Προς το περιεχόμενο

Modification σε Yamaha Pacifica 112V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Bαλε επανω αυτους που διαλεξες και αν δεις οτι καποιος δε σου κανει τον πουλας και παιρνεις αλλον...αγορασε και πουλα στα μεταχειρισμενα για να εχεις οσο το δυνατον μικροτερη χασουρα. Ακου πως θα συνεργαστουν μεταξυ τους οι μαγνητες και (αν και μου τη σπαει που το λεω) παιζουν ρολο τα κσυλα μανικιου και σωματος

Το μανίκι θα είναι όλο maple και το σώμα είναι alder.Μίλησα και με έναν μάστορα ηλ.κιθάρων και μου είπε ότι ταιριάζει το συγκεκριμένο set μαγνητών...

Ψάξε για jakson dinky με jb και sigle coil neck να δεις ποιος είναι και πάρε πληροφορίες μήπως σου κάνει.

Για να τον βάζουν μαζί με humbucker θα πρέπει να είναι συμβατοί μεταξύ τους οι μαγνήτες ψάχνω και γω τώρα

Δεν έχεις άδικο, κι εγώ το ψάχνω ακόμα,άντε να δούμε!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η jakson σε συνδιασμό με τον jb έχει τους seymour duncan stk-1 single-coil μπήκα στης seymour την σελίδα και δεν τον βρίσκω.

 

δεν ξέρω για τον dimarzzio yjm αλλά ο seymour είναι και Hum-canceling αλλά medium output.

Θα μου πεις και ο 59 αν και hum.. είναι vintage output και συνδιάζεται με high παίζει να σου κάνει.

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η jakson σε συνδιασμό με τον jb έχει τους seymour duncan stk-1 single-coil μπήκα στης seymour την σελίδα και δεν τον βρίσκω.

 

δεν ξέρω για τον dimarzzio yjm αλλά ο seymour είναι και Hum-canceling αλλά medium output.

Θα μου πεις και ο 59 αν και hum.. είναι vintage output και συνδιάζεται με high παίζει να σου κάνει.

 

 

Δε βρίσκω λόγο για να μην κολλάνε οι 3 αυτοί μαγνήτες μεταξύ τους...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρίσκω λόγο για να μην κολλάνε οι 3 αυτοί μαγνήτες μεταξύ τους...

 

Άμα ο ήχος τους σε βολεύει και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όσο αφορά την διαφορά της φωνής αναμεσα στους μαγνήτες τότε προχώρα,εσένα όπως σε βολεύει  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άμα ο ήχος τους σε βολεύει και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα όσο αφορά την διαφορά της φωνής αναμεσα στους μαγνήτες τότε προχώρα,εσένα όπως σε βολεύει  ;)

Θα σου πω πώς το έχω σκεφτεί.Ο YJM για lead παιξίματα,ο Fender για καθαρά και ο JB για ρυθμικά έως hard rock.Μακάρι να βγει γιατί έχω δεθεί πολύ με αυτή την κιθάρα και από τότε που πήρα την Hellraiser δεν την έχω αγγίξει...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πας για yjm ψαξ'την ανάμεσα σε seymour duncan και Dimarzio όπως σου είπα ο seymour duncan έχει Hum-canceling αν είναι ίδιοι και η μόνη διαφορά τους είναι το Hum-canceling(αν δεν έχει ο Dimarzio δεν το γνωρίζω)τότε αξίζει ο duncan.

 

Ή μπορεί να έχει χίλια δυό θετικά ο Dimarzio ψάξε την καλύτερα για τον yjm

 

Και γω πιστεύω πως θα βολέψει με τον jb,o jb είναι πολύ ευέλικτος μαγνήτης

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι είναι σημαντικό το hum-canceling,θα προσπαθήσω να ακούσω και τους 2,έχω ακούσει μόνο τον Dimarzio πάνω σε μια Fender Strat 70s.Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου