Προς το περιεχόμενο

Matamp 1224 Mk-X Varipower WITH PHOTOS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει....το ξανασκέφτηκα...:roll: 6L6/KT88...μ'επεισες.... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Κάτι για τις ΚΤ88... επειδή ακριβώς η χρήση τους δεν ήταν εξαρχής σώνει και καλά για ενισχυτές, διαφέρουν πάρα πολύ μεταξύ τους.

 

Έχω μια του Σουηδικού Στρατού 8O 8O από το 60 ή κάτι τέτοιο... δεν είχε χρησιμοποιηθεί ποτέ! Καταρχάς η μαμημένη είναι σαν λαμπατέρ... δεν χωράει στον Univalve με το καπάκι τοποθετημένο 8O 8O 8O . Κατά δεύτερον έχει απίστευτο headroom... υποτίθεται ότι οι ΚΤ88 πάνε κάπου στα 17βατ, γι'αυτή δεν είμαι και τόσο σίγουρος... Προσπαθώ να αποφύγω να με διώξουν από τη γειτονιά αυτό τον καιρό... :roll: :roll:

 

Αν και συνήθως χρησιμοποιούνται σε ΑΒ τάξης ενισχυτές, σε single ended είναι εξίσου (αν όχι περισσότερο) συναρπαστικές. Για καθαρό headroom μιλάμε πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια του Σουηδικού Στρατού 8O 8O από το 60 ή κάτι τέτοιο... δεν είχε χρησιμοποιηθεί ποτέ! Καταρχάς η μαμημένη είναι σαν λαμπατέρ... δεν χωράει στον Univalve με το καπάκι τοποθετημένο 8O 8O 8O .

 

 

 

60.gifomgblinky3sm.gif209043.gif

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου