Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie f-30 συζήτηση


Paladin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Απο οτι εχω καταλαβει θελεις να αγορασεις τον F-30.Ειμαι κατοχος του dc-2 caliber mesa boogie.Προσωπικα,δεν ειμαι τοσο ενθουσιασμενος με την F σειρα χωρις αυτο να σημαινει πως δεν ειναι καλοι!Εαν πιστευεις πως σου ταιριαζει αυτο το στυλ ηχου,τοτε μην το συζητας και πηγαινε αγορασε τον.Θα συμφωνησω οτι για τα ευρωπαικα δεδομενα ειναι λιγο ακριβος αλλα οταν ψαχνεις ηχο,πρεπει να πληρωσεις.Εαν παλι δε συμβιβαζεσαι,θα σου προτεινα να δεις τους koch (Ολλανδικοι λαμπατοι).Καποια μοντελα μπορουν να πλαισιωσουν πολλα στυλ!Σχετικα με τους engl,ωραιο το γκαζι τους αλλα δε νομιζω οτι εχουν την βαρβατιλα των boogie ακομη και της σειρας F!.Απο την αλλη,στην περιπτωση που διαθετεις ενα καλο χρηματικο ποσο,παρε ενα τηλ τον Telegan να σου φτιαξει εναν λαμπατο στα μετρα σου και να τελειωσεις μια και καλη με την αναζητηση ηχου αλλα θα σου κοστισει πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχω κολλήσει με τον F-30 απλώς είναι ο φτηνότερος.Θα έπαιρνα DC άμα ήτανε στα ίδια λεφτά.

 

Για τους Koch έκανα συγκεκριμένη ερώτηση σε άλλο ποστ όταν κάποιος είπε ότι έχει δοκιμάσει έναν, αλλά δεν απαντήθηκε.Έχω ακούσει διάφορες απόψεις.Ότι είναι άχρωμοι γενικά και ότι έχουνε fizz στο distortion μέχρι ότι γενικά είναι πολύ καλοί ενισχυτές.Αλλά δεν τους έχει κανείς στην Αθήνα να τους δοκιμάσω.

 

Επίσης όπως είχα πεί στο ίδιο ποστ, ένας ενισχυτής που μου άρεσε αρκετά είναι και ο Laney ο chrome o zone που έχει μοντέρνο ήχο και φυσικά φοβερά καθαρά και πολύ distortion.Τον έχω βρεί μεταχειρισμένο μιάς και δεν βγαίνει πιά στο εμπόριο, αλλά combo.Και επειδή είναι βαρύς θα προτιμούσα κάτι σε κεφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κολλήσει με τον F-30 απλώς είναι ο φτηνότερος.Θα έπαιρνα DC άμα ήτανε στα ίδια λεφτά.

 

Για κακη σου τυχη ουτε η σειρα DC πλεον βγαινει!Σχετικα με τους Laney,δεν εχω εμπειρια για να σου πω κατι.Ακουσε τον και αν σου αρεσει,αγορασε τον.Koch εχω ακουσει μονο απο samples και μπορω να πω οτι μου αρεσαν πολυ.Παρε την κιθαρα σου ακουσε οτι ενισχυτη μπορεις να βρεις και τοτε κατεληξε σε καποιον.Ειναι ισως οτι καλυτερο μπορεις να κανεις!Εγω παντως αγαπω τους boogie.Μακρι να ειχα τα λεφτανε επαιρνα εναν roadking!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koch εχω ακουσει μονο απο samples και μπορω να πω οτι μου αρεσαν πολυ

 

Πού? Γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω.

Μου τα εστειλε ενας φιλος απο Αγγλια.Να δω αν τα εχω κρατησει και θα τα ανεβασω καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου