Προς το περιεχόμενο

Νirvana - Breed (cover by Emmono Grizo)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο ρε παιδια. Εχω συνηθισει να ακουω Νιρβανα, απο λυκειακες μπαντες, που (με καθε σεβασμο στην προσπαθεια τους), τα σκοτωνουν.

 

Αυτό που ακουσα ήταν ενα απο τα πιο αξιολογα covers που εχω ακουσει ΓΕΝΙΚΑ. Το delay στη φωνη τέλειο.

 

Να το παιζετε οπωσδήποτε live ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο απ 'όλες τις απόψεις το βρίσκω. Μπράβο.

 

+1

 

Αυτό που ακουσα ήταν ενα απο τα πιο αξιολογα covers που εχω ακουσει ΓΕΝΙΚΑ.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο! εγω θα χωροπηδαγα ασταματητα αν το ακουγα live!

+1000 για youtube cover αλλα φτιαχνωντας λιγο τις σταθμες...δλδ ποιο δυνατα φωνη-μπασο και λιγοτερο dist στην κιθαρα(κατι σε ποιο bleep overdrive ισως?)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω Ρ Α Ι Ο Ι !!!

 

Αν ήθελα να ψειρίσω την μαϊμού και να πω ως συνηθίζω καμιά σαχλαμάρα, θα peakαρα λίγo τα μπάσα για να βγάλω κι αλλη (; ) πόρωση. Λίγο κάτω ήτο ή φωνή αλλά εχέσθην πατοκόρφως καθότι το σύνολο έβγαλε αυτό που θα θελα να βγάλει.

 

More bass?? :D H φωνή είναι λίγο κάτω αλλά ήθελα να την ανταγωνίζονται το ταμπούρο και η κιθάρα για να πάρει (?) το κομμάτι περισσότερο excitement. Thanks Audiokostas!

 

Πολύ ωραίο.

Μάλιστα,είναι και περισσότερο "αγριεμένο" απο το original και μου αρέσει αυτό.

Μια ένσταση έχω για το snare που μου ακούγεται πολύ μπάσο.

 

Γιατί δε φτιάχνετε ένα cover για το youtube;Θα φτάσει αρκετές χιλιάδες views.  ;)

 

To youtube θα γίνει μάλλον αφού σας άρεσε γενικώς το κομμάτι! Το snare είναι όντως πιο μπασαριστό, όπως, αν παρατήρησες, και το μπάσο με την μπότα είναι πιο πλαδαρά από το original, αυτά σε μια προσπάθεια φόρου τιμής στην ατμόσφαιρα του ..Bleach, αν και το κομμάτι είναι στο Nevermind φυσικά.  ::) ;D ;D

Χαίρομαι που σου άρεσε!

 

Άψογο απ 'όλες τις απόψεις το βρίσκω. Μπράβο.

μπραβο παιδια! καταπληκτικο!

Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες.

Σκοτω!

Πολύ καλό, μπράβο

 

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά!! Γουστάρω που σας άρεσε!! ;)

 

Μπράβο παιδιά, πολύ ωραία η διασκευή!  :)

Το παίξιμο ήταν πολύ δυναμικό και το κομμάτι έβγαζε φοβερή ενέργεια.

 

Thanks geodimitri! Aυτά τα στοιχεία που αναφέρεις (δυνανικότητα και ενέργεια) ήταν κύριος σκοπός επίτευξης, οπότε χαίρομαι που τα περάσαμε κάπως!

 

Μπραβο ρε παιδια. Εχω συνηθισει να ακουω Νιρβανα, απο λυκειακες μπαντες, που (με καθε σεβασμο στην προσπαθεια τους), τα σκοτωνουν.

 

Αυτό που ακουσα ήταν ενα απο τα πιο αξιολογα covers που εχω ακουσει ΓΕΝΙΚΑ. Το delay στη φωνη τέλειο.

 

Να το παιζετε οπωσδήποτε live ;)

 

Πάντα έχω τρελό άγχος με το να μην σκοτώνουμε τις διασκευές και να επιτυγχάνουμε την original ατμόσφαιρα των κομματιών, οπότε με καθησυχάζεις λίγο. Το delay είναι, φυσικά, original touch του Andy Wallace στο κανονικό, όπου και στέλνει εναλλάξ τα delays αριστερά-δεξιά, ενώ εγώ το ..περιόρισα μόνο στο left. ;D

Mάλλον θα το βάλουμε σε playlist τελικώς! :)

 

Μπράβο παιδιά πολύ ωραίο και πολύ "Nirvana" όπως θα έπρεπε να είναι,και πάλι μπράβο!

+1

 

+1

Απλά Γαμάτοι haryy, μπράβο σας!

 

Thank you guys!!!!!! Mεγάλη μας τιμή!!!!!!

 

πολυ καλο! εγω θα χωροπηδαγα ασταματητα αν το ακουγα live!

+1000 για youtube cover αλλα φτιαχνωντας λιγο τις σταθμες...δλδ ποιο δυνατα φωνη-μπασο και λιγοτερο dist στην κιθαρα(κατι σε ποιο bleep overdrive ισως?)

 

Εσύ θα με πας για full remix με αυτό που λες ;D ;D ;D ;D ;D. Βάλε λίγο στο σκεπτικό σου αυτό που ανέφερα και για το Bleach μήπως και γλιτώσω το 2ωρο! ;D ;D ;D

Η φωνή ήταν δυνατότερη σε ένα πρώτο mix αλλά μου έκλεβε ενέργεια και έφευγε από την ατμόσφαιρα του original, οπότε... :-[ :) "Κανονικά" έπρεπε να είναι πιο πάνω, όντως

Ευχαριστώ για το feedback!

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο.  :)

Όπως είπε και κάποιος φίλος πάνω ο τραγουδιστής δεν ήταν ένας βαρετός μίμος αλλά έβαλε και την δικιά του βρώμα και προφορά!

 

Το μπάσο το'θελα να σκάβει περισσότερο.Με μίσος  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο.  :)

Όπως είπε και κάποιος φίλος πάνω ο τραγουδιστής δεν ήταν ένας βαρετός μίμος αλλά έβαλε και την δικιά του βρώμα και προφορά!

 

Το μπάσο το'θελα να σκάβει περισσότερο.Με μίσος  ;D

 

Όντως ο Cobain μου φαίνεται πολύ δύσκολος και είναι ανακουφιστικό που βρίσκετε την ερμηνεία σωστή.

 

Όσο για το μπάσο, την επόμενη φορά θα σκεφτώ την Τρόικα, οπότε θα βγει πιο σωστό! puh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου