Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και διαφωνώ με τον χαρακτηρισμό, συμφωνώ με την ουσία. Το τι θα 'κανε ο Τσίπρας δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

 

Και βέβαια μπορούμε διότι είμαστε λογικοί άνθρωποι και μπορούμε να αξιολογούμε δεδομένα - δεν είναι ζήτημα ψυχανεμίσματος ή μαντικών ιδιοτήτων. Π.χ. ξέρουμε ότι δεν θα μπορούσε να αναληφθεί στους ουρανούς συνοδεία αγγελικών οντοτήτων, έτσι δεν είναι; Το τι μπορεί (ή δεν μπορεί) να κάνει κάποιος αφορά τι είναι εφικτό να κάνει ή όχι.

 

Οπότε, ασφαλέστατα θα επέλεγε (όπως ήδη κάνει άλλωστε) να έρθει σε κάποια συννενόηση με τους δανειστές της χώρας. Ασφαλώς, θα εξακολουθούσε να λογοδοτεί στους ψηφοφόρους του (οι οποίοι θα απαιτούσαν ένα μίνιμουμ τήρησης προεκλογικών δεσμεύσεων) γι' αυτό και είπα ότι θα έκανε τα μισά (και όχι όλα, το οποίο θεωρώ πιθανότερο), και γι' αυτό είπα ότι θα γκρίνιαζε συνέχεια πως "τα κάνει ενώ δεν τα πιστεύει". Έχουμε και παράδειγμα άλλου πρόσφατου πρωθυπουργού με αυτές τις ιδιότητες.

 

@neeq

Έπρεπε να είχες γράψει "ποστ μνημείο μνημονιακής προσήλωσης" και τώρα δε θα σε έβριζα... αλλά είναι η δεύτερη φορά που επιδιώκεις να μου προσάψεις κομματική συμπεριφορά, ενώ είναι ξεκάθαρο (και νομίζω δηλωμένο) ότι είσαι κνίτης. Άραξε λοιπόν και μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια και αυτά που φύσει και θέσει σε ξεπερνούν. Αν δεν ήσουν όπως είσαι, θα καταλάβαινες ότι με την παράγραφό μου και το "αστειάκι" μου στην ουσία αβαντάρω τον πανηλίθιο Ολύμπιανς, αποδίδοντάς του κάποια λογική, σα να είναι άνθρωπος περίπου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να χαρείς όμως, αν μπορείς  άσε Γλέζο/Θεοδωρακη/Φαραντουρη εκτός χαβαλέ  

 

ενταξει ο πρωτος ειναι ξεμωραμενος οποτε τον λυπαμαι,ο δευτερος εχει αλλαξει τοσες φορες κομματικη ταυτοτητα,αποψεις και... προσανατολισμο που μαλλον  κοροϊδευει πλεον ο ιδιος τον εαυτο του...η τριτη...οκ τζαμπα την πηρε το βολι..

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαρείς όμως, αν μπορείς  άσε Γλέζο/Θεοδωρακη/Φαραντουρη εκτός χαβαλέ  :)

Για τη Φαραντούρη το καταλαβαίνω αλλά οι άλλοι δύο παλεύουν (ακουσίως) απεγνωσμένα να απομυθοποιηθούν εδώ και χρόνια.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ποστ-μνημείο κομματικου παραλογισμου.

 

 

 

 

Αυτό μην το λες. Ο Παναγιώτης μπορεί να έχει δίκιο...

 

Όπως δίκιο μπορεί να έχει και ο Octapus...

 

 

Όμως εγώ πχ που στις τελευταίες εκλογές δεν ήθελα ούτε να ακούσω την λέξη... Τσίριζα, για να μην συμβούν μια σωρεία πραγμάτων, τα ζω σήμερα από αυτούς που με... διαβεβαίωναν περί του αντιθέτου  :P :P :P ;D

 

Οπότε ας προσέχαμε και εμείς, αλλά ας προσέχουν και αυτοί  ;)  

 

Και ναι με απασχολεί το σήμερα και όχι το τι θα γίνει αν, if, ίσως κλπ...  

 

 

Δηλαδή μην μου πεις τώρα: πω πω μην βγει ο έτσι γιατί θα βραχείς. Είμαι ήδη στην βροχή μούσκεμα.    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μην μου πεις τώρα: πω πω μην βγει ο έτσι γιατί θα βραχείς. Είμαι ήδη στην βροχή μούσκεμα.

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Απλοποιείς υπερβολικά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@neeq

Έπρεπε να είχες γράψει "ποστ μνημείο μνημονιακής προσήλωσης" και τώρα δε θα σε έβριζα... αλλά είναι η δεύτερη φορά που επιδιώκεις να μου προσάψεις κομματική συμπεριφορά, ενώ είναι ξεκάθαρο (και νομίζω δηλωμένο) ότι είσαι κνίτης.

 

Το «δηλωμενος», σημαινει κατι που δηλωνεις ο ιδιος για τον εαυτο σου.

 

Πχ "Ειμαι κνίτης"

 

Η βλακωδης εντυπωση σου (και αλλων κομμουνιστοφοβικών απομειναριων του 60), δε με κανει δηλωμενο...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια μπορούμε διότι είμαστε λογικοί άνθρωποι και μπορούμε να αξιολογούμε δεδομένα - δεν είναι ζήτημα ψυχανεμίσματος ή μαντικών ιδιοτήτων. Π.χ. ξέρουμε ότι δεν θα μπορούσε να αναληφθεί στους ουρανούς συνοδεία αγγελικών οντοτήτων, έτσι δεν είναι; Το τι μπορεί (ή δεν μπορεί) να κάνει κάποιος αφορά τι είναι εφικτό να κάνει ή όχι.

 

Οπότε, ασφαλέστατα θα επέλεγε (όπως ήδη κάνει άλλωστε) να έρθει σε κάποια συννενόηση με τους δανειστές της χώρας. Ασφαλώς, θα εξακολουθούσε να λογοδοτεί στους ψηφοφόρους του (οι οποίοι θα απαιτούσαν ένα μίνιμουμ τήρησης προεκλογικών δεσμεύσεων) γι' αυτό και είπα ότι θα έκανε τα μισά (και όχι όλα, το οποίο θεωρώ πιθανότερο), και γι' αυτό είπα ότι θα γκρίνιαζε συνέχεια πως "τα κάνει ενώ δεν τα πιστεύει". Έχουμε και παράδειγμα άλλου πρόσφατου πρωθυπουργού με αυτές τις ιδιότητες.

 

Να σου πω γιατί διαφωνώ. Γιατί πιστεύω ότι οι φωνές "κρατάτε με μην τον δείρω" μετατρέπονται σε "καλά μεγάλε, δεν είπαμε και τίποτα" όταν δεν τον κρατάνε πια. Είναι μη μηδενική η πιθανότητα νομίζω.

 

Όπως δίκιο μπορεί να έχει και ο Octapus... 

 

Τώρα είναι σωστό.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Απλοποιείς υπερβολικά.

 

 

Φίλος γιατί τα απλοποιώ; Θα μου πεις «α... μην βγει ο έτσι γιατί πετρέλαιο γιοκ και θα παγώσει ο απαυτός σου»;  ;D

 

Ευχαριστώ, αλλά το έχω αυτό...

 

Ή (καλύτερο  ;D ) «θα βγουν οι... ληστοσυμμορίτες και θα σας πάρουν τα σπίτια»;

 

Μας τα παίρνουν οι ληστές σκέτο- γιατί πλέον τα έχουμε «Σοβιετικά», μαζί με το κράτος  ;D δόξα να έχει ο Γιαραμπής και τα χαράτσια.  

 

 

 

ΥΓ: Τα υπόλοιπα από κοντά  ;)

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μη σκας..σε 30 χρονια που θα εχουμε  ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ εφοριακους (αφου παρουν... συνταξη οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ δημοσιουπαλληλισκοι που ΚΑΝΟΥΝ τους εφοριακους και δηλωνουν...ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ και οχι..ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΔΕΣ... :

Πολύ εμπιστοσύνη βλέπω έχεις "στη νέα γενιά", παλιότερα το πίστευα και εγώ , υπό τον τύπο ευχής όμως , και όχι έχοντας κάτι χειροπιαστό.

 

Απο ό,τι βλέπω στη δουλειά μου και στην καθημερινότητα μου χειρότεροι μου φαίνονται οι νέοι από τους παλιούς (κάτι σαν το σινεμά ;D)  .

 

Κάνε και μια ανάλυση των τελευταίων εκλογών και δες τι ψήφισαν «οι νέοι».

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου