Προς το περιεχόμενο

Boss GT-10 με Marshall JVM 205H


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ειναι ακατορθωτο να συνδεσω τα 2 μηχανηματα ωστε να εχω το μεγιστο ηχητικο αποτελεσμα :'(...εχω προσπαθησει ολες τις μεθοδους του ιντερνετ (με 4 καλωδια κλπ κλπ ) και δεν γινεται...ο μοναδικος τροπος που βγαζει ηχο ειναι να βαλω τον ενισχυτη στο fx loop και να παιζω αποκλειστικα κ μονο με την πεταλιερα...εε ειναι κριμα δεν νομιζετε...?

EYXAΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αντι για καμπινα 2 hand made custom ηχει απο chris papadopoulos...

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να παιξω με τους ηχους του ενισχυτη οταν του συνδεω την πεταλιερα...θελω να χρησιμοποιησω την πεταλιερα για τα πεταλια κ τα εφε που εχει και να εχω τον ηχο του ενισχυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'ότι βλέπω, υπάρχει γενικώς ένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη στο 4 Cable Method....

δες εδώ δυο συζητήσεις που ίσως σε βοηθήσουν μέχρι να μπει κάποιος που έχει ασχοληθεί εκτενέστερα με τη συγκεκριμένη...

 

http://www.thestompbox.net/forum/showthread.php?8018-4CM-on-GT-10-doesn-t-sound-good

http://www.bossgtcentral.com/showthread.php?23230-Boss-GT-10-4CM-and-tone-affection-problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι θα το εχεις συμβουλευτει,αλλα καλου κακου ειπα να το ποσταρω..

Παντως προκειται για σπουδαια μηχανηματα,ευχομαι να την βρεις την ακρη σου!

Καλη πρωτοχρονια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως χρησιμοποιεις το preamp του ενισχυτη και το amp modeling της πεταλιερας ταυτοχρονα?

 

 

δεν ξερω ακριβως...χρησιμοποιω κανονικα τον ενισχυτη κ την πεταλιερα...

δεν αλλαζω καποια ρυθμιση...απλα για να βγει οποιοσδηποτε ηχος πρεπει να εχω τον ενισχυτη στο fx loop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχω τον ενισχυτη στο fx loop...

τι εννοείς με αυτό?

η πεταλιέρα συνδέεται στο return του loop του ενισχυτή....

δεν ξερω ακριβως...χρησιμοποιω κανονικα τον ενισχυτη κ την πεταλιερα...

το κανονικά είναι υποκειμενικό ;)

διάβασε το manual και απενεργοποίησε εξομοιώσεις ενισχυτών και καμπινών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην για να παρεις ζεστο ηχο η επιλογη line/phones στο output της gt-10 ειναι μονοδρομος. Μονο ετσι ενεργοποιηται το cab sim των cosm amps. Αν κανεις σωστα τις συνδεσεις του 4cm πρεπει να αφιερωσεις λιγο χρονο στο να ισοροπισεις τις σταθμες εισοδου-εξοδου. Τελος πρεπει να παιξεις με το effect chain ωστε να καθορισεις τι στελνει που....αυτα ειναι πολυ γενικες οδηγιες αλλα προσπαθησε το λιγο....νομιζω ορι θα βγαλεις ακρη....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου