Προς το περιεχόμενο

Ζητείται πληκτράς!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και για όσους μας θεωρούν καλά παιδιά.

 

 

Εγώ είμαι πολύ καλό παιδί! :D

 

Και εγώ. ¶ρα, άμα ψάχναμε και οι δύο πληκτρά, σε ποιον από τους δύο θα πήγαινε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε! Πιθανώς και στους 2!! Λοιπόν, για να σοβαρευτούμε, πρόσεξε να δεις. Έχεις δίκιο σε όλα αυτά που μου λες, όπως φυσικά και ο κύριος wasted_sunsets. Στη ζωή όμως τίποτα δεν είναι απόλυτο. Τα ξέρω όλα αυτά που μου λες πάρα πολύ καλά, δεν είμαι κανένας 17χρονος (δεν έχω τίποτα με τους 17χρονους! απλά εννοώ την πολύ πιθανή έλλειψη εμπειρίας τους!), είμαι λίγο πιο μικρός από σένα - έχουμε ξαναανταλλάξει ηλικίες στο παρελθόν. Όπως λέω και πιο πάνω όμως, τίποτα δεν είναι απόλυτο και νομίζω ότι πραγματικά χάνει όποιος δεν το καταλαβαίνει αυτό.

Όσο για το πόσο - μη - ελκυστική ήταν η κατάσταση που παρουσίασα, άσε να το κρίνουν αυτοί που πιθανώς να ενδιαφερθούν ή όχι. Αναφέροντας ότι η μπάντα έχει μια επταετία στην πλάτη της όπως επίσης και τη λέξη δισκογραφία (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό) νομίζω πως ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να βγάλει τα αρχικά συμπεράσματά του. Δε μπορώ να γράψω έκθεση όσον αφορά στη μπάντα, δε θέλω κιόλας να κουράσω. Η αγγελία είναι αγγελία. Σύντομη και περιεκτική. Όποιος εκδηλώσει ενδιαφέρον, δόξα Τω Θεώ έχω ολόκληρα κατεβατά να του πω, sites να τον παραπέμψω κλπ κλπ ώστε να έχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα, προοπτικές, οικονομικές απολαβές κ.ά.

Τέλος, υπάρχουν, θέλω να πιστεύω, και οι περιπτώσεις (καλών) μουσικών που μπορεί να έχουν εσωτερική ανάγκη να παίξουν απλά και μόνο μουσική και με άλλα σχήματα παράλληλα με τα μόνιμά τους, είτε για να παίξουν και μαζί με διαφορετικούς μουσικούς (κάτι που συνήθως σε πάει μπροστά), είτε καθαρά για οικονομικούς λόγους, είτε για οποιονδήποτε άλλο προσωπικό λόγο που αυτή τη στιγμή δε μπορούμε να φανταστούμε! ¶σε που υπάρχουν και 17χρονα αστέρια (ή έστω 17-22, μην τρελλαθούμε) που έχουν και την "ψυχολογία 17χρονου" που αναφέρεις, και στους οποίους μπορεί να απευθυνθεί η μη-ελκυστική-για-τους-30ρηδες πρότασή μου!

Σε κάλυψα - δε σε κάλυψα, αυτά είχα να πω και σόρι για τη φλυαρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψες. Δεν εννοούσα πάντως ότι εσύ είσαι 17χρονος, ή τίποτε τέτοιο. Ήθελα μόνο να ενθαρρύνω για πιο περιεκτικές αγγελίες όταν ζητάμε συνεργάτες, τίποτε περισσότερο (ή λιγότερο).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως φυσικά και ο κύριος wasted_sunsets.

 

 

Γουάου.... Πρέπει να κάνουμε ένα thread με τα καλύτερα. :lol:

 

 

Χωρίς πλάκα τώρα. Αυτή τη στιγμή συμμετέχω σε δυο σχήματα. Στο ένα κάνουμε πολλή σοβαρή δουλειά, ετοιμάζουμε δικά μας κομμάτια με σκοπό να τα προωθήσουμε, ξοδεύουμε πολλά από την προσωπική μας ζωή, δίνουμε φοβερή προσοχή στη λεπτομέρεια και το αποτέλεσμα θέλουμε να εκφράζει το 110% των δυνατοτήτων μας.

 

Το άλλο σχήμα που στην ουσία το στήνουμε εγώ και ο ντραμίστας, φίλοι από παλιά, είναι για την πλάκα μας. Μαζευόμαστε σε ένα υπόγειο home στουντιάκι, παίζουμε διασκευές που μας αρέσουν από ελληνικά και ξένα, αραιά και που δίνουμε κανα live που έρχονται κατά βάση οι φίλοι μας και μας ακούνε, και έχουμε ένα ωραίο happening για να γίνεται ομορφότερη η ζωή μας.

 

Στο πρώτο έχουμε έναν επαγγελματία πληκτρά που μετρά, ο οποίος δε μας έχει ανάγκη για να παίξει μουσική, αλλά γουστάρει τη δουλειά που κάνουμε, και πιστεύει στην προοπτική της.

 

Στο δεύτερο έχουμε ένα πληκτρά και ένα μπασίστα, καλά παιδιά, αφοσιωμένους, αλλά με περιορισμένες δυνατότητες. Παίζουν φιλότιμα, μετά από πολλή προσπάθεια και δείξιμο των κομματιών, αλλά δεν πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να ζητήσουμε κάτι περισσότερο αφού ότι γίνεται είναι για να περνάμε εμείς καλά.

 

Αυτή νομίζω είναι η πραγματικότητα. Ή κάνεις υπομονή και αφοσιώνεσαι στο να κάνεις καλό τον μέτριο, ή βάζεις στόχους και έχεις απαιτήσεις.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Eyeprotocol: Οk, no problem, και δεκτές όλες οι παρατηρήσεις σου! Απλά ρε παιδί μου, μερικές φορές έχεις ένα ύφος (άθελά σου προφανώς!) που του άλλου του κόβεις τα φτερά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Wasted_Sunsets: Συμφωνώ απόλυτα. Τι σχέση έχουν όμως όλα αυτά με την αγγελία μου??!! Είναι απλά statements που φυσικά όλοι, νομίζω, οι μουσικοί τα ενστερνίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εδω οφειλω να παρω το μερος του φιλου με την αγγελια...οποιος δεν ενδιαφερεται δεν απανταει απλως...αν εχει καλυτερα πραγματα να κανει τοτε δεν υπαρχει προβλημα...μην μας τρωει το σταριλικι και εδω περα.... ο καθενας εχει την πορεια του σημαντικη η λιγοτερο σημαντικη και μην ξεχνατε οτι πρωτα πρωτα η φαση ξεκιναει απο πλακα τωρα το αν παει σοβαρα αυτο εξαρταται απο πολλα...διαθεση να υπαρχει και ορεξη για κατι καλο και ανταγωνιστικο...ακομα και μεγαλα γκρουπ το εκαναν στην αρχη για πλακα και να δουμε...εξαλου ο εππαγελματιας δεν ειναι αυτος που πληρωνεται αλλα αυτος που ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια...εχω συναντησει πολλους εππαγελματιες που ειναι ερασιτεχνες - τωρα το πως επιβιωνουν οκ ελλαδα ειμαστε - και το αντιθετο... 8)

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω αλλα η αληθεια να λεγεται...μακαρι να μπορουσα να απαντησω εγω στην αγγελια σου αλλα δυστιχως ειμαι περισσοτερο παραγωγος παρα πληκτρας οποτε σου ευχομαι και παλι καλη τυχη με τις μουσικες σου... :lol: :lol: 8)

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου