Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ακουστικών studio 100-150€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με την αγορά ακουστικών με τιμη γύρω στα 100 - 150€. Έχω ακούσει για τα stanton DJ PRO 2000. Η ποιότητα ήχου τους πως είναι; Κάνουν για studio είναι είναι για DJ χρήση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εφοσον ψαχνεις για ακουστικο studio και διαθετης 150 ευρο κοιτα για Beyerdynamic.

 

http://www.thomann.de/gr/beyerdynamic_dt770pro.htm

 

http://www.thomann.de/gr/beyerdynamic_dt990pro.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον φιλο απο πανω .. Ειμαι ηχοληπτης και μαλλον εχω φορεσει σχεδον ολα τα ακουστικα studio που παιζουν . Τα καλυτερα για μενα ειναι τα beyer 770 (τα 990 δεν τα χω ακουσει ποτε) ... Επισης καλο ακουστικο ειναι το 271 mk2 της AKG . Τωρα χρησιμοποιω αυτο ... θεωρω παντως τα beyer καλυτερα ...

Ειναι κ λιγο θεμα γουστου !

Κανενα απο τα 2 δεν κανει για χρηση dj . Λογω γκαζιου .... Υπαρχουν ακουστικα για dj αν θες που ειναι τιμια και ξεκινανε απο 50 ευρω ... Καλυτερα 2 ζευγαρια παρα ενα ...

Προσωπικη αποψη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και από εμένα,είμαι ηχολήπτης και dj,έχω τα stanton dj pro 2000,τα sennheiser hd 25 ii και τα akg K181 dj...

τα stanton,λυπάμαι που το λέω...αλλά είναι αυστηρώς ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για studio...βασικά ίσως να ναι ακατάλληλα και για dj-ing... :P :P

είναι  value for money ακουστικό,με σχετικά μέτριο ήχο,αρκετά mids και με ελάχιστο isolation,παρ'ότι είναι υποτίθεται "κλειστού" τύπου.Όπως πολύ ωραία σου προανέφεραν,πήγαινε για beyerdynamic dt 770 (κλασσικό studio ακουστικό) ή για akg

studio ακουστικό και πάλι...έχουν πολύ πιο flat απόκριση,ειδικά σε σχέση με τα stanton...

σίγουρα είναι καλύτερο να χεις 2 ζευγάρια παρά ένα..όπως προανέφερε και ο φίλος...

από προσωπική εμπειρία προσπάθησα να χρησιμοποιήσω τα hd 25 για all around...και κάπου δεν έβγαινε στην πορεία...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου