η απ το pc κοντρα σε mp3 και ναι ειναι καθαρος σαν διαφορα audio κομματια αλα οχι δυνατος σαν audio η mp3 (σαν μετριο mp3 ισως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να σας το δωσω να το ακουσετε ευχαριστως να το κανω. Για παραπανω πληροφοριες ρωτηστε με συγκεκριμενα τι ειναι αυτο που θελετε να μαθετε και θα σας απαντησω οσο μπορω. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X-PAP οτι ειπες το σκεφτικα και τα δοκιμασα πριν γραψω. ναι χρησημοποιω το (ozone) και ναι το audio ειναι και στο limiting point και εχω κανει και verzion me ozone kai χωρις και με τα sonitus του sonar sto logic και sto sonar,και τα fx του logic εχω χρισιμοποιησει.Το αποτελεσμα το ιδιο.Χερομαι παντος που σκευτηκαμε τα ιδια γιατι ειχα και ενα ανχος(οτι κανω οτι να νε) μιας και master του ειδους δεν ειμαι αν ημουν δεν θα εγραφα.

Υ.Γ ορθογραφια χαλια συνχορεστε με δεν ειμαι καλος και βαργιεμαι να ξαναμαθω :oops: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε το τελικό mp3 upload στο noiz και βάλε link να το κατεβάσουμε. (Για το πως γίνεται το upload στο noiz, είχε ποστάρει ένα άρθρο ο Wow! πρόσφατα, ριξ' το μια ματιά αν δεν βγάλεις άκρη μόνος σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου