Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή Marshall από 220 Volt σε 110 Volt. Γίνεται;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην περιμένεις να βρεις διακόπτη, θέλεις κολλητήρι για την μετατροπή, μην ξεχάσεις να αλλάξεις και την ασφάλεια δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω στειλει 2 email στη Marshall αλλά...

 

Άσε τα mails και πιάσε το τηλέφωνο.Στην Marshall μπορεί να έρχονται 1000 mails/μέρα,οπότε είναι πρακτικά αδύνατον να σου απαντήσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα.Ζήτα τον Michael,αν μπορεί να μιλήσει,ο οποίος δεν παίζεται.Του έστειλα μέχρι και Τρίγωνα Πανοράματος μια φορά και παραμιλούσε για μέρες...Marshall αυτοί,τρίγωνα/κάλαντα εμείς... ;D

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Αρχίζω να βγάζω άκρη. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Άρα ανοίγω, κοιτάω, έχω κι ένα κολητήρι ετοιμοπόλεμο και μια ασφάλεια, και αμα δε βγαλω άκρη, παίρνω τηλ και στέλνω κι ένα ταψί μπακλαβά στον Michael.  8)

 

Problem solved!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τον ενισχυτή σου όπως είναι και πήγαινε USA. Εκεί θα βρείς ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΕΙΡΑ τροφοδοτικά για τον ενισχυτή σου. Κατ'εμε, μην τον πειράξεις τώρα.(πως θα δοκιμάσεις ότι δουλεύει στα 110? Πάλι μ/τ δεν χρειάζεσαι η έχω καταλάβει κάτι λάθος εγώ???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σωστα εχεις καταλαβει. Απλα επειδή την προηγουμενη φορά που είχα πάει, έκατσα τρία χρόνια, και δε γύρισα πισω στην Ελλάδα με άδεια χέρια....   :)  έχω μετασχηματιστές απο 220 σε 110 για να παιζουν εδω τα αμερικανικα.

Το αναποδο δεν έχω. 110 σε 220 για να παιζουν εκει τα ευρωπαϊκά. Οπότε μπορώ να κάνω τη μετατροπή απο εδώ που είναι πολύ ευκολότερο γιατι και κολητηρια έχω και το χρονο και το χώρο, και να το δοκιμάσω με εναν 220 σε 110 μ/τ που έχω και αν παιξει να παω εκεί έτοιμος και άνετος.

Δυστυχώς όταν μεταναστεύεις παίρνεις μαζί σου λίγα πράγματα και πας εκεί με τα απολύτως απαραίτητα. Δεν μπορείς να πάρεις ότι έχεις εδω χτίσει επί χρόνια ούτε καν όλες τις κιθαρες σου και όλο το gear που αγαπάς, (πόσο μάλλον κολητήρια, εργαλεία κτλ) οπότε και αναγκαστικά κάνεις επιλογές τι θα παρεις τι θα αφήσεις πίσω και τι θα σκοτώσεις στις αγγελίες. Ειδικά τώρα που δε νομίζω να κάτσω 3 χρόνια, αλλά 33...

Αλλά τι να κάνουμε... αφού σε εμάς έλαχε θα κάνουμε ότι μπορούμε.  Τες πα πάει αλλού η κουβέντα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά τώρα που δε νομίζω να κάτσω 3 χρόνια, αλλά 33...

Αλλά τι να κάνουμε... αφού σε εμάς έλαχε θα κάνουμε ότι μπορούμε

 

But someone's got to do it...  ;D

 

Μεγάλη πίκρα να ξενιτευτείς στο... LA...Ειδικά τώρα που ζεις εδώ στο...Μονακό...Κουράγιο παλικάρι...  ;D  ;D

 

Να σε ρωτήσω:Πας για σπουδές ή είσαι ήδη επαγγελματίας και αποφάσισες να πας και να κυνηγήσεις το όνειρό σου;

 

 

Με τον καινούργιο χρόνο καλώς ή κακώς θα μετοικήσω στο Los Angeles...

 

:)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν είναι θέμα πόλης ή χώρας. Αυτό που σου λείπει δεν είναι το εδώ.."Μονακό"..

Είναι οι φιλοι σου, η οικογένειά σου, ο σκύλος σου, οι συμπαίκτες που εχεις παίξει, τσακωθεί, περιοδεύσει, σκοτωθεί, ονειρευτεί μαζί τους. Το σπίτι που με τα χέρια σου έφτιαξες, το home studi-άκη που ηχογράφησες τις χιλιάδες ιδέες σου με τις άπειρες πατέντες που σκαρφιστηκες για να μειώσεις το κόστος αγοράς του, κτλ κτλ κτλ κτλ....

 

Αυτά αρχηγέ μου καλώς ή κακώς ΔΕΝ τα παίρνεις ούτε στο LA ούτε στη N.Y. ούτε στον παράδεισο τον ίδιο...

 

Εν ολίγοις αυτό που ΔΕΝ παίρνεις μαζί σου είναι τη μέχρι τώρα ζωή σου που στη δικιά μου περίπτωση την αγαπώ πολύ και δεν θα άλλαζα ούτε μια μέρα της.

 

Είμαι επαγγελματίας, και το όνειρο που λες το κυνηγησα και εν μέρη το πετυχα σε πολυ μεγαλο βαθμό την τριετία 2001-2004.

Όμως τελικά αυτό που είδα ήταν ότι δεν εχει και τόσο μεγάλη σημασία τελικά.

Αλλιώς ειναι να το φανταζεσαι και να το κυνηγάς, και ΕΝΤΕΛΩΣ αλλιώς να πεις οτι ΟΚ το πετυχα,  ΑΛΛΑ... τρώω hamburger μόνος μου χαζεύοντας βαρετό baseball σε ένα ξενοδοχείο, αντί να λέω μαλακίες με τους κολλητους μου βλέποντας μπαλίτσα και τρώγοντας σουβλάκια σπίτι μου...

Anyway, είμαι στα 40-κάτ μου. Τoo old to rock n roll and too young to die που έλεγε και ένας τεράστιος κάποτε..

Αλλα the show must go on. Και θα go on ειτε μου αρέσει είτε όχι. Δε βαριέσαι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστά όλα αυτά που λες,αλλά ποιός σου είπε ότι μπορούμε να τα έχουμε "όλα";Σχεδόν πάντα υπάρχει κάποιο τίμημα...Δυστυχώς.

 

Η αφορμή που έκανα τα παραπάνω σχόλια ήταν ότι απλά χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που όταν μου δόθηκε η ευκαιρία να πάω και να μείνω μόνιμα στην Αμερική,για πολλούς και διάφορους λόγους δεν το έκανα.  ::) Τώρα απλά πάω εκεί και βλέπω γνωστούς και συγγενείς και ξαναγυρίζω στο...Μονακό... ;D

 

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, πρώτη μου συμμετοχή στο noiz

 

Οχι σωστα εχεις καταλαβει. Απλα επειδή την προηγουμενη φορά που είχα πάει, έκατσα τρία χρόνια, και δε γύρισα πισω στην Ελλάδα με άδεια χέρια....   :)  έχω μετασχηματιστές απο 220 σε 110 για να παιζουν εδω τα αμερικανικα.

Το αναποδο δεν έχω. 110 σε 220 για να παιζουν εκει τα ευρωπαϊκά.

 

Γιατί, ο ίδιος μετασχηματιστής αν συνδεθεί 'ανάποδα' δεν κάνει την δουλειά; Απλά θα τον πάρεις μαζί σου. Η δε διαφορά 50 με 60 Hz δεν νομίζω να είναι πρόβλημα...

Trust me! I know what I'm doing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες Mardley!  :)

 

Δεν έχεις και άδικο, κανονικά κάνει απλά το θέμα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι συνήθως τα βύσματα. Ο συνηθισμένος 220/110 έχει από την μία μεριά καλώδιο με φις για τα 220 και από την άλλη θηλυκό 110 οπότε για να τον χρησιμοποιήσεις ανάποδα θα είναι ένα πρόβλημα. Μερικοί βέβαια έχουν επιλογή στο πρωτεύον για 220 ή 110 και επιλογή στο δευτερεύον για 110 ή 220, οπότε μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις όπως θες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου