Προς το περιεχόμενο

Ζητείται πληκτράς!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι καλοί πληκτράδες και οι καλοί μπασίστες παίζουν ήδη σε καλά σχήματα.

Πρέπει να έχεις κάτι διαφορετικό να τους προσφέρεις, πχ αξιόλογη δικιά σου δουλειά, (ή περισσότερα φράγκα) για τους προσελκύσεις.

 

 

edit: Εξαιρείται ο Alchemist!!! :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, καλά, αυτό εννοείται! Χωρίς βέβαια να είναι και κανόνας. Π.χ. ο πληκτράς που έχουμε αυτή τη στιγμή (του οποίου αντικαταστάτη ψάχνω) είναι ΑΣΤΕΡΙ μ'όλη τη σημασία της λέξης, παρ'όλα αυτά όταν μπήκε στη μπάντα έφυγε από κάποιους άλλους πολύ πιο γνωστούς και μπορώ και να πω και καλύτερους παικτικά και που νομίζω ότι έβγαζε και πιο πολλά φράγκα. Παίζουν γενικά πολλές παράμετροι και πολλά και διαφορετικά κίνητρα για να παίξει κάποιος κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να παρηγορηθεις εγω εδω βρηκα πληκτρα μετα απο αναζητηση 2 ετων!! (και ειναι και αστερι!!)

 

Είναι ο άτιμος' date=' είναι όντως! :wink: :D

 

[u']@Wasted_sunsets[/u]

Λάθος φίλε wasted! Πάρε για παράδειγμα εμένα. Αυτή τη στιγμή δεν είμαι σε κάποια μπάντα (και μάλλον αυτό θα συνεχιστεί γιατί δεν έχω χρόνο) αλλά σε διαβεβαιώ ότι έτσι και μ' ακούσεις θα σου πέσουν τ' αυτιά!

Όχι από εντυπωσιασμό πάντως... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Υ.Γ. Καλή επιτυχία στην αναζήτηση jumerang, θα ειδοποιήσω αν προκύψει κάτι... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμησες τον Elavd που είχε κάτι χρόνια την υπογραφή "ψάχνω πληκτρά από Γιάννενα"! :lol:

 

Ααααχ τι μου θύμισες...Πονεμένη ιστορία...:(:(

 

Και η οποία συνεχίζεται με άλλο τρόπο πλέον :(:(

 

Καλή τύχη κι από μένα jumerang ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αγαπητέ jumerang, ξαναδιάβασα την διατύπωση της αγγελίας σου (όπως την έγραψες στο thread) και πρέπει να σε ενημερώσω ότι δεν είναι καθόλου ελκυστική.

 

Όσο και αν ασχολούμαστε με τη μουσική κυρίως από αγάπη, εμμ.. ωραία είναι να έχει κανείς και μία αίσθηση προοπτικής σε αυτό που κάνει, όσο αόριστη και να είναι. Η δικιά σου η αγγελία μιλάει για μία επτατετούς ηλικίας μπάντα που... τι;; Αναζητά κάποιον για να (συνεχίσει να) κάνει το χαβαλέ της; Ήταν έτοιμη για ένα δίσκο και μία σειρά εμφανίσεων αλλά την πούλησε ο προηγούμενος πληκτράς; Θέλει να στείλει το επόμενο κομάτι στη Γιουροβίζιον; Θέλει να προσεταιριστεί έναν πολύ γνωστό ερμηνευτή και να παίζει τα τραγούδια του; Θέλει να δοκιμάσει τη τύχη της στο εξωτερικό; Θέλει να ανακαλύψει το επόμενο μουσικό είδος;

 

Ναι, το είδα ότι γράφεις για το τι μουσική παίζετε, αλλά αυτή η πληροφορία δεν επαρκεί παρά μόνο σε κάποιον που έχει ψυχολογία 17χρονου: οποιοσδήποτε μεγαλύτερος θα χρειαστεί πολύ περισσότερες πληροφορίες πριν διαθέσει το χρόνο του σε κάτι. Θα μου πεις: ε, ας ενδιαφερθεί κάποιος και τότε θα μάθει τις απαντήσεις στα παραπάνω, και όντως έτσι είναι, αλλά εγώ απλώς μιλάω για το πως του παρουσιάζεις ΕΣΥ την κατάσταση, δηλαδή, όχι-και-τόσο ελκυστική.

 

Νομίζω ότι τη ρεαλιστικότερη απάντηση σου την έδωσε ο wasted_sunsets παρά το γεγονός ότι ακούγεται σκληρή. Νομίζω ότι οποιοαδήποτε αγγελία για αναζήτηση μουσικών συνεργατών πρέπει να έχει τον χαρακτήρα, το ύφος και το περιεχόμενο επαγγελματικής πρότασης, αλλιώς είναι κατάλληλη μόνο για τους κολλητούς μας και για όσους μας θεωρούν καλά παιδιά.

 

My two cents (που λένε).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου