Προς το περιεχόμενο

Deep Purple live 1971 @Berlin -Demons eye.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σωστη φραση ειναι "γουσταρω και Tommy Bolin" 8)

Ετσι!

Ο καθεις απ οσους περασαν εχει το δικο του παιξιμο-βαζω μεσα και Morse.

Kαι το καλο ειναι οτι εδωσαν και τη σφραγιδα τους στις συνθεσεις της μπαντας,πραγμα

πολυ σημαντικο.

Γουσταρω ομως και του λογου μου Bolin με τα  :-*!

Απ τους αγαπημενους μου.

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ ο Coverdale.  :D

Δεν το συζητω.

Τους γουσταρα πολυ με Dale,Βolin και Hughes επισης!

Ηταν πιο "Αμερικανοi"αλλα το Come taste ηταν απ τα καλυτερα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο καθεις απ οσους περασαν εχει το δικο του παιξιμο-βαζω μεσα και Morse.

Καλα κανεις και τον βαζεις μεσα, στο κατω κατω ειναι ο κιθαριστας που εχει κατσει με τους DP περισσοτερο απ'ολους τους αλλους κιθαριστες, ακομα κι απο τον...Blackmore. 8) (κι ομως....)

Αντε παλι με βαλατε στο τριπακι. :P

 

Παρτε μια μπαλανταρα παρακατω με Gillan/Morse/Ayrey/Glover/Paice (2005) γιατι μπορει στα νιατα τους να ηταν γκρουπαρα, στα γηρατεια τους ομως ειναι (επισης)....γκρουπαρα! ;D ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fireball ειναι ο πρωτος δισκος που ακουσα στη ζωη μου.Απ ολα τα ειδη μουσικης... :)

Ισως να ειμαι συναισθηματικα δεμενος αλλα ακομα και τωρα θεωρω οτι ειναι ενα αριστουργημα,ισως ο καλυτερος των Purple.

 

Ο Coverdale δε μ αρεσει στους Περπολ...

Οχι σα φωνη.Κατι δε μου κολλουσε ποτε στην ''συνυπαρξη''...

 

Το βιντεο με το fireball ειναι playback και φαινεται στο τελος τι ΑΤΟΜΟ ;D ηταν αυτος ο Θεος,o τρισμεγιστος ο Μπλακμορ που παιζει με την κιθαρα αναποδα αυτοσαρκαζομενος..

Εχε χαρη που ταν στην αρχη της καριερας τους το ''γυρισμα'' ειδαλλως θα χε φυγει μετα το εναρκτηριο Break του Paice.. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σωστη φραση ειναι "γουσταρω και Tommy Bolin" 8)

Ναι βρε "Καταρράχτη" εννοείται.

Αλλά ο άτιμος ο Bolin (χωρίς να σημαίνει αυτό τίποτα για τους υπόλοιπους που πέρασαν από τους Purple) μου κάνει ένα κατιτίς (εμένα προσωπικά) ειδικά μαζί με Hughes, διαφορετικό, παρ' όλο που έφυγε νωρίς.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε μια μπαλανταρα παρακατω με Gillan/Morse/Ayrey/Glover/Paice (2005) γιατι μπορει στα νιατα τους να ηταν γκρουπαρα, στα γηρατεια τους ομως ειναι (επισης)....γκρουπαρα! ;D ;D

Εξαιρετικο!

Εχουν γραψει ωραια πραγματα με τον Morse.

Ειδικα το Purpendicular νομιζω ειναι μεσα στα 5-6 πιο καλα τους.

Toυτο εδω ανετα το βαζεις παρεα με τα κλασσικα τους:

 

Αλλά ο άτιμος ο Bolin (χωρίς να σημαίνει αυτό τίποτα για τους υπόλοιπους που πέρασαν από τους Purple) μου κάνει ένα κατιτίς (εμένα προσωπικά) ειδικά μαζί με Hughes, διαφορετικό, παρ' όλο που έφυγε νωρίς.

Ομορφα τα λες!

Ποιητης εισαι?

Deep Purple - Drifter

Σ ολο το taste οι κιθαρες του Bolin,περα απ τις λιντ και οι ρυθμικες σπανε κοκκαλα.

Ο Coverdale δε μ αρεσει στους Περπολ...

Οχι σα φωνη.Κατι δε μου κολλουσε ποτε στην ''συνυπαρξη''...

Που σαι συ ωρε?

Αφου δε σ αρεσει μην τ ακουσεις-παω στοιχημα οτι το χεις ακουσει πανω απο μια 1000αδα φορες-2-3 και βαλε να πω?

Deep Purple - Soldier of Fortune

Ok και του λογου μου τον προτιμω στους πρωτους Snake.

Blues γουσταρε να λεει ο ανθρωπος και φαινοταν.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι συ ωρε?

Αφου δε σ αρεσει μην τ ακουσεις-παω στοιχημα οτι το χεις ακουσει πανω απο μια 1000αδα φορες-2-3 και βαλε να πω?

Ειμαι δω,ειμαι καλα.. :-*

 

Αυτο το χω ακουσει περισσοτερες.. ;)

 

Deep Purple Holy Man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το χω ακουσει περισσοτερες.. ;)

Ημουν σιγουρος μη ρωτας πως!

Για την παρτη σου λοιπον αυτα-το μαμησαμε το νημα του Περρυ αλλα ΟΚ δικος μας ο Περρυ θα συγχωρεθουμε ;D:

Ανατριχιλα και τα δυο!

David Coverdale - Too Many Tears

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M εβγαλες αντικοβερντειλικό παναθεμα σε.. :D

Ο Ντειβιντ ειναι μεσα στους 3 καλυτερους ροκ συνθετες κατ αρχας.. :)

Επειτα...Αστο καλυτερα.. :)

 

Παρε μια κομματα απο ενα αλμπουμ αριστουργημα που δεν εκτιμηθηκε οσο θα πρεπε.. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυτο εδω ανετα το βαζεις παρεα με τα κλασσικα τους

Ολοκληρο το αλμπουμ "Purpendicular" το βαζω πλεον στα κλασσικα τους.

Απιστευτα φρεσκο και ανανεωμενο σε σχεση με το προηγουμενο/τελευταιο τους με τον Blackmore. Οσο και αν μερικοι δεν θελουν να το "χωνεψουν", η παραιτηση του Blackmore τους εκανε πολυ καλο.

Για τον Coverdale τωρα, τα αλμπουμς που εβγαλαν μ'αυτον και τον Hughes ειχαν μια Soul αισθηση, αλλος ηχος απ'οτι ειχαν με τον Gillan. Οσο ο Coverdale εμενε στα κομματια που γραφτηκαν με αυτον (και πανω σ'αυτον) ηταν ολα Οκ.

 

Οταν προσπαθουσε ομως να μπει στα "λημερια" του Gillan εκει το πραγμα καπως δεν κολλαγε.

Τα αλμπουμς με Coverdale/Hughes ειναι κλασσικα, οσο κλασσικα ειναι και τα αλμπουμς με τον Gillan.

Καμια συγκριση, γιατι απλα ειναι διαφορετικα. Προσωπικα αγαπαω και τις δυο αυτες περιοδους, δυο περιοδοι που εβγαλαν διαμαντια. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου