Προς το περιεχόμενο

Any Blue Öyster Cult fans out there?


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εμένα με μάγευε πάντα αυτή η haunting μουσική τους (ακόμη και r'n'r να έπαιζαν ακουγόταν "κάπως" όπως π.χ. "O.D.'d On Life Itself") σε συνδυασμό με τους στίχους τους φυσικά + το γεγονός ότι ήταν Αμερικάνοι και δεν μου ερχόταν ακριβώς φυσιολογικός ο όλος συνδυασμός...

 

Α ναι και τα φανταστικά τους εξώφυλλα...

 

Ακόμα θυμάμαι όταν είχα πάει στο "Heavy Metal" για το "Veteran of the Psychic Wars" (και τη σκηνή της επίθεσης με το "Mob Rules") και την απογοήτευσή μου για τον μη-υπάρχοντα ήχο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο ντραμερ μας στο πρωτο μου γκρουπ, ηταν τρελαμενος μαζι τους.

 

Ετσι τους εμαθα και σιγα σιγα τους αγαπησα. ;D

 

Τεραστιο συγκροτημα με πολυ ομορφα τραγουδια.

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγαπημένο μου από το 1 απ' τα 2 LP's τους που γουστάρω πιο πολύ. (Το άλλο είναι το Secret Treaties) ;), εννοείται όμως ότι κάθε σοβαρή διασκοθήκη πρέπει να τα ' χει όλα, τουλάχιστον μέχρι το Fire για να μην πω παρά πέρα. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως λατρεύουμε BOC! Πέρα από τα κλασικά, το Last Days of May ειναι μέσα στα πιο πολυαγαπημένα και πολυακουσμένα μου τραγούδια οφ ολ τάιμ. Αυτό το κομμάτι απλα δεν υπάρχει σε κανένα επίπεδο. ΤΟ Perfect Water επίσης υπαρλετρεμένο.

 

Έχουν και άλλη μια πρωτιά για μένα, το Godzilla είναι από τα πιο εκνευριστικά κομμάτια που έχω ακούσει στη ζωή μου (με το -μακράν- πρωτο να είναι το if not for you από Olivia newton john)

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου