Προς το περιεχόμενο

Αγορά Digital Piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H προταση μου, είναι αυτή

http://www.roland.com/products/en/RP301/

 

Πολύ καλός ήχος, και το καλύτερο κλαβιέ που έχω παιξει. Βεβαια εγώ τα πίνω λίιιιγο πιο ελαφριά τα κλαβιέ μου, αλλά ελαφρύτερο δε σημαινει σε καμία περίπτωση χειρότερο.

 

Αν δεν κάνω λάθος, είναι κοντα στα 1200€ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα κ απο μενα

Ελαβα υποψιν τα οσα συμβουλευετε κ προτεινετε, κ θελω να ρωτησω κ κατι δικο μου: ενας φιλος εχει πτυχιο στο πιανο κ θελει κατι σε ηλεκτρικο ετσι ωστε να παιζει σε ωρες κοινης ησυχιας,να περναει η ωρα χωρις να ενοχλει γενικοτερα,αλλα δεν γνωριζει καθολου απο το τι παιζει.Δεν θελει live εμφανισεις ή δεν εχει προσδοκιες να ακουει οσο το δυνατον καλυτερο ηχο στο πιανο.Ξεχωρα απο καποια καθαρα stage pianos που του προτεινα(στα οποια θα προστεθουν κ αυτα που προτεινατε εσεις),του προτεινα και το motif 8(το οποιο το βλεπω κατι φορες σε αγγελιες),με την προοπτικη να θελει μπει στο τρυπακι ασχοληθει με synths ηχους ή στην μουσικη παραγωγή,δεδομενου πως η ποιοτητα του κλαβιε κ των ηχων piano θα τον ικανοποιησουν.Να το κοιταξει περεταιρω ή εχετε καποια γνωμη που ειναι αντιθετη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motif Series rules. 8)

Υπαρχει στις αγγελιες ενα Motif 8 στα 700 ευρω, και ενα στα 1200. Η πρωτη τιμη ειναι για γελια, η δευτερη πολυ καλη. Αν αποφασισει να αγορασει ενα Motif 8 παντως να το παιξει πρωτα και να το τσεκαρει γενικα, το οργανο ειναι στην χειροτερη περιπτωση 11ετιας παλιο και στην καλυτερη 9ετιας.

Κατα τα αλλα, τα Motif εχουν φανταστικο ηχο και δυνατοτητες, και αν η κατασταση του ειναι Οκ και το αγορασει δεν θα το μετανιωσει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να το κοιταξει περεταιρω ή εχετε καποια γνωμη που ειναι αντιθετη;

Φυσικά και να το κοιτάξει, δεν υπάρχει αντίθετη γνώμη για κανένα.

Μπορεί κάτι να του κάνει κλικ και να του αρέσει, ποτέ δεν ξέρεις. Σημασία έχει να το δοκιμάσει (παίξει και ακούσει) ο ίδιος ώστε να αποφασίσει εάν του κάνει. Επίσης να προσέξει μην τυχόν και είναι πειραγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενα τσεκ θα γινει. Εχω ερθει κ σε μια πρωτη επαφη με τον πωλητη με το 700αρι.Κ γω αυτο σκεφτομαι οτι θα ειναι ευχαριστημενος απο ηχο,τωρα αν ειναι ταλαιπωρημενο θα δειξει στο τσεκαρισμα.Μπορει τελικα να θελει να μεινει κ αποκλειστικα σε ηλεκτρικο πιανο.

Το οτι ειναι πειραγμενο τι μπορει να σημαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι της άποψης, όταν θες να μοιρασεις πίτσες, να αγοράζεις μηχανάκι. Το βυτιοφορο ειναι για να μοιραζεις πετρελαιο.

 

Αν θελει πιανο, να παρει πιάνο. Αν δεν ξερει τι θελει, ας περιμένει μεχρι να αποφασίσει.

 

Το να δωσει 700 ευρώ για ενα Μοτιφ 10ετίας, ενώ θέλει να μελετάει πιάνο, το βρίσκω ανόητο.

Αλήθεια, απο που θα το ακουει το Μοτιφ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το οτι ειναι πειραγμενο τι μπορει να σημαινει;

Πειραγμένο = Σκαλισμένο

Εσύ τι καταλαβαίνεις με την λέξη πειραγμένο;

 

Εγω είμαι της άποψης, όταν θες να μοιρασεις πίτσες, να αγοράζεις μηχανάκι. Το βυτιοφορο ειναι για να μοιραζεις πετρελαιο.

 

Αν θελει πιανο, να παρει πιάνο. Αν δεν ξερει τι θελει, ας περιμένει μεχρι να αποφασίσει.

 

Το να δωσει 700 ευρώ για ενα Μοτιφ 10ετίας, ενώ θέλει να μελετάει πιάνο, το βρίσκω ανόητο.

Αλήθεια, απο που θα το ακουει το Μοτιφ?

+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος εχει πτυχιο στο πιανο κ θελει κατι σε ηλεκτρικο ετσι ωστε να παιζει σε ωρες κοινης ησυχιας,να περναει η ωρα χωρις να ενοχλει γενικοτερα,αλλα δεν γνωριζει καθολου απο το τι παιζει. Δεν θελει live εμφανισεις ή δεν εχει προσδοκιες να ακουει οσο το δυνατον καλυτερο ηχο στο πιανο

Οποτε, απ'το να παρει ενα stage piano ας παρει ενα Motif 8. Με 700 ευρω θα παρει ενα πολυ καλο synth σε συνδυασμο με το 88ρι πληκτρολογιο. Δεν βλεπω γιατι ειναι προτιμοτερο ενα stage piano απο ενα Motif 8 στην περιπτωση που συζηταμε.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε, απ'το να παρει ενα stage piano ας παρει ενα Motif 8. Με 700 ευρω θα παρει ενα πολυ καλο synth σε συνδυασμο με το 88ρι πληκτρολογιο. Δεν βλεπω γιατι ειναι προτιμοτερο ενα stage piano απο ενα Motif 8 στην περιπτωση που συζηταμε.

 

Απ'το να παρει δηλαδή ένα καινουριο πιανο για να παιζει πιανο, καλυτερα να παρει ενα all around sampler 10ετιας, μεταχειρισμένο.

 

Ομολογώ πως δεν καταλαβαινω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο παρεξηγήσατε το παιδι βρε παλουκαρια...ηλεκτρικο πιανο μου ζητησε και του προτεινα καποια κ προκειται να του προτεινω κ αυτα που αναρτησατε στο θεμα.Απλα μεσα σε αυτα του προτεινα κ κατι το οποιο ξεφευγει απο τα πλαισια του ηλ.πιανο μηπως και ψηθει με synth ηχους,αφου το κατεχει.Δεν ειναι αναγκη να ειναι motif,μπορει να ειναι κ κατι synth ας πουμε της yamaha πχ (sy__ ??).Γι αυτο το λογο ρωτησα κ την αποψη σας μην του προτεινω κατι που δεν προκειται να τον ικανοποιησει ως προς το κλαβιε κ τον ηχο πιανο(δεν θελει την υπερτατη ποιοτητα ,την εχει σε αληθινο πιανο).Τωρα το οτι το motif ειναι 10ετιας δεν νομιζω να σκεφτηκατε πως δεν το ελαβα υποψιν ,ελαβα επισης υποψιν πως ορανα οπως το motif που τους φερεσαι με σεβασμο και οχι ετσι ww.youtube.com/watch?v=TTrbIvKdKo0 μενουν με το περασμα πολλων χρονων.

 

Με το "πειραγμα" καταλαβα ζαντολαστιχα κ εξατμισεις.. :P, αλλα καπου πηγε το μυαλο μου κ σε αλλαγη καποιου πληκτρου ας πουμε που ισως να ειναι ενδειξη κακομεταχειρισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου