Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Squier Classic Vibe Strat 50's


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχήν πολυ ωραίο το 1ο βίντεο που ανέβασε ο φίλος μας...πολύ χεράς, μπράβο!

Δευτερον....θα πω τη λαλακια μου και αφήστε τη να πέσει κάτω....δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να πάρεις μια στρατ με μονους και να της βάλεις 2πλους. Αν θες αυτον τον συνδιασμό υπάρχουν έτοιμες κιθάρες στα ίδια λεφτά της ίδια εταιρίας. Για μένα που 80% παίζω με 2πλούς και κυρίως χέβυ καταστάσεις, έχω μια τελε squier 50's cv και θα παω και για την αντίστοιχη στρατ που συζητάμε εδώ γιατί οι 2 αυτές κιθάρες έχουν φοβερο ήχο ΜΟΝΟΠΗΝΙΟΥ για τα λεφτα τους. Αν ήθελα μια φτηνη με διπλούς για backup της gibson μου θα έπαιρνα μια επιφον. Αν ήθελα συνδιασμό ssh θα πήγαινα για αυτη:

http://www.thomann.de/gr/fender_modern_player_stratocaster_ow.htm

και δεν θα είχα και θέμα με το λόγκο...

Για μενα η κιθαρα που συζητάμε ειναι όπως ξαναείπα έτοιμη και την παίρνεις και τη χρησιμοποιείς όπως είναι...σου εύχομαι ότι και να πάρεις να το ευχαριστηθείς! ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι σιγουρο οτι θελει σκαψιμο???

Εχω την εντυπωση πως εχει ενιαιο βαθυ routing αι οχι για καθε μαγνητη ξεχωριστα...

Έχεις απόλυτο δίκιο.Δεν χρειάζεται σκάψιμο ;)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι που είναι γιορτές να ικανοποιήσω την καταναλωτική μου αρρώστια,

 

Γενικά strat δεν είχα ποτέ και λέω να πάρω αυτή

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_strat_50s_2.htm

 

και να βάλω ενα πιο hot μαγνήτη Dimarzio στο bridge.

 

Είμαι ανάμεσα στον chopper και στον Tone zone S.

 

Καταρχήν αξίζει μια τέτοια αγορά και μια τέτοια αναβάθμιση?

 

Η τσάμπα τα λεφτά?

 

Η κιθαρα ειναι οντως πολυ καλη για το χαρακτηριστικό strat ηχο αλλα μαλλον εσυ την θες για κατι αλλο απο οτι φαινεται αφου σκεφτεσαι humbucker στην γεφυρα.Μια και εχω τον chopper στην θεση που τον θες να σου πω οτι ειναι απλα εξαιρετικός μαγνήτης και στην squier deluxe που τον εχω βαλει ζωγραφιζει, αλλα ο ηχος ειναι μοντερνος και οχι ο strat ηχος που ισως θελει καποιος.

 

Για μενα αξιζει και η αγορα 100% αλλα η αναβαθμιση εξαρταται απο το αν τη θες να λειτουργει σαν strat  η σαν superstrat.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση προς τον Βασίλη που ανέβασε τα βίντεο αλλά και σε οποιον αλλο γνωρίζει. Επειδή αυτο το χρυσό pickguard με χαλάει λίγο... Ειναι ευκολο να το αλλαξει κανεις?

Αυτο το καφέ που έχεις είναι πολύ ομορφο. Απλα ξεβιδώνεις τις βίδες και το αλλαζεις? Επηρρεάζει καθολου τους μαγνήτες??

 

Σορι αν ειναι χαζη η ερωτηση!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επηρρεάζει καθολου τους μαγνήτες??

 

ναι η κιθαρα θα παρει πριμα και θα κανει και λιγο περισσοτερο θορυβο,τιποτα το τρομερο , (η stock Squier CV strat εχει μεταλικο  anodized pickguard που βοηθαει στο shielding αλλα κοβει λιγα πριμα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου