Προς το περιεχόμενο

περι guitar fetish


ibanezas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα τελικά mail στο Jay και μου απάντησε αυθημερόν.

Μου είπε να μην περιμένω και πολλά από τα prewired pickguards. Kαλοί οι μαγνήτες - λέει - αλλά just OEM quality- NOT an upgrade.

To get REALLY great tone you'll need to either have

us handwire a guard using the great GFS alnico pickup

sets- or buy the parts and wire one up yourself.

 

Τα preamps κάνουν όσα λένε?

Yes the circuit is very cool- and almost everyone

who has purchased one has been thrilled.

Δεν μου απάντησε αν κάνει την έγκατάσταση του preamp στο pickguard

και αν απαιτούνται τροποποιήσεις στην κιθάρα.

 

Και οι Xaviere 10ρες το Νοέμβρη

 

Γρήγορη και τίμια απάντηση (αν και ελλιπης) .

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σκάλιζα χτες την γέφυρα που έχω πάρει

 

http://store.guitarfetish.com/vistabbrwisc.html

 

και βρήκα λίγο δύστροπα στα βιδάκια των saddles (ρύθμιζα τις θέσεις τους ώστε λίγο-πολύ να ταιριάζει το intonation μετά την επικείμενη αλλαγή).

 

Το σενάριο που είχα στο μυαλό μου, δηλαδή να βάλω τη γέφυρα με τα βιδάκια να προς το stopbar και όχι προς τους μαγνήτες, δεν παίζει, καθώς το πάχος των αυλακιών δεν είναι ίδιο. Επίσης στάθηκε αδύνατο να βγάλω τα saddles και να τους αλλάξω θέση.

 

Με λίγα λόγια, δεν είναι και stewmac, αλλά δεν δείχνει να πάσχει σοβαρά κάπου. Περισσότερα μετά την επέμβαση... :wink:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βολτες κανει αυτο το thread??εγω ανυπομονω να ακουσω τον κραντσι παφ!αν και δε νομιζω να λεει τιποτα στην κιθαρα που τον βαζω αλλα αργοτερα θα μπει και στην Ibanez rg 550!οι χορδες παντως δε με τρελαναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα παραγγελία 6 μαγνήτες απο το crearence section έτσι για να ενεργοποιήσω μία κιθάρα που κάθετε !!!! Για να δούμε πότε θα τους πάρω !!!!! Έστειλα και εμαιλ και του είπα αν μπορεί να δηλώσει αξία κάτω των 50 ευρώ μιάς και η παραγγελία+το Air Letter Lost ή Post ήταν 50,40 ευρώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα παραγγελία 6 μαγνήτες απο το crearence section έτσι για να ενεργοποιήσω μία κιθάρα που κάθετε !!!! Για να δούμε πότε θα τους πάρω !!!!! Έστειλα και εμαιλ και του είπα αν μπορεί να δηλώσει αξία κάτω των 50 ευρώ μιάς και η παραγγελία+το Air Letter Lost ή Post ήταν 50' date='40 ευρώ .[/quote']

 

To τελωνείο είναι από 100 ευρώ και πάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα έρχεται ο άσχετος με την ερώτηση...

 

Ένας φίλος έχει μια Harley Benton σε στυλ Flying V, του αρέσουν οι V αλλά δεν είχε λεφτά για Gibson. Απ' όσο ξέρω είναι αρκετά ευχαριστημένος για τα λεφτά που έδωσε (130 ευρώ) αλλά δεν την παλεύει με τον bridge μαγνήτη, ο neck έχει μια γλύκα που ταιριάζει στα καθαρά όπως μου έχει εξηγήσει.

 

Είναι σε φάση αλλαγής μαγνήτη λοιπόν. Πως είναι σαν σκέψη η αγορά ενός humbucker από τον Jay; Του το πρότεινα με το σκεπτικό ότι θα είναι μια κίνηση που μόνο ευεργετικά θα λειτουργήσει για τον ήχο του (δεν παίζει να ακούγεται σαν τον stock) και θα του βγει αρκετά φτηνά. Τι λέτε;

 

Αν μπορείτε να μου υποδείξετε και κάποιο μοντέλο εσείς που ξέρετε φανταστικοί κιθαρίστες (γλύφτης...) θα με υποχρεώνατε! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επειδη συνεχως εκφραζονται αποριες για το υψος των δασμων & φορων εισαγωγης μουσικων οργανων εκτος ΕΟΚ & επειδη η παραφιλολογια ειναι μεγαλη γυρω απο το θεμα

 

εδω

 

http://www.gsis.gr/teloneia/xrisimes_plirofories_teloneia/plirofories.html

 

θα βρειτε ΟΛΕΣ τις πληροφοριες & την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...

 

Για να μην πολυκουραζεστε σας λεω οτι ΤΥΠΙΚΑ οτιδηποτε εχει ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΑΞΙΑ μεγαλυτερη απο 50 ΕΥΡΩ δασμολογειται & φορολογειται...

 

Οπότε το πάιρνω πίσω αυτό που έγραψα για πρωτάρης :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου